مقاله ها

لیزر کندلا

لیزر الکساندرایت کندلا جنتل پرومکس
4.3/5 - (3 امتیاز)

لیزر الکساندرایت کندلا جنتل مکس پرو ، برای برداشتن موهای زائد و درمان پیگمنت پوستی استفاده می شود. لیزرالکساندرایت کندلا یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر به شمار می آید. ویژگی اصلی این لیزر آن است که دارای یک سیستم خنک کننده پویا  (DCD)­­است که برای کاهش درد و سوزش در زمان انجام لیزر کاربرد دارد.

مزایای لیزر الکساندرایت کندلا جنتلمکس پرو:

 • درد کمتر، اسپری DCDقبل از آنکه پالس لیزر روی پوست گذاشته شود و همچنین احتمالا بعد از عمل لیزر اسپری می شود که سبب خواهد شد پوست تا دمای مطلوب خنک شود. و همچنین امکان استفاده از قدرتمندترین لیزرهای الکساندرایت موجود در بازار را با سرعت دو ضربه در ثانیه سبب می شود.هنگام استفاده از این لیزر افراد متوجه استفاده از آن نمی شوند زیرا دردی ایجاد نمی کند.
 • سرعت زیاد، این لیزر سرعت زیادی دارد، بنابراین بیماران احساس راحتی بیشتری می کنند و بیماران این لیزر را به علت درد کمتر و سرعت زیاد به سایر لیزرها ترجیح می دهند. لیزر الکساندرایت کندلا از بین بردن موهای زائد را 4-5 بار سریعتر از لیزر یاقوت و 3 برابر سریعتر از اپیلاسیون انجام می دهد.
 • بهره وری، لیزر کندلا تاثیر خوبی بر روی موهای کرکی و نازک و صاف دارد و می تواند آنها را از بین ببرد.این لیزر این امکان را بوجود می آورد که تعداد مراحل انجام لیزر کاهش یافته و با سرعت بیشتر انجام شود.

تاثیر لیزر بستگی به منطقه مورد نظر برای درمان، سطح هورمونی، وراثت، سرعت رشد مو و ساختار مو دارد. قبل از لیزر کردن افراد جنس و رنگ پوست افراد، وضعیت هورمونها، ابتلا به بیماریهایی که بر لیزر کردن اثر می گذارد، بارداری و شیردهی باید در نظر گرفته شود.انجام لیزر درافراد دارای بیماری زمینه ای ودر مادران باردار و شیرده ضرر دارد و تنها دلیل منع این افراد، اختلالات هورمونی و عوارض حاصل از لیزر روی پوست است .

برنزه کردن پوست یکی از راههای زیبایی است که همواره مورد توجه خانمهاست .اگر برنزه کرده باشید باید  صبر کنید تا پوست به حالت قبل از برنزه شدن برگردد، سپس برای لیزر اقدام کنید. پوستی که خیلی برنزه شده است توسط لیزر الکساندرایت کندلا قابل درمان نیست، زیرا احتمال وجود رنگدانه های نامطلوب بسیار وجود دارد و این امر سبب ایجاد لک پوست می شود.

لیزر الکساندرایت کندلا ،به خاطر طول موجی که دارد برای پوستهای روشن مناسبتر است زیرا آسیب کمتری به پوست می زند،این طول موج به علت عمق نفوذ بالا سبب اثرگذاری بسیار سریع و دقیق بر روی فولیکولهای مو که در واقع همان سلولهای بنیادی مو هستند می شود. دوره درمان با این لیزر نیز کوتاه است. دراین لیزر به علت داشتن سیستم خنک کننده ،اکثر مراجعین نیازی به کرمهای بی حسی ندارند.هنوز روشی که اجازه جلوگیری از رشد کردن مو را برای همیشه ندهد اختراع نشده است، بنابراین استفاده از لیزر برای از بین بردن مو زائد باید تکرار شود. بعد از انجام عمل لیزر سرعت رشدمو کمتر می شود و موها نازکتر می شوند.

اگر پوست بر اثر روشهایی مانند سولاریوم و یا بر اثر مصرف داروهایی مانند لایه بردارها( برای از بین بردن لکها یا جوشها از آنها استفاده می کنند و سبب نازک شدن پوست می شوند) بیشتر قرار بگیرد، ترمیم پوست در چنین مواقعی به کندی صورت می گیرد.پس باید به پوست فرصت داده شود تا از التهاب خارج شود.

عوارض جانبی کوتاه مدت لیزر کندلا جنتل مکس پرو:

 • تورم خفیف، به علت از بین بردن فولیکولهای مو ایجاد می شود.
 • قرمز شدن،به علت گرم شدن و داغ شدن پوست رخ می دهد، البته در لیزرالکساندرایت کندلا به علت وجود سیستم خنک کننده با اسپری کریوژن قرمزی کمتر دیده می شود.
 • التهاب،با خنک نگه داشتن ناحیه لیزر و استفاده از کیسه یخ، مشکل حل می شود.
 • اثر سوختگی
 • پوسته پوسته شدن، این عارضه خیلی کم در افراد مشاهده می شود بیشتر در افرادی که پوست خشک دارند دیده می شود.

تغییر رنگ پوست، یا تغییر رنگدانه ها که موقتی است.

لیزر الکساندرایت کندلا، سرعت و دقت بالایی دارد.

عوارض جانبی طولانی مدت استفاده از لیزر الکساندرایت کندلا جنتل مکس پرو:

 • از بین رفتن رنگدانه های پوست، به همین علت حدود 2 هفته قبل از انجام لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و یا برنزه نکنید.
 • آسیب دیدن چشمها، به همین دلیل هنگام استفاده از لیزر باید از عینک استفاده کرد.
 • زخم وعفونت
 • سوختگی خفیف، اگر طول موج و فرکانس لیزر برای پوستتان مناسب نباشد و لیزر توسط افراد غیر متخصص انجام شود و مخصوصا در پوستهای تیره، امکان سوختگی خفیف وجود دارد.
 • تاول زدن، اگر بعد از لیزر در معرض آفتاب باشیم امکان تاول زیاد است.

محدودیتهای قبل و بعداز استفاده از لیزر  کندلا جنتلمکس پرو:

 • موها باید قبل از عمل تراشیده یا بریده شوند. شما نباید دو هفته قبل از عمل موها را با استفاده از موم، موچین یا اپیلاتور جدا کنید.زیرا در این صورت لیزر متوجه آنها نمی شود.
 • 2-3 هفته قبل از قرار گرفتن در برابر لیزر کندلا، در برابرآفتاب قرار نگیرید و یا برنزه نکنید و از کرمهای خود تنشی که سبب تحریک پوست می شود نیز استفاده نکنید.
 • کرمهای ضد آفتاب را بر روی قسمتهای لیزر شده بمالید
 • از رفتن به سونا، استخر و ماساژ به مدت سه روز خودداری شود.
 • از لوسیونهای حاوی الکل مانند دئودرانتهای تحریک کننده استفاده نکنید و 2-3 روز قبل از لیزر لایه برداری پوست انجام ندهید.

سوزش پوست معمولا در طی بیست و چهار ساعت اول تسکین می یابد، اما در موارد نادر ممکن است دو یا سه روز بعد از لیزر ادامه داشته باشد.

 • بعد از استفاده از لیزر موهای زائد الکساندرایت کندلا به مدت دو هفته برنزه نکنید

 لیزر الکساندرایت کندلا برای همه تیپهای پوستی استفاده می شود

لیزر الکساندرایت کندلا،یکی از سریعترین دستگاه های لیزر است که عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر لیزرها دارد و ایرانی ها بیشتر از این لیزر استفاده می کنند.زیرا این لیزر با پوست آنها بیشتر انطباق دارد. لیزر الکساندرایت کندلا،برای هر 6 گروه تیپ پوستی استفاده می شود که این به خاطر سیستم خنک کننده موجود در این دستگاه می باشد.این لیزر بسیار پیشرفته است و از ایمنی بالایی برخوردار است.

اقدامات لازم بعد از درمان با لیزر الکساندرایت کندلا

بعد از درمان با این لیزر، باید از ورزشهای سنگین و تعریق زیاد و شنا کردن در استخرهای عمومی که کلر زیاد دارند تا دو روز خودداری کرد. در صورتی که انرژی این لیزر مناسب باشد رنگدانه های پوست تغییر نخواهند کرد البته تغییر رنگدانه های پوست در کسانی که پوست تیره دارند و یا کسانی که به تازگی برنزه کرده اند بیشتر دیده می شود.اگر فرد دچار عفونت باشد ممکن است اسکار در محل زخم ایجاد شود.

چه افرادی از لیزر الکساندرایت کندلا نمی توانند استفاده کنند؟

 • افرادی که یک ماه قبل از لیزر الکساندرایت کندلا آفتاب گرفته اند و یا سولار رفته اند.
 • افرادی که مشکلات پوستی مانند اگزما دارند
 • افرادی که کورتون استفاده می کنند زیرا کورتون خود سبب پرمویی می شود
 • کسانی که 3 تا 6 ماه قبل از لیزر داروی راکوتان که داروی ضد جوش است استفاده کرده اند

با توجه به طول موج نوری این لیزر ،این لیزر بر روی موهای سفید یا روشن و رنگی تاثیری ندارد و این نوع از موها توسط الکترولیز از بین می رود.

تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا با سایر لیزرها

ملانین یا رنگدانه های پوست ،انرژی این لیزر را نسبت به سایر لیزرهای دیگر بهتر جذب می کنند.این لیزر موهای روشن و ظریف را به راحتی از بین می برد در حالی که بعضی از لیزرها حتی همین کار را هم نمی توانند انجام دهند.لیزر الکساندرایت کندلا یک سیستم خنک کننده دارد که سبب کم شدن درد و همچنین سوزش ناشی از عمل با لیزر می شود به همین دلیل اکثر افراد موقع استفاده از  لیزر به کرمهای بی حسی نیاز ندارند.به همین دلیل از لیزر الکساندرایت کندلا جنتل مکس پرو به عنوان لیزر بدون درد یاد می کنند. این لیزر طوری درست شده است که فرد بهتر می تواند آن را کنترل کند در نتیجه نتایج درمانی حاصل از این لیزر بهبود می یابد.

در کشور آمریکا بیشتر لیزرالکساندرایت کندلا جنتلمکس پرو استفاده می شود زیرا عوارض کمی دارد و دردی ایجاد نمی کند و به سرعت بر روی پوست اثر می گذارد،در ایران به علت قیمت بالای این دستگاه کمتر از آن استفاده می شود. با یک جلسه درمانی با این لیزر تقریبا 40 درصد و با سه جلسه درمانی تقریبا 60 درصد موها کمتر می شود. از جمله ویژگیهای لیزر الکساندرایت کندلا می توان به قابل تنظیم بودن انرژی و طول موج دستگاه کرد.طول موج 755 لیزرالکساندرایت کندلا  بهترین طول موج است، لیزر الکس کندلادارای پالسهای مختلفی است همه نوع مویی از نازک تا کلفت را از بین می برد.

مکانیسم لیزر الکساندرایت کندلا اثر لیزر بر موهای زائد

نور حاصل از لیزر بدون آنکه به پوست آسیبی وارد کنداز پوست عبور کرده و فولیکولهای مو آن را جذب خواهند کرد.این لیزر بدون آنکه آسیبی به بافتهای اطراف برساند جذب می شوند، ملانین در پوست خیلی کم دیده می شود حتی در پوست افراد تیره نیز به مقدارجزئی دیده می شود. ملانین به مقدار زیاد در مو وجود دارد، بنابراین ملانین مو نقش تعیین کننده ای برای جذب لیزر دارد هر چه موها تیره تر باشد مقدار ملانین بیشتر است و تاثیر لیزر نیز افزایش می یابد و هر چه موها روشنتر باشد مقدار ملانین کمتراست و تاثیر لیزر نیز کاهش می یابد. ملانین طول موج خاصی از نور لیزر را جذب می کند، نور به گرما تبدیل می شود و فولیکول مو را از بین می برد در نتیجه موهای زائد این منطقه رشد نخواهد کرد و یا رشد آن بسیار کم می شود.پس می توان نتیجه گیری کرد که نوع لیزر و طول موج لیزر نقش بسزایی برای از بین بردن موهای زائد دارد.

انرژی و طول موج لیزر الکساندرایت کندلا به راحتی تنظیم می شود

لیزر کندلا بر اساس همه نوع پوستی تنظیم شده است .هر چند افراد دارای پوست سفید و موهای مشکی در اولویت هستند، افراد سبزه نیز می توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “لیزر کندلا

 1. سارا گفت:

  مثل بقیه مقاله‌های سایتتون مطالب این مقاله نیز عالی بود.

 2. مریم گفت:

  ببخشید این دستگاه با پوست در ارتباطه ؟
  ینی سری اون عوض میشه (هرکس مخصوص خودش) یا نه برا همه یکیه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *