لیزر الکساندرایت, مقاله

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر (صرفا جهت معرفی طبق کاتالوگ اورجینال) | Epicare Alexandrite Laser

لیزر الکساندرایت اپی کر

این روزها اکثر مردم به دنبال روشی موثر و آسان برای راحت شدن از شر موهای زائد، به تعلیق انداختن فرآیند پیری و زیبایی خود هستند. از این رو تحقیقات زیادی برای پیدا کردن روشی تاثیر گذار و بدون عوارض جانبی در حال انجام هستند. به این منظور دستگاه‌ لیزر حذف مو زائد زیادی وارد بازار شده‌اند. اما همیشه بر سر میزان اثرگذاری و میزان و شدت عوارض جانبی آن‌ها بحث‌هایی وجود دارد. جدیدا نسل جدیدی از این دستگاه‌ها با نام لیزر الکساندرایت اپیکر به بازار عرضه شده‌اند. لیزر الکساندرایت اپیکر با مزیت‌هایی که دارد توانسته است توجه بسیاری از پزشکان و بیماران را به خود جلب کند. در ادامه به معرفی و بررسی بیشتر این دستگاه لیزر و انواع آن بپردازیم. اگر شما نیز علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

برای مشاهده متن اصلی مقاله پیش رو لطفا کلیک کنید.

طریقه عملکرد دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر

 با توجه به تحقیقات و تجربیات حاصله گفته می‌شود دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر مؤثرترین، بدون دردترین و ایمن‌ترین روش برای حذف مو می‌باشد. به این صورت که موج ساطع شده به ملانین موجود در ساقه مو حمله می‌کند. سپس فعالیت‌های بافت اطراف آن و ریشه را به حداقل می‌رساند. به این معنا که در این روش دیگر اثری از ایجاد گرما به منظور آسیب رساندن به فولیکول مو نیست. در نتیجه بیمار احساس گرما و سوزش نخواهد کرد. همین طریقه عملکرد دستگاه باعث شده است تا این روش بی‌عارضه‌ترین و بدون دردترین روش در حذف مو زائد باشد. همچنین اصلی‌ترین ویژگی‌ این دستگاه توانایی آن در ساطع کردن دو طول موج ۷۵۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر است. در واقع برای نتیجه‌گیری بهتر دو دستگاه الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر با دستگاه یاگ ۱۰۶۴ نانومتر ترکیب شده است.

مکانیزم عملکرد لیزر الکساندرایت

 برای درک بهتر موضوع مروری به سیستم این دو دستگاه لیزر حذف مو زائد می‌کنیم:

 • دستگاه لیزر الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر

دستگاه لیزر الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر با ساطع کردن اشعاتی با این طول موج ملانین فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد. در نتیجه با ایجاد گرمای تدریجی چرخه رشد کامل فولیکول‌های مو را مختل می‌کند. همین باعث می‌شود تا به مرور زمان در طول جلسه‌های درمانی مو زائد بدن به کلی از بین برود. این دستگاه بر روی تمامی انواع پوست‌ها به خصوص پوست‌های تیره و برنزه نیز تاثیرگذاری بالایی داشته است. دستگاه لیزر الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر برای درمان موارد دیگری نیز استفاده می‌شود. این موارد عبارتند از: درمان ضایعات عروقی، درمان لکهای پوستی، درمان چین و چروک.

 • دستگاه لیزر یاگ ۱۰۶۴ نانومتر

اساس کار دستگاه لیزر یاگ نیز همانند مورد قبلی می‌باشد. با این تفاوت که طول موجع ساطع شده در این دستگاه ۱۰۶۴ نانومتر می‌باشد. با تکمیل تمامی جلسه‌های درمانی بیماران با هر نوع پوستی از شر موهای زائد خود راحت خواهند شد. علاوه بر این مورد سایر کاربردهای درمانی لیزر یاگ عبارتند از: حذف ضایعات عروقی، حذف ضایعات پوستی مثل زگیل، درمان لک‌های پوستی، پاک کردن جای تاتو، درمان چین و چروک.

مشخصات فنی دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر ان دی یاگ

در این قسمت سعی کرده‌ایم تا مشخصات کامل هر دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر یاگ را در قالب یک جدول دسته‌بندی کنیم. در این دسته‌بندی مشخصات مربوط به هر یک از این دو طول موج به صورت جداگانه آورده شده است.

نام دستگاهدستگاه الکساندرایت Epicare Zennithدستگاه ان دی یاگ
Epicare Zennith
دستگاه الکساندرایت Epicare LPX
طول موج۷۵۵ نانومتر۱۰۶۴ نانومتر۷۵۵ نانومتر
توان اپتیکی دستگاهحداکثر ۱۰۰ واتحداکثر ۱۰۰ واتحداکثر ۱۰۰ وات
اسپات سایز هندپیس دستگاه۱.۵،۳،۵،۷،۹،۱۲،۱۵،۱۸ میلی‌متر۱.۵،۳،۵،۷،۹،۱۲،۱۵،۱۸ میلی‌متر۱.۵،۳،۵،۷،۹،۱۲،۱۵،۱۸ میلی‌متر
جریان الکتریکیحداکثر ۲۵۰۰ ژول بر سانتی‌متر مریعحداکثر ۲۵۰۰ ژول بر سانتی‌متر مریعحداکثر ۲۵۰۰ ژول بر سانتی‌متر مریع
طول هر پالس۰.۵-۳۰۰ میلی ثانیه۰.۵-۳۰۰ میلی ثانیه۳-۳۰۰ میلی ثانیه
فرکانس۱-۱۰ هرتز۱-۱۰ هرتزحداکثر ۲.۵ هرتز
نیاز الکتریکی دستگاه۲۲۰-۲۴۰ Vac
۵۰/۶۰ هرتز
۴۰ آمپر
۲۲۰-۲۴۰ Vac
۵۰/۶۰ هرتز
۴۰ آمپر
۲۲۰-۲۴۰ Vac
۵۰/۶۰ هرتز
۴۰ آمپر

حال با توجه به اینکه دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر تلفیقی از این دو دستگاه است اثربخشی بیشتری خواهد داشت. لذا امروزه به یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌ها در بین پزشکان و بیماران تبدیل شده است. در ادامه به بررسی بیشتر انواع این دستگاه می‌پردازیم.

انواع مدل‌های دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر

دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر در دو نوع مختلف در بازار موجود می‌باشد. پزشکان می‌توانند با توجه به شرایط و کاربرد یکی از این دو دستگاه را انتخاب کنند. این دو نوع عبارتند از:

 1. Epicare Alexandrite Laser- Zenith

دستگاه لیزر الکساندرایت Epicare-Zenith یکی از مدل‌های لیزر الکساندرایت اپیکر می‌باشد. این دستگاه در مرحله اول برای حذف موهای زائد مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر کاربردهای آن می‌توان به مواردی مثل درمان ضایعات عروقی و کاهش چین و چروک نیز اشاره کرد. این دستگاه بسیار سریع، ایمن، موثر و قابل اعتماد است. از اصلی‌ترین ویژگی‌های Epicare-Zenith دارا بودن آن به دو طول موج  ۷۵۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر می‌باشد. همین باعث شده است تا این دستگاه بهترین عملکرد را برای بیماران به ارمغان بیاورد.

به بیانی دیگر سیستم دستگاه Epicare-Zenith انقلابی بزرگ در زمینه لیزر حذف مو زائد ایجاد کرده است. سیستم این دستگاه لیزر برای کسانی که نیاز به عملکرد بالا در زمان کم دارند طراحی شده است. اثبات این سخن نیز قابلیت آن در ساطع کردن دو طول موج  ۷۵۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر است.

لیزر الکساندرایت اپیکر (Epicare)

لیزر الکساندرایت اپیکر (Epicare)

مزایای دستگاه Epicare Alexandrite Laser- Zenith

با توجه به تعریفی که از دستگاه Epicare-Zenith کردیم می‌توان متوجه شد که این دستگاه از مزیت‌های زیادی برخوردار است. تمامی این مزیت‌ها باعث شده است تا این دستگاه به یکی از بهترین‌ها در این حوزه تبدیل شود. از جمله اصلی‌ترین مزایای  این دستگاه عبارت است از:

 • توانایی Epicare-Zenith در ایجاد پالس‌هایی با دو طول موج ۷۵۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر.
 • سرعت عمل بسیار بالا در طول جلسه‌های درمانی.
 • میزان نتیجه‌گیری فوق‌العاده بالا بعد از اتمام مراحل درمان.
 • اثرگذاری سریع‌تر که در نتیجه آن تعداد جلسه‌های درمانی کمتر می‌شود.
 • به دلیل کمتر بودن تعداد جلسه‌های درمانی هزینه نهایی در استفاده از دستگاه Epicare-Zenith کمتر خواهد بود.
 • طول عمر بالای دستگاه Epicare-Zenith به دلیل استفاده از بدنه محکم فولادی و قطعات با کیفیت.
 • قابلیت وصل شدن به اینترنت و در نتیجه انجام برخی از تعمیرات و یا تنظیمات به کمک آن.
 • قابلیت تشخیص نوع پوست بیمار و جنس مو و انجام عملیات متناسب با آن.

 Epicare Alexandrite Laser- Lpx

دستگاه Epicare-Lpx یکی دیگر از انواع دستگاه‌های لیزر اپیکر می‌باشد. این دستگاه توانایی تغییر سرعت در حین عملیات از ۱ هرتز به ۱۰ هرتز را دارد. لذا این روزها به یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر دنیا تبدیل شده است. در اصل تفاوت خیلی زیادی بین دو نوع دستگاه اپیکر موجود در بازار وجود ندارد. اصلی‌ترین تفاوتی که می‌توان بین این دو مورد بیان کرد سرعت عمل خیلی بالا Lpx  است. این دستگاه نیز همانند مدل قبلی حذف موهای زائد بدن را هدف قرار می‌دهد. اما علاوه بر این برای کارهای مختلف زیبایی و درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این موارد می‌توان به جنبه‌های مشابهی با دستگاه Epicare-Zenith اشاره کرد.

لیزر الکساندرایت 2019

مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت اپیکر | Epicare Alexandrite Laser- Lpx

دستگاه Epicare-Lpx به عنوان نوع دیگری از دستگاه‌های لیزر اپیکر دارای یک سری مزیت‌ها هستند. این نکات مثبت دستگاه باعث شده است تا توسط بسیاری از بیماران و پزشکان مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله اصلی‌ترین مزایای دستگاه Epicare Alexandrite Laser- Lpx عبارتند از:

 • بیماران با هر نوع پوست و مویی می‌توانند از دستگاه Epicare-Lpx به منظور حذف موهای ناخواسته بدن خود استفاده کنند. البته این دستگاه فقط به منظور حذف مو استفاده نمی‌شود. از دیگر کاربردهای آن می‌توان به درمان ضایعات عروقی، حذف لکه های ئوستی و همچنین کاهش خطوط و چین و چروک صورت اشاره کرد.
 • مدت زمان جلسه های درمانی توسط دستگاه Epicare-Lpx بسیار کوتاه است. زیرا این دستگاه سرعت عمل بالایی دارد. همین باعث می‌شود تا بیمار رضایت بیشتری داشته باشد و در طول جلسه‌های درمانی خسته نشود.
 • استفاده از این دستگاه باعث می‌شود تا در هزینه‌هایی که بابت حذف موهای زائد خود می‌کنید صرفه‌جویی شود. چرا که در تعداد جلسه‌های کمتری به نتیجه مطلوب خواهید رسید. البته هزینه هر جلسه نیز کم‌تر است.
 • دستگاه Epicare-Lpx دارای چند هندپیس با سایزهای متنوع می‌باشد. در نتیجه باتوجه به مکان و مورد پیشرو می‌توان از هندپیس مناسبی استفاده کرد.
 • به دلیل تولید دو طول موج ۷۵۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتری دارد جایگزینی برای دستگاه الکساندرایت و یاگ محسوب می‌شود.
 • استفاده از سیستم SmartScreen در طراحی آن. این تکنولوژی این امکان را می‌دهد تا دستگاه Epicare-Lpx اقدامات درمانی و صورتحساب بیماران‌ را سامان دهد.
 • از دیگر مزیت‌ها دستگاه Epicare-Lpx می‌توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد. در ساخت و طراحی این دستگاه سعی شده است تا از مواد با کیفیت و سبک با طول عمر و دوام خیلی بالا استفاده شود.

در این ویدئو با هیولای لیزرها، لیزر الکساندرایت اپیکر ۲۰۱۹ آشنا شوید:

ویدئوی آشنایی با عملکرد لیزر الکساندرایت Epicare

نتیجه‌گیری کلی

از آنجایی که در سال‌های اخیر استفاده از تکنولوژی حذف مو زائد در کل دنیا گسترش یافته است تحقیقات آماری زیادی در این حوزه انجام شده است. این آمارها و ارقام به صورت زیر هستند:

 • استفاده از دستگاه های لیزر حذف مو زائد از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ ۴۶% افزایش یافته است.
 • تقریبا ۴۸% از مردم جهان استفاده از روش‌های لیزر حذف مو زائد را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند.
 • گفته می‌شود در سال ۲۰۱۷ ارزش بازار جهانی دستگاه‌های حذف مو زائد ۸۸۰.۲ میلیون دلار آمریکا بوده است. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۲ این ارقام به حدود ۱.۳۵ میلیارد دلار افزایش یابد.
 • طبق آمارهای به دست آمده سهم روش لیزر حذف مو زائد در افراد زیر ۱۸ سال حدود ۱.۹٪ است. این آمار برای افراد ۱۹-۳۴ سال ۳۹.۶٪، ۳۵-۵۰ سال ۴۰.۲٪، ۵۰-۶۴ سال ۱۴.۹% و افراد بالای ۶۵ سال ۲.۳% است.
 • در سال ۲۰۱۷ خدمات لیزر موهای زائد فقط در ایالات متحده حدود ۵۴۷.۵۹۷ دلار درآمد داشته است.

Our Score

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل آرا: ۰ میانگین: ۰]

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *