مقاله ها

دایود لیزر حذف موهای زائد| بهترین انتخاب برای زیبایی

خرید دستگاه دایود لیزر
به این نوشته امتیاز دهید.

رهایی از موهای زائد بدن همیشه یکی از معضلات خانم ها و اقایان بوده است. بسیاری از افراد به دنبال روش های خاصی بودند تا این که استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد رواج یافت. دیگر کمتر کسی نگران این مسئله بود که با بدنی پر مو روبه رو شود. 

دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد رایج ترین و بهترین انتخاب برای رهایی از موهای زائد است. یک روشی بی خطر که علاوه بر این که شما را از دست موهای زائد بدن خلاص می کند، شفافیت و زیبایی خاصی نیز به بدنتان می بخشد. 

بسیاری از مردم تصور می کنند لیزر درمانی می تواند برای آنها خطرات بسیاری به بارآورد. اما باید بگوییم برای این روشهای درمانی تنها چند عوارض می توانیم بیان کنیم. مزایا استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد بسیار بیشتر از معایب آن است. از این رو بهتر است هرگز به این مسئله فکر نکنید که استفاده از این دستگاه های لیزر برای شما خطراتی را به همراه خواهد داشت.

لیزر های دایود نسبت به دیگر دستگاه های لیزر حالت ساختاری متمرکز تر و سبک تری دارند. به همین دلیل بیشتر توسط کلینیک های تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند. حتی بهتر است بگوییم بیشتر از دیگر سیستم ها دارای طرفدار می باشند. 

هر چند این دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد چند سالیست رونق یافته و هنوز درمورد عوارض آن در طول مدت های طولانی نمی توانیم صحبت قاطعی داشته باشیم. اما بدون تردید استفاده از آنها نسبت به دیگر دستگاه ها عوارض کمتری در بر خواهد داشت.

دایود لیزر حذف موهای زائد

نحوه کار دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد

شاید با خودتان تصور کنید هرچه قدر میزان قدرت موج یک دستگاه لیزر بیشتر باشد، منجر به ایجاد سوختگی در بدن گردد. اما باید بگوییم دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد طول موجی موجی معادل 800 تا 810 نانومتر از خود ساطع می کنند. 

کار این دستگاه ها به صورت پالسی بوده و نسبت به دیگر دستگاه های لیز، عمق بیشتری را در پوست هدف قرار می دهند. هر چه قدر عمق نفوذ، این موج های دایود لیزر حذف موهای زائد بیشتر باشد، مسلما قادر است فولیکول های بیشتری از مو را به خود جذب نماید. 

با جذب فولیکول ها تمامی سلولهای رشد و بنیادین مو در اثر حرارت بالا از بین خواهد رفت، و نابودی این فولیکول ها، نابودی ریشه رشد موهای زائد بدن را به دنبال خواهد داشت. نوری که از دایود لیزر حذف موهای زائد به سوی محل تجمع ملانین ها هدایت می شود، همچون بمباران آتشین و خانه بر انداز است.

رنگدانه های موجود در ریشه موهای زائد قادر به تحمل این میزان حرارت را نداشته و از هم متلاشی می شوند. که همین امر منجر به نابودی کامل موهای زائد بدن می گردد. تاثیری که نور ساطع شده از دستگاه دایود لیزر حذف موهای زائد بر روی ایجاد می شود، نابودی کامل ملانینی های ریشه مو را در پی دارد. 

به این مکانیزم در علم پزشکی فتوترمولیز می گویند، که بازسازی و رشد مجدد موهای زائد بدن را دچار اختلال می کند. 

معایب استفاده از دستگاه های دایود لیزر

با وجود مزایای بیشماری که می توانیم برای این دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد بیان نماییم، عوارض محدودی نیز به مراتب امکان ایجاد خواهد داشت. البته این عوارض معمولا به ندرت در افراد به وجود می آید. پس نمی توانیم به صراحت بیان کنیم که این عوارض در همه افراد بروز نموده و فرد را دچار مشکل خواهد کرد.

یکی از عوارض استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد ایجاد کهیر در منطقه مورد نظر بدن است. در برخی از افراد زمانی که اقدام به لیزر درمانی می کنند، متاسفانه در محل لیزر کهیر زدگی بروز می کند. برای حل این مسئله باید به پزشک مورد نظر مراجعه نمود، تا روش های درمانی خاصی استفاده گردد. 

در برخی دیگر از افراد ممکن است لیزر درمانی، زخم، سوختگی، تورم، قرمزی، حتی تغییر رنگ در رنگدانه های بدن به وجود آید. این مسئله منجر می شود تا افراد زیادی برای اقدام به استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد وحشت زده شده و از لیزر موهای زائد خود پشیمان شوند.

نحوه لیزر موهای زائد آقایان با دایود لیزر

 معمولا موهای بدن آقایان نسبت به خانم ها ضخیم تر و خشن تر است. هر دستگاه لیزری قادر نیست این موهای خشن را از بین ببرد. اما باید بگوییم استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد می تواند بهترین انتخاب برای از بین بردن موهای زائد خشن در بدن آقایان باشد.

این دستگاه قادر است به راحتی تمامی موهای زائد سینه و پشت مرد ها را از بین ببرد. حتی می توان به صراحت بیان نمود که استفاده از دستگاه های دایود لیزر، به صورت دائمی موهای زائد بدن را از بین خواهد برد. مسئله ای که بسیاری از مردان را همیشه آزار می دهد، پرمویی بدن آنها می باشد.

پس درمان این پرمویی با روش دایود لیزر حذف موهای زائد موثرترین راه برای جلوگیری از رشد مجدد موها خواهد بود. در این روش درمانی اصولا موهای زائد فولیکول های خود را به کلی از دست می دهند. که این مسئله رشد مجدد آنها را نیز به شکل کامل قطع می کند. 

پس باید به صراحت بیان نمود که تنها راه خلاص شدن همیشگی از موهای زائد بدن، استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد می باشد. در این روش درمانی بیمار به هیچ عنوان دردی را احساس نخواهد کرد. برخلاف روش های دیگر که معمولا با سوزش و درد در ناحیه لیزر شده همراه است. 

رایج ترین محل های لیزر پذیری بدن آقایان

اصولا آقایان برخی از مهمترین قسمتهای بدن خود را لیزر درمانی می کنند. که این قسمت های مهم بدن عبارتند از، سینه، شکم، بین دو ابرو، گونه ها، شانه ها، پشت و گوش ها. در موارد نیز آقایانی که برای دایود لیزر حذف موهای زائد به کلینیک مراجعه می کنند، ترجیح می دهند موهای زائد بدن خود در قسمت های گردن، باشن، زیر بغل، پاها، دست ها و حتی ناحیه تناسلی را نیز از بین ببرند.

این دستگاه های لیزر در سال 1915 توسط فردی به نام چارلز هارد تاونز اختراع شدند. این شخص با اختراع دستگاه های لیزر کمک بزرگی به بشریت برای رسیدن به زیبایی نمود. امروزه استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد در جنبه های مختلفی نمود می یابد. 

علاوه بر از بین بردن موهای زائد از این دستگاه های لیزر برای درمان های زیبایی دیگری نیز استفاده می شود. مثلا برخی از افراد با استفاده از دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد اقدام به ترمیم پوست هایی که دارای چین و چروک یا جای جوش هستند می نمایند.

برخی دیگر با استفاده از این دستگاه های خالکوبی ها وتتوهای ایجاد شده بر روی بدن خود را از بین می برند. یکی دیگر از روش های درمانی استفاده از دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد از بین بردن رنگدانه های پوستی و لکه های تیره بر روی بدن است. 

این مسئله در آقایان بسیار مشاهد شده است. بسیاری از آقایان که در برابر نور خورشید قرار می گیرند، به دلایل مختلفی دچار آفتاب سوختگی یا لکه های تیره ای بر روی پوست می شوند. پس از آن که سن این افراد بالاتر می رود، این تیرگی ها و لکه ها بیشتر بر روی پوست نمایان می شود.

برای از بین بردن آنها تنها راه دایود لیزر حذف موهای زائد است. که به روشی معجزه آسا، این لکه ها و آفتاب سوختگی ها را از بدن حذف می نماید. برخی دیگر از افراد با استفاده از دستگاه های لیزر، ضایعات عروقی مانند ورید های عنکبوتی را در بدن خود درمان می کنند.

زیبایی با لیزر موهای زائد

چه عواملی در اثرگذاری دایود لیزر حذف موهای زائد موثر است؟

ممکن است شما هم بارها شنیده باشید که برخی از افراد گلایه می کنند که با انجام لیزر درمانی به خواسته خود نرسیدند. این مسئله مربوط به استفاده نادرست از دستگاه های دایود لیزر حذف موهای زائد نیست. بلکه به عوامل دیگری وابسته است که هر یک در عملکرد بهتر این دستگاه های تاثیر گذار خواهند بود.

مثلا اولین نکته ای که می تواند در تاثیر گذاری دستگاه های لیزر اثر گذار باشد، تعداد جلساتی است که فرد برای لیزر درمانی به کلینیک مراجعه می کند. شما بدن شک در طول یک جلسه یا حتی 3 جلسه نمی تواند از حذف کامل موهای زائد بدن خود اطمینان کسب نمایید.

بر حسب رنگ پوست، رنگ مو، میزان ضخامت مو و.. پزشک تشخیص می دهد که باید چند جلسه برای دایود لیزر حذف موهای زائد به کلینیک مراجعه کنید. حتی در استفاده از طول موج لیزر نیز این عوامل وابسته است. این که از طول موج کمی استفاده شود، مسلما فولیکول های موجود در بدن از بین نرفته و موهای زائد مجددا اقدام به رشد می کنند.

هر یک از این موارد باید به درستی بررسی شده و با انتخاب مناسب اقدام به لیزر درمانی نمود. تا به نتیجه دلخواه دست یافت. در غیر این صورت اگر از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد هم استفاده نمایید، بدون شک به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست نخواهید یافت. 

پس حتما برای استفاده از دایود لیزر حذف موهای زائد به کلینیک های معتبر و حرفه ای مراجعه نمایید. تا نتایج مناسب را بدست آورید. 

[yasr_overall_rating]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *