مقاله ها

هایفوتراپی

خرید هایفو صورت
5/5 - (1 امتیاز)

پیری و افزایش سن موضوعی انکار نشدنی است.اما هر کسی به نوعی سعی می کند این روند را به تاخیر بیندازد.هایفوتراپی با هایفو صورت در واقع یکی از روشهای جوانسازی پوست است.

در زیر پلک و یا در روی بینی و گوشه های لب خطوط سطحی و یا شاید عمیقی وجود دارد و همچنین افتادگی و شل شدن پوست که همگی نشان دهنده افزایش سن و قدم گذاشتن در دنیای میانسالی و سالمندی است. بسیاری از افراد تلاش می کنند با استفاده از روشهای مختلف جوانسازی صورت این نشانه های پیری را به تاخیر بیندازند. البته روشهای جوانسازی پوست برای افراد مختلف متفاوت است.

دستگاه هایفوتراپی – هایفو صورت

هنگامی که خطوط و چروک ایجاد شده سطحی باشد از روشهای تزریق بوتاکس، ژل و چربی استفاده می شود اما اگر چروک عمق زیادی داشته باشدو پوست شل شده باشد می توان از روش هایفوتراپی استفاده کرد.

در هایفو از انرژی فراصوت بهره برده شده است، که از این انرژی برای تحریک بازسازی کلاژن در لایه های زیر پوست استفاده می کند.از آنجایی که هایفوتراپی از امواج اولتراسوند بسیار متمرکز تشکیل شده است و از این امواج برای تحریک کلاژن زیر پوست استفاده می کند تا پوست را وادار به کلاژن سازی کند. برای دیدن تاثیر کامل هایفوتراپی چند ماهی زمان می برد.این روش یکی از روشهای لیفت یا کشیدگی پوست بدون جراحی است که نیاز به بیهوشی بیمار ندارد و به صورت سرپایی انجام می گیرد.

این دستگاه با انتشار گرما در بافتهای اطراف ،سبب می شود رشته های کلاژن جمع شده و در نهایت ترمیم و لیفت در این ناحیه شروع شود.بعد از 90 تا 180 روز این فرآیند کامل می شود.

روش کار استفاده از دستگاه هایفو، به این صورت است که ابتدا ژل اولتراسوند را در سطح پوست ریخته و سپس کارتریج مناسب را با توجه به نواحی که می خواهیم لیفت انجام دهیم انتخاب می کنیم. در نواحی که پوست نازکتر است مانند پیشانی، گردن و اطراف چشم از کارتریجهای با عمق نفوذ کمتر استفاده می شود، در نواحی دیگر مخصوصا نواحی که چربی زیر پوست آنها ضخامت بیشتری دارد از کارتریجهای با عمق نفوذ بیشتر استفاده می شود.

تاثیر هایفوتراپی – هایفو صورت

تاثیر آن،بستگی به وضعیت پوست، سن،وضعیت پزشکی و عکس العمل بدن افراد  نسبت به محرک دارد.این بدان معناست که هر چه بیمار جوانتر باشد نتایج درمان بهتر خواهد بود. یائسگی مسئله مهمی است زیرا فرد یائسه مقدار استروژنش کاهش می یابد و در نتیجه پوستش نازک می شود. پس پوست نازک به معنای کلاژن کمتر است در نتیجه افراد یائسه نسبت به این درمان دیرتر پاسخ می دهند.بیشتر بیماران مبتلا به شلی زودرس پوست،تنها به یک بار درمان نیاز دارند. با این حال،ممکن است برخی بر اساس شلی پوست و واکنش بیولوژیکی بدنشان نسبت به امواج سونوگرافی و ساخت کلاژن به بیشتر از یک درمان نیاز پیدا کنند.اگر در شرایط خفیف تا متوسط افتادگی پوست باشند ممکن تا یک یا دو سال دیگر به هایفوتراپی نیاز پیدا کنند.اما اگر پوست آنها افتادگی زیادداشته باشد تکرار درمان شش ماه بعد از اولین درمان انجام می شود.از آنجا که ساخت کلاژن 6 تا 12 ماه طول می کشد پس افراد این مدت زمان را باید صبر کنند تا ببینند آیا به درمان با هایفو دیگر نیاز است یا نه.

هایفو سبب تحریک کلاژن زیر پوست می شود

بیمار در همان لحظه ای که این درمان را انجام می دهد متوجه کشیده شدن پوست نمی شود تاثیر آن بر کشیده شدن پوست بعد از 2 ماه بهتر مشخص می شود. و این فرآیند کشیده شدن و بهبودی تا 6 ماه ادامه دارد.

ماندگاری هایفوتراپی – هایفو صورت

ماندگاری آن بستگی به میزان شلی و سفتی پوست و نوع رژیم مواد غذایی و همچنین سن و ژنتیک دارد. ماندگاری ناشی از این درمان تا 2 سال باقی می ماند، البته افرادی که دوست دارند این نتیجه ماندگاری بیشتری داشته باشد، می توانند هر 1 سال یا 2سال یکبار آن را تمدید کنند. هایفوتراپی، بافتهای کلاژنی و بافتهای چربی فرسوده را از بین می برد و سبب ایجاد تورم خواهد شد، پس علت آنکه در اولین جلسه متوجه لیفت و جوانسازی پوست می شویم همین تورمی است که ایجاد می کند، جوانسازی اصلی موقعی انجام می شود که کلاژن سازی شروع شده باشد. این روش کاملا روش راحت و بدون دردی است و همه نوع پوستی می تواند از این روش استفاده کند.

 

هایفوتراپی صورت – هایفو صورت

بخشهای مختلف صورت را با این روش می توان درمان کرد.این نواحی صورت شامل:خط خنده، ابرو، چروک پیشانی،پوست شل گردن و غبغب ، چروکهای اطراف دهان و چروکهای پنجه کلاغی اطراف چشم است. افرادی که این روش را انتخاب می کنند بهتر است سن آنها بالاتر از 32 باشد و چروکهای سطحی داشته باشند و پوست آنها خیلی شل و وارفته نباشد.درهایفوتراپی صورت، امواج فراصوتی به لایه های زیرین پوست تابیده می شود و دمای این لایه های زیرین را به سرعت زیاد می کند که همین امر سبب آسیب سلولی می شود و در نتیجه سلولها را وادار خواهد کرد تا کلاژن بیشتری بسازند.هر چه مقدار کلاژن بیشتر باشد پوست ما سفت تر خواهد بود.مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی،30 تا 60 دقیقه است.در این روش هیچ گونه برش و زخمی روی پوست صورت ایجاد نمی شودو نیازی به پانسمان محل مورد نظر نیست. چیزی که باعث شده است افراداین روش جوانسازی پوست را بر بقیه روشها ترجیح دهند.

 هایفو چروک گردن، غبغب و خط خنده را از بین می برد

چه افرادی نمی توانند ازهایفوتراپی استفاده کنند؟

افرادی که دچار دیابت هستند،افرادی که بیماری صرع دارند و زنان باردار و همچنین کسانی که پروتز فلزی دارند از این روش نمی توانند استفاده کنند،کسانی که دچار اختلالات خونی هستند،افرادی که دچار عفونتهای پوستی می باشند و همچنین کسانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است و افرادی که دارای سرطان هستند.

مزایای هایفوتراپی – هایفو صورت

 • دراین روش نیازی به برش جراحی نیست
 • آسیبی به پوست و لایه های زیرین آن وارد نمی کند
 • باعث کمتر شدن چین و چروک و سفتی پوست می شود
 • باعث افزایش تولید کلاژن می شود
 • برای لیفت و بالا کشیدن ابروها و پلکها ازآن استفاده می شود

کارهایی که  قبل از هایفوتراپی نباید انجام داد؟

کارهایی مانند تزریق بوتاکس،تزریق چربی و یا استفاده از فیلرهای پوستی نباید انجام دهیم. و خانمها بهتر است دچار چرخه قاعدگی نباشند.

عوارض هایفوتراپی

 • مقداری قرمزی ممکن است در پوست آنها دیده شود
 • برخی از افراد احساس درد بسیار کم، خارش و سوزش جزئی و ورم کمی را بیان می کنند که البته تمام این علائم چند هفته بعد از بین می رود.

مراقبتهای بعد از هایفوتراپی

اگر بعد از درمان احساس درد می کنید می توانید از مسکنهایی مانند ایبوپروفن استفاده کنید.بعد از این درمان می توانید همانند گذشته آرایش کنید، تا 2 روز بعد از این درمان در برابر نور خورشید قرار نگیرید، بعد از آن تا 24 ساعت ورزشهای سنگین انجام ندهید.

لاغری با هایفوتراپی

امروزه از این روش به جای لاغری با لیپوساکشن استفاده می شود. این روش در نواحی مختلف بدن مانند شکم،پهلو،ران،بازو،باسن و غبغب بکار می رود. برای لاغری هرناحیه معمولا 1 تا 3 جلسه نیاز است، برای لاغر شدن با این روش معمولا 3 ماه و یا شاید 4 ماه زمان نیاز است.این روش برای افرادی که می خواهند به مقدار کم لاغر شوند مناسب است،علت آنکه افراد این روش را برای لاغری انتخاب می کنند آن است که نسبت به عملهای جراحی عوارض خاصی ندارد.

هایفوتراپی سبب تحریک سلولها برای ساختن کلاژن می شود

انواع هایفوتراپی صورت

 • هایفوتراپی پلک، هایفو پلک سبب می شود که پوست پلک کلاژن بسازد و در نتیجه سفت تر می شود.این عمل باید حتما زیر نظر متخصص انجام شود تا سبب نامتقارن شدن چشم نشود.
 • هایفوتراپی گونه، تفاوت روشهایی مانند بوتاکس،ژل و چربی با این روش آن است که ماندگاری کمتری دارند.
 • هایفوتراپی ابرو، با از بین بردن چین و چروک ابرو سبب کشیده شدن ابرو به سمت بالا می شود، این روش سبب می شود که کلاژنهای قدیمی از بین رفته و کلاژنهای جدید جایگزین آن شود.
 • هایفوتراپی چشم، سبب از بین بردن چین وچروک دور چشم، سیاهی دور چشم، و چین وچروک زیر چشم می شود.
 • هایفوتراپی غبغب،این روش سبب سفت شدن پوست اطراف گردن و از بین بردن افتادگی غبغب می شود.
 • هایفوتراپی و زاویه سازی صورت، برای زاویه دار کردن فک از این روش استفاده می شود، به این صورت که این روش سبب سفت شدن بافتهای زیرین فک می شود و از این طریق زاویه سازی فک را انجام می دهد.البته این روش اگر همراه لیفت با نخ و یا بوتاکس و روشهایی از این قبیل یاشد تاثیر بیشتری خواهد داشت.
 • هایفوتراپی پیشانی، اگر همراه با لیفت ابرو و پلک انجام شود بسیار بهتر است و تاثیرات بیشتری دارد.
 • هایفوتراپی خط خنده،در این روش با تولید کلاژنی که در این ناحیه تولید می شود خط خنده از بین می رود .

درمان هایفوتراپی می تواند به بسته شدن منافذ نیز کمک کند هرچند که روش اصلی برای این کار محسوب نمی شود.

زاویه سازی فک با هایفو امکانپذیر است.

هزینه هایفوتراپی

هزینه هایفوتراپی با توجه به نواحی که لیفت درآنها انجام می شود و تعدادجلسات مورد نیاز جهت جوانسازی و درمان متفاوت است.از طرفی چون هر پزشکی در هر شهر روشهای خاص خود را برای این عمل دارد و از طرفی تعداد وسایل و امکاناتش متفاوت از سایر پزشکان است از ایJن رو هزینه ها متفاوت است و  همچنین برند دستگاه هایفو نیز بسیار مهم است. هزینه این درمان دارای محدوده مشخصی نیست. البته هزینه آن مسلما در شهرستانها کمتر است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *