آموزش های ویدئویی

قسمت دوازدهم آموزش های کوتاه الولیزر | تعداد جلسات لازم برای پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ

تعداد جلسات لیزر کیوسوئیچ
3.3/5 - (3 امتیاز)

قبل صحبت در مورد لیزر کیوسوئیچ و تعداد جلسات لازم برای ریموو تاتو بهتر است با مکانیزم آن آشنا شویم. کار اصلی در پاک کردن تاتو به کمک لیزر را ماکروفاژهای بدن بر عهده دارند. به این صورت که لیزر دانه‌های جوهر تاتو را به کمک حرارت به ابعاد کوچکتری تجزیه می‌کند. سپس نوبت به ماکروفاژها می‌رسد. این بیگانه‌خوارها رنگدانه‌های کوچک شده را بلعیده و از بدن خارج می‌کنند. در نتیجه به مرور زمان و با اتمام جلسات درمانی لیزر کیوسوئیچ تاتو محو می‌شود. سوال خیلی مهمی که پیش می‌آید این است که بین جلسات تاتو چند جلسه باید فاصله باشد؟. پس طبق گفته بالا در اولین جلسه درمانی لیزر رنگدانه‌های تاتو توسط امواج لیزر تجزیه می‌شوند. سپس ماکروفاژها شروع به کار کرده و آن‌ها را می‌بلعند. اگر به این ماکروفاژها مهلت کافی داده نشود و دو هفته بعد دوباره عملیات لیزر انجام شود وظیفه آن‌ها نیمه‌ تمام خواهد ماند. زیرا امواج لیزر ماکروفاژهایی که در حال از بین بردن رنگ تاتو هستند هدف قرار داده و از بین می‌‌برد. در نتیجه روند پاک شدن تاتو نه تنها سریع نشده بلکه تا حد قابل توجهی کندتر نیز می‌شود.

بنابراین باید زمان لازم را در اختیار ماکروفاژها قرار دهید تا بتوانید به نتیجه ایده‌آل خود برسید. این بازه زمانی که توسط اکثر پزشکان توصیه می‌شود چیزی در حدود ۱ تا ۲ ماه می‌باشد. بهترین فاصله زمانی بین دو جلسه لیزر حذف تاتو که می‌توان در نظر گرفت دو ماه می‌باشد. با این کار فرصت لازم و کافی در اختیار ماکروفاژها قرار داده خواهد شد.

علاوه بر آن دستگاه‌های لیزر دیگری با نام فراست لیزر جدیدا وارد بازار شده‌اند. به طوری که بیمار بلافاصله بعد از استفاده این دستگاه‌ها شاهد سفید شدن پوست ناحیه تحت درمان می‌شود. دستگاه‌های فراست لیزر هیچ ارتباطی با پاک کردن تاتو نداشته و نباید با لیزر حذف تاتو اشتباه گرفته شوند. نکته دیگر تعداد کل جلسات لازم برای پاک کردن تاتو است. تعدا این جلسات خیلی کم نیست و بیمار باید با صبر و حوصله تمامی این جلسات را پشت سر بگذارد. البته تعداد دقیق این جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است. زیرا عواملی نظیر نوع جوهر، قدمت تاتو، عمق نفوذ سوزن و … می‌توانند در تعداد این جلسات تاثیرگذار باشند. اما اغلب بیماران به طور میانگین ۶ تا ۱۲ جلسه را حتما باید پشت سر بگذارند. پس هرگز به شرکت‌هایی که ادعا می‌کنند دستگاه آن‌ها در ۳ یا ۴ جلسه تاتو را به کلی محو می‌کند اعتماد نکنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *