مقاله ها

هزینه و مزایای هایفوتراپی غبغب در تهران | بهترین روش کوچک کردن غبغب

هایفوتراپی غبغب
5/5 - (1 امتیاز)

از جمله مواردی که با افزایش سن سبب نارضایتی افراد می‌گردد، ایجاد غبغب است. علت به وجود آمدن غبغب افتادگی پوست و یا تجمع چربی در بخش گردن می‌باشد. از آنجایی که غبغب زیبایی را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد افراد به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن آن هستند. در گذشته تنها راه رهایی از شر غبغب انجام عمل جراحی بود. اما بسیاری از افراد به دلیل عوارض جانبی و خطراتی که جراحی‌های تهاجمی دارند از انجام چنین کارهایی خودداری می‌کنند.

خوشبختانه امروزه روش‌های غیرتهاجمی جایگزین چنین راهکارهایی شده است. یکی از بهترین و موثرترین این روش‌ها که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده هایفوتراپی غبغب است. هایفوتراپی غبغب روشی بی‌خطر بوده و در یک یا سه جلسه در از بین بردن غبغب کمک می‌کند. در نتیجه دوباره زیبایی و جوانی به چهره فرد باز می‌گردد.

در هایفوتراپی از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا بهره برده شده و از جمله روش‌های جدید محسوب می‌شود. به همین دلیل اغلب افراد اطلاعات کافی در خصوص این روش را ندارند. همین موضوع سبب گشته تا شایعات و اخبار غلط در مورد هایفوتراپی در بین عموم مردم گسترش یابد. در نتیجه آن‌ها را از انجام این روش باز می‌دارد. ایجاد جای سوختگی و زخم در پوست بعد از هایفوتراپی، بروز حساسیت‌های پوستی، فلج صورت و گردن، برگشت دوباره غبغب با حالتی بدتر و … یک سری باورهای غلط و شایعات مرتبط با این روش زیبایی و درمانی هستند. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد هایفوتراپی غبغب ارائه بدهیم. تا انتهای مطالب همراه ما باشید تا همه نگرانی‌ها در خصوص این موضوع برای شما از بین برود.

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می‌شود؟

خود کلمه هایفو (HIFU) خلاصه شده عبارت High-Intensity Focused Ultrasound به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می‌باشد. پس می‌توان گفت که هایفوتراپی به کمک امواج فراصوت پوست‌های شل و افتاده یا چربی‌های موضعی را از بین می‌برد. قبل از اقدام به انجام هایفوتراپی غبغب، پزشک متخصص بیمار و شرایط بدنی او را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس با صلاح‌دید پزشک جلسه درمانی به کمک انرژی هایفو آغاز می‌گردد. اینکه هایفوتراپی باید در چند جلسه و با چه شدتی اعمال گردد نیاز به انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک دارد.

قبل از شروع درمان پوست ناحیه مورد نظر باید به کلی شسته و تمیز شود. پزشک نیز قبل از شروع کار پوست غبغب و نواحی اطراف آن را به‌طور کاملا تمیز و استریل می‌کند. پس از آن ژل مخصوصی (ژل سونوگرافی) بر روی پوست اعمال می‌شود. در نهایت دستگاه هایفو را بر روی گردن و غبغب فرد قرار داده و متناسب با میزان افتادگی یا حجم چربی انباشته شده در زیرپوست، امواج فراصوت با شدت مناسب اعمال می‌گردد. امواج ساطع شده در طول هایفوتراپی دقیقا ناحیه مورد نظر را هدف قرار می‌دهند. در نتیجه سایر بافت‌های اطراف دچار آسیب نمی‌شوند.

مدت زمان مورد نیاز برای هر جلسه هایفوتراپی حدودا 30 الی 60 دقیقه است. مراحل درمان به دلیل بدون درد بودن، نیازی به بی‌حسی یا بیهوشی ندارند. اینکه چند جلسه برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل نیاز است باید بعد بررسی شرایط بدنی بیمار توسط پزشک تعیین گردد. کاندید انجام هایفوتراپی بعد ار اتمام جلسه درمانی می‌تواند به زندگی عادی خود بپردازد. چرا که درمان با هایفو روشی بدون عارضه جانبی و دوره نقاهت محسوب می‌شود. نتایج مثبت حاصله از هایفوتراپی غبغب تقریبا بعد از 4 الی 12 هفته خود را نشان می‌دهند. البته برای مشاهده نتایج نهایی  بهتر است حدود 6 الی 9 ماه صبر کنید.

هایفوتراپی غبغب به این صورت است که امواج فراصوت با شدت بالا سبب ایجاد حرارت در سلول‌های پوستی می‌شود. بنابراین شل شدگی و افتادگی پوست که سبب افزایش میزان غبغب می‌شود از بین می‌رود. چرا که گرمای ایجاد شده باعث می‌شود تا سلول‌های پوستی تحریک شده و کلاژن‌سازی در منطقه تحت درمان بیشتر شود.

گاها مشکل اصلی در ایجاد غبغب چربی‌های انباشته شده در این محدوده است. در نتیجه این بار امواج فراصوت سلول‌های چربی را تحت تاثیر قرار داده و سبب تجزیه آن‌ها می‌گردد. پس از تخریب چربی‌ها نوبت به دفع آن‌ها از طریق کبد و سیستم لنفاوی می‌رسد. پس برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن سلامت این دو عضو در هایفوتراپی نیز اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود در حین هایفوتراپی غبغب مصرف غذاهای چرب، دخانیات و نوشیدنی‌های کافئین‌دار کنار گذاشته شود.

کاندید مناسب هایفو غبغب

هایفوتراپی از روش‌های درمانی است که اغلب افرادی که از سلامتی کامل برخوردار هستند می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند. هدف اصلی از انجام هایفوتراپی رفع مشکل افتادگی‌ و شل شدگی‌ جزئی و البته میزان کم و متوسط چربی است. پس در شرایطی که فرد از افتادگی شدید پوست گردن یا چربی در این ناحیه شکایت دارد روش مناسبی نیست. در این موارد توصیه می‌شود از دیگر روش‌های درمانی مثل لیزر یا جراحی استفاده گردد.

از جمله کاندیدهای مناسب هایفوتراپی غبغب افراد بین 30 تا 75 سال است. کسانی که در این گروه‌های سنی قرار ندارند بهتر است به منظور رفع غبغب خود از روش‌های دیگری بهره ببرند. برای پی بردن به اینکه آیا هایفوتراپی غبغب گزینه مناسبی است، باید با پزشک مربوطه مشورت کرد. پزشک نیز پس از انجام بررسی‌های لازم و اطمینان از سلامت کامل فرد تصمیم صحیح را خواهد گرفت.

در حالت کلی توصیه می‌شود زنان بارداری و شیردهی از انجام هایفوتراپی غبغب خودداری کنند. علاوه بر آن بهتر است بیماران دیابتی، بیماران قلبی عروقی، بیماران کبدی و اختلالات غدد و سیستم لنفاوی از این روش استفاده نکنند. همچنین کسانی که در دو هفته اخیر اقدام به تزریق بوتاکس، تزریق چربی یا تزریق ژل کرده‌اند کمی صبر کنند. از دیگر کسانی که از اعمال هایفوتراپی در آن‌ها اجتناب می شود، افراد با حساسیت پوستی، زگیل یا تب‌خال فعال هستند.

عوارض هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب در دسته عمل های زیبایی بی‌خطر و کم عارضه‌ قرار دارد. بنابراین اگر هایفوتراپی در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود، عارضه جانبی ئس از آن مشاهده نخواهد شد. از جمله عوارض هایفوتراپی غبغب عبارتند از:

 • ایجاد قرمزی
 • التهاب و سوزش خفیف در پوست
 • احساس خارش در پوست چانه و ناحیه
 • احساس گزگز، خواب‌رفتگی یا گرگرفتگی
 • احساس درد خفیف

مشاهده خفیف هر یک از این موارد کاملا طبیعی بوده و ظرف چند ساعت برطرف می گردد. البته این مدت زمان بسته به نوع پوست می‌تواند تا یک هفته نیز باقی بمانند. در صورت تشدید هر یک از این موارد باید با پزشک مربوطه تماس گرفته و هیچ اقدامی به صورت خودسرانه انجام نشود.

ماندگاری هایفو غبغب

نتایج حاصل از هایفوتراپی غبغب ماندگاری بالایی دارد. به طوری که اگر کاندید انجام آن سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی داشته باشد تا آخر عمر می‌تواند از نتایج مثبت به وجود آمده لذت ببرد. کسانی که قصد انجام هایفوتراپی را دارند باید توجه کنند که برای مشاهده نتایج مثبت صبر و حوصله نیاز است. زیرا نتایج هایفو غبغب در مقایسه با عمل‌های تهاجمی دیرتر ظاهر می‌شوند. اما ماندگاری بالای آن سبب شده به ترجیح اول اکثر افراد تبدیل گردد. در صورتی که فرد بعد از درمان با هایفوتراپی از افزایش وزن خودداری کرده و نکات مراقبتی لازم را رعایت کند، یک‌بار انجام هایفوتراپی غبغب برای تمام طول عمر او کافی خواهد بود.

البته نباید فراموش کرد که هیچ روش درمانی مانع از بروز نشانه‌های افزایش سن نمی‌شود. پس هایفوتراپی غبغب نیز چنین است. یعنی با بالا رفتن سن شخص افتادگی در پوست نواحی مختلف بدن از جمله گردن و چانه بروز پیدا می‌کند. هدف از انجام هایفوتراپی غبغب و مراقبت‌های پوستی صرفا به تاخیر انداختن نشانه‌های پیری به وجود آمده است.

نکاتی برای قبل و بعد از هایفو

برای اینکه بتوان بعد از هایفوتراپی به بهترین نتایج دست یافت رعایت برخی نکات قبل و بعد از آن الزامی است. در زیر به چند مورد از مهم‌ترین این موارد می‌پردازیم:

 • مشاوره با پزشک متخصص قبل و بعد از انجام هایفوتراپی
 • اطلاع دادن عمل‌های زیبایی از قبیل تزریق بوتاکس، فیلر یا چربی به پزشک
 • در میان گذاشتن بیماری و یا سابقه بیماری و داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک
 • استحمام و رعایت بهداشت فردی قبل از جلسه درمانی با هایفو
 • خودداری از غذاهای چرب و شور
 • خودداری از خاراندن یا ماساژ دادن ناحیه اعمال هایفو
 • هیدراته نگه داشتن بدن با مصرف مایعات
 • خودداری از رفتن به استخر و سونا و استفاده از جکوزی در یک هفته اول بعد هایفوتراپی
 • عدم قرار دادن ناحیه درمان در محیط‌های خیلی گرم یا خیلی سرد

هزینه هایفو غبغب چقدر است ؟

هزینه هایفوتراپی در تهران هر شهر و هر کلینیکی متفاوت است. به این صورت که غالبا در شهرهای بزرگ و کلینیک‌های معتبر و شناخته شده هزینه هایفوتراپی نیز افزایش می‌یابد. اما در حالت کلی هزینه‌های هایفوتراپی غبغب در مقایسه با سایر روش‌های جراحی و تهاجمی کمتر است. در تعیین هزینه دقیق هایفوتراپی غبغب باید پارامترهای مختلفی مورد بررسی قرار بگیرند. از جمله این پارامترها می‌توان به‌شدت افتادگی، ضخامت چربی، تعداد جلسات موردنیاز، دستمزد پزشک و … اشاره کرد. عموما در کلینیک‌های معتبر تهران هزینه هایفوتراپی غبغب از ۹۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود.

نتیجه هایفوتراپی غبغبشایعاتی غلط در خصوص هایفوتراپی غبغب

بالا رفتن محبوبیت انجام هایفوتراپی غبغب شایعات عجیب و غریبی در ارتباط با این موضوع را افزایش داده است. برای جلوگیری از چنین شایعاتی در ادامه به بررسی چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • فلج شدن صورت با انجام هایفوتراپی غبغب!

امواج فراصوت در دسته بی‌خطرترین امواج درمانی برای بدن انسان قرار دارند. به طوری که حتی در زنان باردار برای اطلاع از وضعیت سلامتی جنین از امواج فراصوت کمک می‌گیرند. پس از آنجایی که در هایفوتراپی از این امواج استفاده می‌شود، آن را در دسته ایمن‌ترین روش‌های زیبایی قرار می دهند. بنابراین تمامی صحبت‌ها در خصوص فلج شدن صورت بعد از انجام هایفو دروغ محض است. هایفو غبغب صرفا لایه‌های آسیب‌دیده پوست یا چربی‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن توصیه می‌کنیم حتما سراغ پزشک شناخته شده و کلینیک معتبر بروید.

 • باقی ماندن همیشگی جای زخم بعد از هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب از جمله عمل‌های زیبایی کاملا غیر تهاجمی است. بنابراین هیچ گونه زخمی بعد از آن ایجاد نمی‌گردد. عدم ایجاد زخم شایعه باقی ماندن جای زخم را به کلی منتفی می‌کند.

 • ایجاد سوختگی پوستی پس از انجام هایفوتراپی غبغب

استفاده از امواج فراصوت شدت بالا در هایفوتراپی سبب ایجاد حرارت در بافت تحت درمان می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا برخی از افراد از ایجاد سوختگی پوستی نگران شوند. توجه داشته باشید که این امواج فقط لایه‌های زیرین پوست و سلول‌های کلاژن‌ساز را تحریک می‌کند. در نتیجه اگر اپراتور با تخصص کافی تنظیمات دستگاه را انجام دهد هیچ مشکلی در پوست فرد ایجاد نخواهد شد.

پاسخ به متداول‌ترین سوالات در خصوص هایفوتراپی غبغب

 • مناسب‌ترین سن به منظور انجام هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

طبق گفته متخصصین سن مناسب جهت انجام هایفوتراپی غبغب بین ۳۰ الی ۷۰ سال است. در این دسته از افراد بهتر است مشکل افتادگی پوست شدید نباشد و یا شخص اضافه وزن بالایی نداشته باشد. کسانی که در بین این دسته قرار ندارند باید قبل از تصمیم‌گیری با پزشک خود مشورت‌های لازم را انجام دهند.

 • علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

مهم‌ترین عامل ایجاد غبغب بالا رفتن وزن است. به این معنا که با تجمع چربی در نواحی زیر چانه و گردن غبغب ظاهر می‌شود. از طرفی دیگر کاهش ناگهانی وزن نیز می‌تواند در ایجاد غبغب نقش داشته باشد. زیرا کاهش وزن سبب افتادگی و شل شدگی پوست می‌گردد. از دیگر عوامل ایجاد غبغب بالا رفتن سن و کاهش قدرت کلاژن‌سازی پوست است. چرا که با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد. البته نقش ارث خانوادگی را نیز نباید نادیده گرفت. برخی از رفتارهای غلط از جمله خم کردن مداوم گردن رو به پایین نیز می‌توانند تاثیر چشمگیری در به وجود آمدن غبغب داشته باشند.

 • آیا هایفوتراپی غبغب در رفع غبغب ارثی نیز موثر است؟

پاسخ به این سوال مستلزم بررسی‌ شرایط بدنی و شدت مشکل فرد توسط پزشک متخصص است. در صورتی که اندازه غبغب و ضخامت چربی زیرپوستی زیاد نباشد، هایفوتراپی غبغب می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. اما درحالت کلی پزشکان برای درمان غبغب ارثی به کمک هایفوتراپی معاینات دقیق‌تری انجام می‌دهد.

 • چگونه می‌توان از معتبر بودن کلینیکی برای هایفوتراپی غبغب اطمینان حاصل کرد؟

به منظور داشتن یک جلسه درمانی نتیجه‌بخش و مطمئن مراجعه به کلینیک معتبر اهمیت بالایی دارد. اولین کار برای پی بردن به خوب بودن یک کلینیک تحقیق از افرادی است که قبلا هایفوتراپی غبغب را در آنجا انجام داده‌اند. همچنین تحقیق در اینترنت و فضای مجازی نیز می‌تواند کمک بزرگی در این انتخاب داشته باشد. توجه کنید که کلینیک انتخاب شده حتما مجهز به بهترین و به‌روزترین دستگاه‌های دنیا باشد. بعلاوه حضور پزشکان متخصص و باتجربه نیز از دیگر مواردی است که در انتخاب یک کلینیک خوب زیبایی نقش دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *