پادکست های الولیزر

چرا باید هایفوی مجوزدار بخریم؟

هایفو مجوزدار
5/5 - (1 امتیاز)

در این پادکست در نظر دارم تا شما را در مورد خرید یک دستگاه هایفو باکیفیت راهنمایی کنم. بنابراین، اگر شما نیز به دنبال خرید یک دستگاه هایفو باکیفیت هستید، تا آخر این پادکست با من همراه باشید.

اگر به دنبال خرید هایفو در بازار جستجویی کرده باشید، حتما دریافته اید که انواع مختلفی از دستگاه هایفو با مارک‌ها و برندهای مختلف در بازار موجود هستند. اما اینکه بتوان تشخیص داد کدام یک از آن‌ها دستگاه بهتری است، کاری کاملا تخصصی بوده و معمولا از عهده ی خریدار بر نمی آید. با این وجود وزارت بهداشت و به خصوص اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، طی فرآیندی مدون و علمی کیفیت دستگاههای هایفو را سنجیده و در صورت داشتن معیارهای لازم تایید می کند. در نهایت این فرایند، اداره کل تجهیزات پزشکی برای دستگاه مورد نظر تاییدیه صادر می کند که به آیمد (imed) معروف است.

طبعا شرکت هایی به سراغ گرفتن این نوع تاییدیه می روند که دستگاه هایفوی با کیفیتی دارند و می توانند تست های فنی پیچیده و بالینی طولانی مدت این فرایند را پاس نمایند. این در حالی است که بیشتر شرکت‌های متفرقه و بدون مجوز به خود این زحمت را نمی‌دهند. چرا که احتمال فِیل (fail) شدن دستگاه‌هایشان در این آزمون‌ها بسیار زیاد است.

یک دستگاه برای گرفتن استاندارد و یا تاییدیه اداره کل تجهیزات پزشکی، آزمون‌های متنوعی را پاس می‌کند که از آن میان می‌توانیم به آزمون‌های ایمنی الکتریکی، مکانیکی، آزمون صحت عملکرد برنامه دستگاه، تداخلات امواج الکترومغناطیس و همچنین آزمون clinical trial  یا تست عملکرد بالینی دستگاه اشاره کنیم.

پاس کردن این نوع آزمونها برای نشان دادن ایمنی و بازدهی یک دستگاه هایفو بسیار مهم است.

شایان ذکر است که مهم ترین این آزمون‌ها بدون شک آزمون عملکرد بالینی است. در این آزمون دستگاههایی که برای تست ارسال می‌شوند برای درمان بر روی بیش از ۶۰ بیمار تست شده و نتایج آن به صورت کاملا مستند به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال می‌گردند. این آزمون‌ها توسط چند بیمارستان‌ تحت نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی یا خود مراکز تحقیقات علوم پزشکی انجام شده و نتایج آن با استاند به عکس‌ها و سونوگرافی‌های قبل و بعد به صورت کاملا علمی و فنی به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال می‌شوند.

توجه کنید که طی فرایند خرید، بسیاری از مشتری‌ها از شرکت فروشنده می خواهند که چند مورد از مراکزی که دستگاه هایفو ارائه شده توسط آن ها را استفاده می‌کنند و از آن راضی هستند را نام ببرند. در جواب این سوال برخی از شرکت‌ها که این نوع تاییدیه را ندارند از مشتریان سابق خود برای این موضوع کمک می گیرند. البته ممکن است نظر آن مشتریان جامع نبوده و حتی سمت و سوی منفعت طلبی هم داشته باشد. این در حالی است که دستگاه‌های هایفو با تاییدیه تست بالینی کاملا قابل اعتماد بوده و می‌توانید کاملا مطمئن باشید که یک مرجع ذیصلاح بدون هیچ گونه نفعی این تست‌ها را انجام و نتایج آن را به صورت مکتوب و مستند به اداره کل تجهیزات پزشکی ارائه داده است. بنابراین درصد اطمینان و اعتماد به این نوع آزمایش خیلی بیشتر از آن خواهد بود که به صورت دهان به دهان تحقیق کرده و از شرکت بخواهید که چند نفر را معرفی کند.

نکته بعدی در مورد گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه‌های هایفو است. یکی از قطعات دستگاه‌های هایفو کارتریج آن‌ها است. شرکت‌هایی که مجوز اداره تجهیزات پزشکی را دارند موظف هستند که تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه داده و قطعات را تامین کنند. حال اگر یک دستگاه هایفو را از جایی که مجوز ندارد تهیه کنید، ممکن است آن‌ها بعد از مدتی این کارتریج‌ها را تامین نکنند. متاسفانه حتی مشاهده شده که گاهی برخی از شرکت‌های سودجو ناپدید شدند و به هیچ وجه جوابگوی مشتریان نبودند.

لازم به ذکر است که این کارتریج‌ها می‌توانند از لحاظ ظاهری به هم شباهت داشته باشند اما از لحاظ پروگرمینگ ممکن است با یکدیگر متفاوت بوده و با دستگاه شما همخوانی نداشته باشند و این باعث می‌شود تا مشتریان برای تامین کارتریج دچار سردرگمی شوند. بنابراین وقتی شرکتی که دارای مجوز است و این ضمانت اجرایی را دارد انتخاب می‌کنید، می‌توانید خیلی راحت و با آسودگی خرید کرده و هر موقع که بخواهید کارتریج مورد نظر خود را درخواست دهید. این موارد نکته‌های بسیار مهمی هستند که در هنگام تهیه هایفو باید در نظر بگیرید.

در انتها خاطر نشان می‌کنم که تنها مرجع استاندارد برای هایفو همان اداره کل تجهیزات پزشکی است و شما می‌توانید اصالت شرکت‌ها و مجوزهای آن‌ها را بر روی سایت به نشانی wwww.imed.ir  جستجو کرده و ملاحظه کنید.

باز هم اگر در این زمینه سوالی دارید و نیاز به مشاوره بیشتری دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *