آموزش های ویدئویی

قسمت سیزدهم: پرده برداری از یک راز در فروش لیزر کیوسوئیچ

لیزر فراستینگ چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

بسیاری از فروشندگان دستگاه لیزر کیوسوئیچ فیلم‌هایی را از کارکرد دستگاه خود تهیه کرده و به خریداران نشان می‌دهند. در این فیلم‌ها بیننده شاهد صحنه سفید شدن تاتو بلافاصله بعد از تابیدن اشعه لیزر بر روی پوست بیمار می‌شوند. در نتیجه تصور می‌کنند دستگاه قادر است با یک بار تابانیدن اشعه لیزر بر روی تاتو آن را محو کند. اما باید بگوییم که هرگز در خرید خود گول چنین فیلم‌هایی را نخورید. برای این منظور ما را همراهی کنید تا با جزئیات بیشتر این دستگاه‌ها و حقه‌هایی که در این خصوص فروشنده‌ها به مشتریان وارد می‌کنند بیشتر آشنا شوید.

 

اگر با چنین صحنه‌ای مواجه شدید بدانید که این پدیده لیزر فراستینگ Laser Frosting نام دارد. در نتیجه هیچ ارتباطی به پاک شدن تاتو با لیزر ندارد. در لیزر فراستینگ انرژی لیزر توسط رنگدانه تاتو جذب می‌شود. سپس باعث به وجود آمدن بخار آب بین رنگدانه و سطح پوست می‌گردد. درواقع سفیدی حاصل بلافاصله بعد از اعمال لیزر به دلیل ایجاد این بخار آب است. بطوری که اگر بعد چند ساعت به این ناحیه نگاه کنید دیگر اثری از سفیدی در زیر پوست نخواهید دید. حتی در بسیاری از موارد بیماران شاهد پررنگ‌تر شدن طرح تاتو خود بعد از اعمال لیزر فراستینگ نیز شده‌اند.

پس فراموش نکنید که لیزر صرفا رنگدانه‌های تاتو را هدف قرار داده و آن‌ها را تجزیه می‌کند. سپس در نتیجه آن ماکروفاژها این رنگدانه‌ها را بلعیده و به مرور زمان از بدن دفع می‌کنند. به همین دلیل امکان پاک شدن تاتو در کوتاه مدت امکان‌پذیر نبوده و بیمار نیازمند صبر و حوصله می‌باشد.

پاک کردن تاتو به کمک لیزر فراستینگ با چند نوع پدیده همراه است. یکی اینکه وقتی پدیده لیزر فراستینگ اتفاق می‌افتد یک شیلد اپتیکی ایجاد می‌شود. در واقع شات‌های لیزر به رنگدانه‌های تاتو نخواهند رسید. زیرا در اولین شات لیزر فراستینگ لایه‌ای از بخار آب بین پوست و رنگ تاتو ایجاد می‌شود. در نتیجه این کار اجازه عبور لیزر به شات‌های بعدی داده نخواهد شد. پس این موضوع اهمیت بالایی دارد که تمامی شات‌ها به صورت نانو ثانیه به ناحیه تحت درمان تابیده شوند. در غیر این صورت به هیچ وجه شاهد یک تاتو ریمووال موفقی نخواهید بود.

دومین نکته مهم در ارتباط با تعداد پالس‌های تابیده شده به یک ناحیه است. به این صورت که باید دقت شود که هر پالس فقط یک بار به یک ناحیه اعمال شود. در غیر اینصورت عوارض جانبی بسیار زیادی را برای بیمار در پی خواهد داشت. در ویدیو‌های بعدی با ما باشید تا شما را با پاک کردن تاتو به کمک لیزر فراستینگ بیشتر آشنا کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *