مقاله ها

مزیت های RF واژینال مادام اکس

مزیت های آر اف واژینال مادام اکس
5/5 - (2 امتیاز)

دستگاه مادام اکس با رویکرد غیر تهاجمی توسط امواج رادیوفرکانس و پالس الکتریکی کنترل شده قسمت داخلی و خارجی ناحیه واژینال را تحت تاثیر قرار داده؛ بدون هیچگچونه عوارض جانبی و بدون نیاز به دوره نقاهت، در درمان، زیبای، بهبود عملکرد و بازیابی توان از دست رفته تاثیرات چشمگیری دارد.

بانوان به دلیل تغییرات فیزیولوژیک متعدد در طول زندگی نیاز به درمان و جوان سازی ناحیه واژینال پیدا می‌کنند. امروزه جهت رفع عوارض ناشی از زایمان، نوسانات وزنی، تغییرات هورمونی ناشی از افزایش سن و یائسگی، خشکی، آتروفی، سوزش و خارش واژن، رابطه جنسی خطرناک، بی اختیاری ادرار، سستی واژن، افتادگی رحم، دردهای مزمن لگنی، کاهش تحریک پذیری و واژینیسموس از عمده مشکلات بانوان در مراحل مختلف زندگی است.

مقایسه مقدار کلاژن بافت در حد فاصل یکماه پس از درمان :

ناحیه کانال واژنی تحت درمان با RF با افزایش 17 درصدی مقدار کلاژن همراه بوده است.

کلاژن سازی آر اف مادام اکس

کنترل و پایش دما توسط چهار سنسور حرارتی :

در طراحی خاص هندپیس داخلی مادام اکس، از 4 الکترود استفاده شده است. که دمای آنها هنگام تابش امواج رادیوفرکانس توسط 4 سنسور حرارتی مجزا قابل اندازه گیری و کنترل است.

مزیت آر اف واژینال مادام اکس

اهمیت رهگیری دما :

امکان رهگیری دمای دقیق پروب الکترودها در هر لحظه، نخست باعث جلوگیری از بروز هرگونه خطا در طول پروسه درمان و اطمینان از ایمنی کامل شده و در گام بعد اطمینان پزشک از درمان صحیح و دقیق و به کار گیری دمای بهینه جهت درمان را به همراه دارد.

در واقع هنگام کار با دستگاه مادام اکس، پزشک این امکان را دارد که دمای کانال واژن را در هر نقطه و هر لحظه بر روی صفحه نمایش مشاهده و کنترل کند.

مزیت 4 سنسور به دستگاه‌های تک سنسور :

وجود چهار سنسور حرارتی در هندپیس مادام اکس موجب جلوگیری از بروز خطا می‌شود. به این معنا که چنانچه به هر دلیل یک یا دو سنسور در تشخیص پذیری دچار اشکال شود، سنسورهای دیگر قادر به تشخیص دمای مطلوب خواهمد بود؛ درحالی که در دستگاه‌های تک سنسور در صورت بروز خطا، تشخیص پذیری کاهش می‌یابد و ممکن است برای بیمار آسیب ایجاد شود.

مزیت رهگیری دما

اندازه گیری دقیق هر نقطه از ناحیه درمان :

از سوی دیگر به دلیل اختلاف مقاومت بافتی و نوع اتصال هندپیس به بافت، ممکن است دما در نواحی مختلف بافت یکسان نباشد، به همین دلیل ضروری است دمای نواحی مختلف ناحیه درمان بصورت دقیق و جداگانه کنترل و اندازه گیری گردد تا پزشک بتواند از بروز هرگونه عارضه جلوگیری نماید.

 


رینگ 360 درجه :

رینگ 360 درجه مادام اکس

غالب الکترودهای دستگاه‌های آر اف واژینال بصورت انواع مدل‌های نیم رینگ، میله‌ای و حلقه‌ای می‌باشند. در مدلهای نیم رینگ و میله‌ای جهت تاثیر گذاری بیشتر و پیشگیری از التهاب بافت نیاز است. هندپیس توسط پزشک چرخانده شود تا تمامی نواحی درمان به یک میزان مورد هدف امواج قرار گرفته و ترمیم بصورت یکپارچه صورت گیرد.

به دلیل خستگی دست به واسطه طولانی شدن پروسه درمان، این امر با نارضایتی پزشکان همراه است.

در صورت ثابت نگه داشتن پروب در این نوع دستگاه‌های واژینال اعم از لیزر و آر اف، ممکن است عوارضی مانند التهاب یا آتروفی جزئی برای بیمار اتفاق بیفتد. از سوی دیگر درصد خطای کاربر در این نوع دستگاه‌ها بالا است و در صورت عدم تبحر کاربر و کاربرد نابجا یا نگه داشتن پروب به مدتن زمان بیش از حد، احتمال آسیب به بیمار وجود دارد.

از خصوصیات منحصر به فرد دستگاه مادام اکس، طراحی پروب داخلی 360 درجه است؛ که نیازی به حرکت چرخشی هندپیش وجود ندارد. این الکترودهای 360 درجه بصورت همزمان و یکنواخت تمام ناحیه درمان را هدف قرار داده و باعث ترمیم یکپارچه بافت می‌شوند.

 

با تابش امواج رادیوفرکانس بصورت 360 درجه در کانال واژن، در نتیجه تحریک سلولهای فیبروبلاست، ساخت الیاف کلاژن و الاستین افزایش یافته و خاصیت ارتجاعی واژن در تمام نواحی کانال واژنی افزایش می‌یابد. این تابش همزمان امواج، منجر به جوانسازی بافت، و بازسازی آن می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *