مقاله ها

نکات مهمی که هنگام خرید دایود لیزر باید مورد توجه قرار داد!

خرید دایود لیزر
5/5 - (1 امتیاز)

لیزر دایود دستگاهی مناسب برای انواع پوست‌ها است و قدرت نفوذ آن به فولیکول‌های مو نسبتا زیاد است. فروش دایود لیزر این روزها رو به گسترش است. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد نحوه خرید دستگاه لیزر دایود موهای زائد حرفه‌ای و مطمئن به شما معرفی کنیم. تا پایان همراه ما باشید. 

 

دستگاه لیزر موهای زائد دایود چیست؟

هنگام لیزر موهای زائد دایود، یک پرتوی لیزر از طریق پوست، از تک تک فولیکول‌های موی فرد عبور می‌کند. گرمای شدید لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند و همین امر مانع رشد موهای زائد در آینده می‌شود. لیزر در مقایسه با سایر روش‌های رفع موهای زائد، دقت، سرعت و ماندگاری بیشتری را ارائه می‌دهد. طی 4 الی 6 جلسه بسته به رنگ، بافت، هورمون‌ها، پخش مو و چرخه رشد مو، کاهش موی دائمی اتفاق می‌افتد. اطلاعات بیشتر را در این لینک بخوانید.

ویژگی های لیزر تیتانیوم

مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه دایود

از مهم‌ترین مزایای دستگاه لیزر دایود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. اثربخشی

در مقایسه با IPL و سایر روش‌های درمانی، لیزر نفوذ بهتری دارد و آسیب بیشتری به فولیکول‌های مو وارد می‌کند. تنها طی جلسه، مشتریانی نتایجی را می‌بینند که سال‌ها ادامه خواهد داشت.

2. بدون درد بودن

ممکن است دستگاه لیزر دایود تا حدودی باعث ناراحتی بیمار شود، اما این روند در مقایسه با IPL بدون درد است. دستگاه لیزر دایود در طول درمان پوست را خنک می‌کند؛ همین امر باعث می‌شود درد احساس شده توسط مشتری به شدت کاهش یابد.

3. تعداد جلسات کمتر

لیزرها نتایج سریع‌تری را ارائه می‌دهند؛ به همین دلیل به تعداد جلسات کمتری نیاز است. تعداد جلسات کمتر، میزان رضایت بیمار را بیشتر می‌کند.

4. نداشتن عوارض

بر خلاف IPL، طول موج لیزر دایود بسیار دقیق‌تر است و این امر باعث می‌شود اپیدرم کمتر تحت تأثیر قرار بگیرد. عوارضی همچون سوزش پوست، قرمزی و تورم، به ندرت پس از درمان با دستگاه لیزر دایود اتفاق می‌افتد.

مشتریان به چند جلسه درمان نیاز دارند؟

مو به صورت چرخه‌ای رشد می‌کند و لیزر می‌تواند در مرحله آناژن یا مرحله فعال رشد مو، موها را درمان کند. از آنجا که تقریبا 20 درصد موها در هر زمان یک بار در مرحله آناژن قرار دارند، حداقل 5 جلسه درمانی مؤثر برای غیر فعال کردن بیشتر فولیکول‌ها در یک منطقه معین ضروری است. اکثر افراد به 8 جلسه نیاز دارند، اما ممکن است برای لیزر موهای زائد صورت در افرادی که پوست تیره، شرایط هورمونی یا سندروم خاصی دارند، به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد.

چرخه رشد مو در طول دوره لیزر کند خواهد شد زیرا جریان خون و تغذیه کمتری به ریشه مو می‌رسد. رشد مو ممکن است تا ماه‌ها یا سال‌ها قبل از اینکه موهای جدید ظاهر شوند، کند شود. به همین دلیل مراقبت‌های لازم پس از دوره اولیه بسیار ضروری است.

آیا لیزر موهای زائد در دارد؟

نکات مهم هنگام خرید لیزر دایود

از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید لیزر دایود لازم است مورد توجه قرار دهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. طول عمر هندپیس و اسپات سایز

طول عمر طولانی هندپیس به معنای پول کمتر برای یک شات است. اسپات سایز بزرگ‌تر به معنای شات‌های کمتر برای مناطق درمانی بزرگ‌تر مانند پشت است. شات‌های کمتر به معنای هزینه‌های کمتر است (هر فلاش برای شما هزینه‌هایی را به دنبال دارد).

2. توان لیزر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید لیزر دایود باید مورد توجه قرار دهید، توان لیزر است. این بدان معناست که شما باید هنگام خرید لیزر دایود به چگالی انرژی دقت کنید. چگالی انرژی لیزر دایود به معنای متوسط انرژی اسپات سایز است. اگر اسپات سایز بزرگی می‌خواهید که انرژی بیشتری داشته باشد، مطمئن شوید دستگاه مورد نظر شما توان لازم برای تحمل اسپات سایزهای بزرگ‌تر را دارد.

3. سیستم خنک کننده

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید لیزر دایود، سیستم خنک کننده است. در یک دستگاه لیزر دایود، سیستم خنک کننده گرما را متوقف می‌کند و با این کار باعث می‌شود آسیب مستقیم به دستگاه وارد نشود؛ به عبارت دیگر، سیستم خنک کننده می‌تواند طول عمر دستگاه را افزایش دهد. وجود قابلیت خنک کنندگی پوست هنگام از بین بردن موهای زائد بسیار ضروری است.

سیستم خنک کننده به طور مؤثر گرما را از بین می‌برد. چنین قابلیتی به شما این امکان را می‌دهد در عین حفظ راحتی بیمار، از توان‌ها و سرعت‌های بالاتر استفاده کنید. با وجود چنین قابلیتی در دستگاه، بیمار سریع‌تر و با تعداد جلسات کمتری به نتیجه مطلوبش می‌رسد.

4. نرم افزار حرفه‌ای

وجود نرم افزار حرفه‌ای در دستگاه لیزر دایود، استفاده از آن را بسیار آسان کرده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید از شر اشتباهات حین عمل که منجر به نتایج بد بالینی می‌شود خلاص شوید.

عوامل مهم برای بالا بردن ROI(نرخ درآمد) شما

خرید دستگاه لیزر دایود یک سرمایه‌گذاری مالی قابل توجه را نشان می‌دهد. در ادامه در مورد نحوه به حداکثر رساندن بازده سرمایه‌گذاری بحث خواهیم کرد. هنگامی که تصمیم به خرید لیزر دایود گرفتید، موارد زیر بیشترین بازده سرمایه‌گذاری را به شما می‌دهند.

بالاترین سود در هر شات

در یک لیزر دایود معمولی، هر هندپیس دارای تعداد محدودی شات است که می‌تواند قبل از نیاز به تعویض شلیک شود. با توجه به اینکه یک درمان فردی هزینه ثابتی را جذب می‌کند، چنین می‌توان نتیجه گرفت که هر چه تعداد بیمارانتان بیشتر باشد، درآمد کلی شما نیز بیشتر خواهد بود. اگر درآمد حاصل از یک دسته را به دست آورید و آن را بر درآمد کل آن دسته تقسیم کنید و هزینه دسته جدید را کم کنید، به این نتیجه می‌رسید:

سود هر شات

سود هر شات یک معیار کلیدی برای سودآوری هر دستگاه است (گرچه سایر عوامل ذکر شده در زیر نیز مهم هستند).

بهینه سازی تجهیزات

بهینه سازی تجهیزات به اندازه سود هر شات مهم است. عامل مهم در اینجا زمان است. هر چه مدت زمان درمان طولانی‌تر باشد، مشتریان کمتری را در طول یک روز می‌توانید درمان کنید.

درمان کمتر در روز = سود پایین‌تر

بعلاوه، درمان‌های طولانی مدت کارمندان را اسیر می‌کند و آن‌ها نمی‌توانند به انجام کارهای دیگر بپردازند. عوامل مهم در اینجا عبارت‌اند از:

نرخ تکرار

مدت زمان لازم بین پرتوهای لیزر، نرخ تکرار نامیده می‌شود. هر چه فاصله بین شات‌ها کوتاه‌تر باشد، نرخ تکرار بیشتر است. سود شما تا حد زیادی به نرخ تکرار بستگی دارد. هر چه سریع‌تر بتوانید شلیک کنید، زمان درمان کمتر می‌شود و بنابراین مشتریان بیشتری را می‌توانید در روز داشته باشید؛ اما نرخ تکرار سریع و بدون سیستم خنک کننده خوب مشکل‌ساز است. هر چه سریع‌تر شلیک شود، میله‌های لیزر و پوست بیش از حد گرم می‌شوند. بدون سیستم خنک کننده مناسب، طول عمر میله‌های لیزر کاهش خواهد یافت و عوارض جانبی ناشی از گرمای بیش از حد افزایش می‌یابد.

اسپات سایز

اسپات سایزهای بزرگ‌تر به معنای شات‌های کمتر برای مناطق درمانی بزرگ‌تر از جمله پشت است. پرتوی کمتر به معنای هزینه کمتر است، اما به همان اندازه پرتوهای کمتر به معنای زمان کمتر در کار و داشتن مشتریان بیشتر طی یک روز است. شما برای معالجه پشت 500 دلار از مشتری دریافت می‌کنید، اما با استفاده از یک اسپات سایز بزرگ‌تر، هزینه شما برای معالجه (تعداد پرتوها) پایین‌تر و زمان لازم برای درمان کمتر است. این یک برد برای کسب و کار شما است.

مدت زمان کار مداوم دستگاه

برخی از تولیدکنندگان این ویژگی را در اختیار شما قرار می‌دهند و برخی دیگر خیر. مطمئنا هنگام خرید لیزر دایود در مورد این ویژگی سؤال خواهید کرد. دستگاه‌های کوچک‌تر (سبک‌تر) که توانایی خنک کنندگی کمتری دارند عموما از زمان کار مداوم کمتری برخوردار هستند. معمولا در تمامی دستگاه‌های لیزر دایود، مدت زمان کار مداوم دستگاه بین 2 تا 15 ساعت است. ناگفته نماند که اگر دستگاهی داشته باشید که پس از 4 ساعت کار نیاز به استراحت داشته باشد، در مقایسه با دستگاهی که بتواند تمام روز را بدون استراحت کار کند سود کمتری خواهد داشت!

پشتیبانی بازاریابی

بدیهی است اگر یک توزیع کننده، پشتیبانی بازاریابی را در اختیار شما قرار دهد، سود شما افزایش خواهد یافت. گرچه این مورد هنگام خرید لیزر دایود یک فاکتور نسبتا کوچک برای در نظر گرفتن است، اما زمانی که توزیع کننده این هزینه را رایگان ارائه می‌دهد، قطعا ارزشش را دارد.

آموزش

شاید بتوانید بهترین دستگاه لیزر را با بهترین قیمت بخرید اما اگر اپراتور به اندازه کافی آموزش ندیده باشد، تصمیم عاقلانه شما در انتخاب دستگاه لیزر دایود مناسب، بی نتیجه خواهد بود. لیزر موهای زائد در واقع یک روش بسیار ساده است و شما می‌توانید طی چند ساعت روند واقعی درمان را بیاموزید و بدون دغدغه به سمت جلو پیش بروید.

قیمت دستگاه لیزر دایود

برندهای مختلفی از دستگاه لیزر دایود وجود دارد و هر کدام دارای ویژگی‌هایی هستند که بر روی قیمتشان تأثیرگذار است. از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار روی قیمت دستگاه لیزر دایود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گارانتی

از مهم‌ترین عواملی که هنگام خرید لیزر دایود باید مورد توجه قرار گیرد، گارانتی است. گارانتی و مدت زمان گارانتی روی قیمت دستگاه تأثیر خواهد گذاشت.

توان دستگاه

همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، توان یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی قیمت دستگاه تأثیر می‌گذارد. دستگاه لیزر دایود در توان‌های مختلفی از جمله 400،500،800،600 و 1200 به فروش می‌رسد و هر کدام دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

کیفیت ساخت دستگاه

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت دستگاه لیزر دایود تأثیر می‌گذارد، کیفیت ساخت دستگاه است. منظور از کیفیت ساخت، قطعاتی است که در ساخت دستگاه به کار رفته است. در این مورد حتما دقت کافی را داشته باشید.

جمع بندی

بر اساس آنچه در این مقاله توضیح داده شد، دستگاه لیزر موهای زائد دایود اثربخشی بیشتر، درد کمتر، تعداد جلسات کمتر و همچنین عوارض کمتری دارد. هنگام خرید لیزر دایود لازم است به طول عمر هندپیس و اسپات سایز، توان لیزر، سیستم خنک کننده و نرم افزار حرفه‌ای دقت کنید. قیمت دستگاه لیزر دایود به دلیل گارانتی، توان دستگاه و کیفیت ساخت متفاوت خواهد بود. همواره می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در بخش پایین همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *