مقاله ها

نگاهی به جزئیات پاك كردن تاتو با پلاسما

پاک کردن تاتو با پلاسما
5/5 - (3 امتیاز)

افراد علاقه بسیار زیادی به انجام تاتو داشته و در ابتدا با شوق زیاد اقدام به انجام آن می‌کنند. اما اغلب آن‌ها بعد از مدت‌ها به دلایل مختلف از تاتو خود خسته یا پشیمان می‌شوند. تا سال‌ها پیش پاک کردن تاتو معضل بزرگی برای همه به حساب می‌آمد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت‌ علم و تکنولوژی شاهد روش‌های آسان و مطمئن برای پاک کردن انواع خالکوبی هستیم. یکی از بهترین، سریع‌ترین و البته کم عارضه‌ترین این روش‌ها کمک گرفتن از فناوری پلاسما است. در راستای صحبت‌های فوق مطالب این مقاله را به پاك كردن تاتو با پلاسما اختصاص داده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با فناوری پلاسما و تاثیر آن در حذف خالکوبی‌ها تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

انواع روش‌های پاک کردن تاتو

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی دقیق پاک کردن تاتو با پلاسما بپردازیم، بهتر است نگاهی به دیگر روش‌ها در این زمینه داشته باشیم. در حالت کلی می‌توان این روش‌های پاک کردن تاتو را در دو دسته مدرن و سنتی قرار داد. این روش‌ها عبارتند از:

  • روش‌های سنتی پاک کردن تاتو

از قدیم الایام افراد به فکر روش‌هایی برای پاک کردن تاتوهای خود بوده‌اند. همین موضوع نیز سبب شده تا روش‌های متنوعی برای این منظور روی کار بیاید. پایه اغلب روش‌های حذف خالکوبی به شیوه سنتی، لایه‌برداری است. یکی از محلول‌های لایه بردار که این روزها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، سالین نام دارد. سالین یک درمان بسیار موثر برای از بین بردن رنگ‌های مایل به قرمز تاتو است. به این صورت که یک آسیب بسیار جزئی از طریق محلول‌های مخصوص به لایه اپیدرم پوست فرد وارد می‌شود. سپس رنگدانه‌های تاتو که در لایه میانی یا همان درم قرار دارند، برداشته می‌شوند. در این روش ناحیه تاتو کمی ملتهب شده و با اندکی درد و سوزش همراه خواهد بود. همچنین نمی‌توان انتظار داشت تا رنگدانه‌های ناشی از خالکوبی به صورت کامل از بین بروند.

از دیگر روش‌های سنتی می‌توان به وارد کردن جوهری هم رنگ با پوست بدن به ناحیه تاتو شده اشاره کرد. به این صورت که این رنگ به عنوان پوششی بر خالکوبی قبلی عمل می‌کند. اما از آنجایی که با این کار تنها صورت مسئله را پاک کرده‌اید، نمی‌توان انتظار نتایج مثبت مطلوب را داشت.

  • روش‌های مدرن پاک کردن تاتو

بدون شک بهترین گزینه برای از بین بردن خالکوبی‌های قدیمی و ناخواسته، روش‌های مدرن می‌باشند. چرا که در این روش‌ها از تکنولوژی روز دنیا کمک گرفته شده است. در نتیجه افراد می‌توانند بدون عارضه جانبی و برای همیشه از رنگدانه‌های خالکوبی خود خلاص شوند. در روش‌های مدرن معمولا از انرژی لیزر برای تجزیه رنگدانه‌های جوهر خالکوبی استفاده می‌شود. بنابراین سیستم ایمنی بدن به صورت اتوماتیک شروع به خارج کردن جوهر تاتو می‌کنند. در نهایت بعد تکرار چند جلسه درمانی فرد می‌تواند برای همیشه و به طور کامل با خالکوبی خود خداحافظی کند. ناگفته نماند که بهترین گزینه در بین روش‌های مدرن پاک کردن تاتو با پلاسما است.

پاك كردن تاتو با پلاسما چیست؟

پلاسما حالت چهارم از ماده بوده و در اثر برانگیخته شدن جریانی از گاز به وجود می‌آید. پلاسما دارای انرژی بالایی بوده و از یکسری ویژگی‌های منحصر به فردی در مقایسه با دیگر حالت‌های مواد برخوردار است. ویژگی‌های خاص پلاسما سبب شده‌اند تا از آن برای اهداف مختلف زیبایی و درمانی استفاده شود. یکی از جدیدترین کاربردهای آن از بین بردن خالکوبی است. به این صورت که انرژی پلاسما از سر نازل دستگاهی به نام پلاسما جت خارج می‌شود. با برخورد این انرژی به تاتو، رنگدانه‌های آن تجزیه شده و توسط ماکروفاژهای بدن بلعیده می‌شوند. در نهایت نیز با دفع ماکروفاژها از بدن رنگدانه‌های نیز خارج شده و تاتو برای همیشه پاک می‌شود.

 

توجه داشته باشید که برای پاك كردن تاتو با پلاسما نیاز به تکرار چند جلسه‌ای وجود دارد. چرا که تجزیه رنگدانه‌ها، بلعیده شدن آن‌‌ها توسط بیگانه‌خوارها و در نهایت دفع از بدن نیاز به زمان دارد. فناوری پلاسما کمک می‌کند که بسته به شرایط خالکوبی (عمر تاتو، عمق نفوذ، رنگ جوهرها و غیره) بین ۱ الی ۳ جلسه تاتوها به طور کامل پاک شوند. برای رسیدن به بهترین نتایج توصیه می‌شود حدود ۱ ماه بین جلسات پلاسماتراپی فاصله باشد.

نواحی پاك كردن تاتو با پلاسما

امروزه شاهد اعمال تاتو بر روی نواحی مختلف بدن هستیم. بطوری که علاوه بر بدن برخی از تاتوها به صورت آرایش دائم بر نواحی لب، چشم و ابرو انجام می‌شوند. یکی از دلایلی که پاک کردن تاتو با پلاسما را در بین افراد محبوب کرده قابلیت استفاده از آن در نواحی مختلف بدن است. به این صورت که دستگاه مبنی بر پلاسما به منظور پاک کردن تاتو دارای قلم ظریف و مخصوصی است. این قلم بدون آسیب رساندن به نواحی اطراف تنها در ۱ الی ۳ جلسه رنگدانه‌های تاتو را از بین خواهد برد. در زیر نحوه پاک کردن تاتو در برخی از رایج‌ترین نواحی بدن را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

  • پاک کردن تاتو آرایشی ابرو

پلاسما بهترین روش برای پاک کردن تاتوهای تیره رنگ در ابرو است. اما گاهی اوقات خالکوبی‌های تیره‌‌ای که با پلاسما یا لیزر از بین رفته‌اند، حالتی قرمز رنگ پیدا می‌کنند. از این رو متخصصان توصیه می‌کنند از روش جانبی حذف سالین در کنار پلاسما برای پاک کردن تاتو استفاده شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب پشت سر گذاشتن چند جلسه درمان ترکیبی سالین و پلاسما نیاز خواهد بود.

  • پاک کردن تاتو آرایشی لب

تاتوهایی که بر ناحیه لب اعمال می‌شوند معمولا دارای سطح بالای تیتانیوم در رنگدانه هستند. به همین دلیل کمک گرفتن از روش پاک کردن تاتو با پلاسما و لیزر چندان پیشنهاد نمی‌شود. علت این موضوع را می‌توان تبدیل شدن رنگ جوهر تاتو به سیاه در اثر واکنش با لیزر دانست. به همین دلیل اغلب متخصصان استفاده از محلول سالین را برای پاک کردن تاتو آرایشی لب ترجیح می‌دهند.

  • پاک کردن تاتو آرایشی چشم

تاتو آرایشی چشم از دیگر نواحی حساس بدن است که پاک کردن آن نیاز به تخصص و اهتمام دوچندانی دارد. چرا که انرژی لیزر در صورت عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند سبب آسیب به بافت چشم شود. معمولا توصیه می‌شود برای پاک کردن دنباله خط چشم از پلاسما و دیگر قسمت‌ها از محلول سالین کمک گرفته شود.

  • پاک کردن تاتو بدن

علاوه بر جنبه آرایشی تاتوها بر روی قسمت‌های مختلف بدن از جمله دست، پا، کمر و … انجام می‌شوند. پاک کردن خالکوبی از این نواحی به اندازه تاتوهای آرایشی حساس نیستند. با این حال در صورت عدم استفاده از روش صحیح و اصولی نتایج ایده‌آل حاصل نخواهند شد. در هر صورت قدم اول برای پاک کردن تاتو بدن فناوری پلاسما بوده و در ادامه می‌توان به عنوان روش کمکی از محلول سالین کمک گرفت.

جمع‌بندی

پلاسما به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا، بهترین گزینه برای پاک کردن انواع تاتوها است. تکنولوژی پلاسما کاملا بدون خطر و عارضه جانبی بوده و مراجعه‌کنندگان در عرض ۱ الی ۳ جلسه می‌توانند شاهد پاک شدن کامل تاتو خود باشند. البته که همیشه کمک گرفتن از روش‌های ترکیبی بهترین نتایج را به دنبال دارند. به همین دلیل برخی از متخصصان استفاده از محلول حذف تاتو سالین را در کنار پلاسما ترجیح می‌دهند. بنابراین بدون ایجاد تغییر رنگ در رنگدانه‌های جوهر تاتو خیلی سریع می‌توان خالکوبی را از پوست افراد پاک کرد. چنانچه شما نیز دنبال بهترین نتایج در زمینه حذف تاتو هستید، خرید دستگاه پلاسما بهترین اقدام خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاک کردن تاتو با پلاسما و شرایط خرید این فناوری می‌توانید با کارشناسان ما در الولیزر تماس باشید.

منبع

https://removableregretslasertattoosolutions.com/cosmetic-tattoo-removal/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *