مقاله ها

بررسی اجمالی دستگاه لیزر موی خانگی تریا (TRIA) برای حذف موهای زائد بدن | عوارض و مزیت های لیزر موی خانگی

لیزر موی خانگی تریا
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه دستگاه لیزر دایود به دلیل اثر بخشی بالا به طور گسترده‌ برای کاهش یا حذف مو زائد استفاده می‌شود. ایمنی و اثربخشی این دستگاه‌ها توسط محققین و جامعه پزشکی اثبات شده است. در ابتدا دستگاه لیزر حذف مو زائد فقط توسط متخصصان و پزشکان مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما اکنون دستگاه لیزر موی خانگی با عنوان TRIA با تاییدیه FDA در اختیار تمامی مردم قرار گرفته است. دستگاه لیزر موی خانگی در حال حاضر برای کاهش دائمی رشد مو به بازار عرضه شده است. استفاده از این وسیله می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای افرادی باشد که تمایل به حذف موهای خود در حریم خانه را دارند. از این رو تصمیم گرفته‌ایم تا به بررسی اجمالی دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA) برای حذف مو زائد بدن بپردازیم. اگر شما نیز علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر و جامع‌تر در این حوزه هستید و یا سوال آیا دستگاه لیزر خانگی خوب است؟ برای شما نیز ایجاد شده ایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

لینک مقاله اصلی (زبان انگلیسی) > لیزر موی خانگی | عوارض و مزیت ها

لیزر موی خانگی تریا

تحقیقات انجام شده جهت بررسی دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA)

استفاده از دستگاه‌های لیزر به دلیل میزان اثر بخشی یا عوارض جانبی احتمالی همیشه برای مردم چالش برانگیز بوده است. علاوه بر آن در سال‌های اخیر دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA) نیز وارد بازار شد. لذا با استقبال مردم زمینه تحقیقات گسترده‌تر شدند. در ادامه به بررسی تک تک مراحل یکی از معتبرترین تحقیقات انجام شده در این زمینه می‌پردازیم.

 • روش و شرایط تحقیق جهت بررسی دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA)

برای این منظور افرادی از بازه سنی 18 تا 45 سال را به صورت داوطلبانه انتخاب کردند. در این انتخاب سعی بر این بود که تمامی انواع پوست و مو وجود داشته باشند. داوطلبان نباید در طول ۶ ماه گذشته از روش اپیلاسیون برای حذف موهای خود استفاده می‌کردند. همچنین نداشتن لکه پوستی، عدم مصرف داروهای خاص، برنزه نشدن زیر آفتاب، نداشتن بیماری از جمله ویژگی‌هایی بودن که باید همه داوطلبان از آن برخوردار بودند. میانگین سنی افراد برای بررسی تاثیرپذیری دستگاه لیزر موی خانگی به صورت زیر بود:

 • ۲۹٪ دارای سن ۳۲ سال
 • ۱۴٪ دارای سن ۱۸-۲۵ سال
 • ۳۶٪ دارای سن ۴۱ سال
 • ۲۱٪ دارای سن ۴۲-۴۹ سال

در کل ۲۱ نفر مورد بررسی قرار گرفتند. از این ۲۱ نفر ۸ نفر بنا به دلایلی مثل مشکوک به بارداری و … از آزمایش کناره‌گیری کردند. ۱۳ نفر باقی مانده تمام مراحل را تا انتها پیش بردند.

بعد از انتخاب افراد، محلی به مساحت 9 سانتی‌متر مربع بر روی پای آن‌ها مشخص شد. از آن‌ها خواسته شد قسمت مشخص شده را شیو کنند. سپس با استفاده از لیزر موی زائد تریا درمان را شروع کردند. این کار تقریبا هر یک ماه و به مدت 12 ماه تکرار شد. بعد از هر جلسه استفاده از دستگاه لیزر موی زائد تریا ریشه‌های مو باقی‌مانده در منطقه شمرده میشد.

استفاده صحیح از دستگاه لیزر موی خانگی به تمامی داوطلبان آموزش داده شد. به این صورت که گفته شد در هر قسمت به اندازه 9 سانتی متر مربع 75 پالس اعمال شود. بعد از هر جلسه درمانی از مناطق تعیین شده عکس گرفته شد. این عکس‌ها بلافاصله برای تحقیق بر روی عوارض جانبی بررسی شدند.

[button text=”خرید لیزر موی خانگی تریا” style=”outline” radius=”99″ link=”https://affstat.adro.co/click/f601e4ae-4606-43d1-b0c1-883a6d793650″]

 • نتایج حاصله از بررسی دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA)

تعداد موهای رشد کرده در منطقه تحت درمان توسط دستگاه لیزر موی خانگی با فاصله‌های 1 ، 2 ، 3 ، 6 ، 9 و 12 ماه مورد شمارش قرار گرفتند. برای این کار عکس ناحیه مورد نظر بر روی مانیتور 19 اینچی با وضوح 1280*1024 پیکسل در اینچ مربع با استفاده از نرم افزار تصویربرداری پزشکی Mirror نسخه 7.2.8 بررسی شد. علاوه بر بررسی‌های انجام شده پرسشنامه‌هایی نیز تهیه شده و در اختیار داوطلبان قرار دادند. در این پرسشنامه‌ها میزان رضایت آن‌ها از اثربخشی و تغییرات ایجاد شده در میزان موهای ناخواسته بررسی شدند. نتایج به دست آمده به قرار زیر بودند:

 • تغییرات ایجاد شده در تعداد مو

طبق شمارش‌های انجام شده بعد از هر جلسه لیزر موی زائد تریا دو نمودار تهیه شد. در این دو نمودار میزان تضعیف و حذف کامل ریشه مو بررسی شدند. بر اساس نمودار اول استفاده از دستگاه لیزر خانگی تاثیر خوبی در درصد تعضیف مو در طی دوره درمانی داشت. به طوری که شاهد تضعیف 50٪ در ماه 8ام با انرژی اعمالی ۲۰ ژول بر سانتی‌مترمربع در هر پالس بودند. این کاهش ۵۰ درصدی مو تا ۱۲ ماه بعد ادامه داشت. بعد از دو سال نیز تاثیرات این کاهش حجم مو باقی مانده بود. نتایج حاصله برای پالس‌هایی با انرژی ۷ و 12 ژول بر سانتی‌متر مربع نیز در این نمودار آورده شد.

میزان کاهش مو با لیزر موی خانگی تریا

علاوه بر آن در نموداری دیگر تعداد ریشه‌های مو حذف شده را بررسی کردند. طبق نمودار حذف کامل ۷۳٪ در ماه 8ام با انرژی اعمالی ۲۰ ژول بر سانتی‌مترمربع در هر پالس دیده شد. البته بعد از ۸ ماه برخی از ریشه‌های مو به صورت بسیار ضعیفی رشد دوباره داشتند. بعد از حدود ۱۲ ماه استفاده مداوم با پالس ۲۰ ژول بر سانتی‌متر مربع ۶۵٪ از موهای ناخواسته حذف شدند. می‌توان گفت که این حذف دائمی بود. نتایج حاصله برای پالس‌هایی با انرژی ۷ و 12 ژول بر سانتی‌متر مربع نیز در این نمودار آورده شد.

میزان کاهش مو با لیزر موی خانگی تریا

 • عوارض احتمالی ناشی از استفاده دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA)

 طبق بررسی‌های انجام شده هیچ گونه عارضه جانبی در محل اعمال لیزر خانگی تریا دیده نشد. البته مقداری التهاب پوستی بسیار خفیف در اکثر مصرف کنندگاه شایع بود. اما این التهاب پوستی بسیار خفیف و  زودگذر بود. به صورتی که در عرض چند ساعت بدون مداخله و درمان خاصی از بین رفتند. این التهاب پوستی در ۸٪ داوطلبان دیده شد. عوارض جانبی از جمله اگزما، تاول‌های پوستی، سوختگی و ایجاد لک موارد شایع در درمان لیزر حذف مو زائد هستند. خوشبختانه این عوارض در طول درمان لیزر خانگی گزارش نشدند.

مزیت‌های استفاده از دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA)

تا این مرحله تمامی موارد قابل مطالعه به صورت طولانی مدت برای دستگاه لیزر خانگی تریا مورد بررسی قرار گرفتند. دلایل زیادی ثبت شدند که باعث می‌شوند تا مردم را نسبت به استفاد ه از این دستگاه ترغیب کنند. از جمله این موارد که در قالب مزایای آن می‌توان نام برد عبارتند از:

 • عدم دیده شدن هیچ گونه عارضه جانبی ناشی از استفاده لیزر خانگی تریا.
 • قیمت دستگاه لیزر خانگی تریا در مقایسه با قیمت دستگاه‌های هم نوع آن بسیار ارزان‌تر است.
 • خریداران لیزر موی زائد تریا می‌توانند بدون صرف زمان در مطب دکتر در خانه اقدام به حذف موهای ناخواسته کنند.
 • نتیجه‌گیری ایده‌آل با استفاده طولانی مدت و منظم از دستگاه لیزر خانگی تریا.
 • سبک و قابل حمل بودن لیزر موی خانگی.
 • این دستگاه‌ها با داشتن سنسور رنگ پوست و مو نتیجه قابل قبولی را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورند.
 • استفاده از این دستگاه بدون هیچ‌گونه دردی می‌باشد.

چرا حذف موهای زائد توسط دستگاه لیزر موی خانگی (TRIA) را ترجیح دهیم؟

دستگاه لیزر موی زائد تریا این روزها به صورت گسترده‌ای در بازار عرضه شده است. قیمت دستگاه لیزر خانگی تریا از اصلی‌ترین دلایل انتخاب آن توسط کاربران می‌باشد. طبق تحقیقات انجام شده نیز تاثیر ۷۳٪ با ماندگاری دائمی به اثبات رسید. افرادی که تمایلی به رفتن مطب دکتر را ندارند و دوست دارند عملیات حذف دائمی مو را در خانه انجام دهند لیزر موی خانگی انتخابی ایده‌آل و مناسب است. علاوه بر حذف کلی اکثر موها طبق نتایج به دست آمده موهای رشد کرده ضعیف‌تر و نازک‌تر شده‌اند. همچنین قیمت دستگاه لیزر خانگی تریا و هزینه‌های جانبی آن بسیار کم‌تر است. با خرید دستگاه لیزر خانگی ارزان کاربران می‌توانند بدون احساس درد و عوارض جانبی از شر موهای ناخواسته خلاص شوند. اگر به دنبال روشی خانگی، ارزان، بدون عوارض جانبی هستید هیچ انتخابی نمی‌تواند بهتر از لیزر موی زائد تریا باشد.

[button text=”خرید لیزر موی خانگی تریا” style=”outline” radius=”99″ link=”https://affstat.adro.co/click/f601e4ae-4606-43d1-b0c1-883a6d793650″]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *