دایود لیزر, مقاله

خرید و قیمت دستگاه لیزر دایود لومینا

دایود لیزر لومینا

یکی از اصلی‌ترین مشکلات افراد در حوزه زیبایی نیاز به اصلاح مداوم موهای زائد بدن است. چرا که روش‌های حذف موهای زائد نیاز به تکرار دارند. اما بر خلاف روش‌های سنتی همراه شدن با تکنولوژی روز دنیا شما را از این دردسر نجات خواهد داد. به این صورت که علاقه‌مندان می‌توانند به کمک لیزر برای همیشه با موهای اضافی بدن خود خداحافظی کنند. یکی از بروزترین فناوری‌های استفاده شده در کلینیک‌های زیبایی برای این منظور، دستگاه‌های لیزر دایود هستند. البته دستگاه‌های لیزر دایود نیز در انواع مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. یکی از مطرح‌ترین این موارد دستگاه لیزر دایود لومینا نام دارد، لذا در این مقاله قصد معرفی آن را داریم. چنانچه شما نیز به دنبال یکی از بهترین‌های بازار در دسته انواع لیزر دایود هستید شما را به همراهی ما در این مقاله برای آشنایی با دستگاه لومینا (Lumina) دعوت می‌کنیم.

دستگاه لیزر دایود لومینا چیست؟

دستگاه لیزر دایود لومینا قادر به تولید شدت بالایی از امواج لیزر است. بنابراین می‌توان آن را یکی از بهترین‌های این حوزه نامید. از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه لومینا می‌توان به قابلیت تولید سه طول موج ۸۰۸، ۷۵۵ و ۱۰۶۴ نانومتر اشاره کرد. بنابراین با تهیه آن پزشکان می‌توانند طیف گسترده‌ای از مراجعه‌کنندگان خود را تحت درمان قرار دهند. جوابدهی لیزر دایود لومینا عالی است و  مکانیزم کار دستگاه لومینا مشابه با دیگر دستگاه‌های لیزر است. به این صورت که با هدف قرار دادن فولیکول‌های مو سبب آسیب رساندن به آن می‌گردد. البته این اتفاق به مرور زمان و با تکرار دوره‌های درمانی با فواصل ۴ الی ۶ هفته انجام می‌شود. به این صورت که انرژی لیزر توسط رنگدانه‌های مو جذب می‌گردد. در نتیجه این کار، گرمایشی در فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود. این حرارت با آسیب رساندن به فولیکول‌ها چرخه رشد مو را مختل می‌کند. بنابراین برای هدف قرار دادن تمامی فولیکول‌ها موها باید در مرحله مناسبی از چرخه رشد مو قرار بگیرند.

مزایای دستگاه لیزر دایود لومینا

مزایای دایود لیزر لومینا

مشخصات دایود لیزر لومینا

مکانیزم منحصر به فرد و تکنولوژی پیشرفته بکار رفته در طراحی و ساخت دستگاه لومینا سبب شده از مزایای قابل توجهی برخوردار شود. از جمله مهم‌ترین مزایای دستگاه لیزر دایود لومینا را در زیر گردآوری و بررسی کرده‌ایم:

  • سرعت بالای کار در حین جلسه درمانی

دستگاه لیزر دایود لومینا از هندپیس با سطح مقطع به نسبت بزرگی برخوردار است. بنابراین در هر شات می‌توان منطقه وسیعی از پوست را تحت درمان قرار داد. از طرف دیگر لیزر دایود لومینا فرکانس کاری بالایی را از خود ارئه می‌دهد. این موضوع نیز در افزایش سرعت کار تاثیر به سزایی دارد.

  • لیزر بدون درد

از دیگر مزایا قابل توجه لیزر لومینا در حذف موهای زائد بدن بدون درد بودن آن است. بنابراین مراجعه‌کنندگان رضایت بالایی به نسبت دیگر دستگاه‌های مشابه را خواهند داشت. علت این موضوع به کارگیری تکنولوژی دایود و مجهز بودن دستگاه به سیستم خنک کننده پیشرفته در آن است.

  • تعداد جلسات لیزر دایود بسیار کم

کسانیکه قصد لیزر موهای زائد بدن خود را دارند باید تعداد جلسات لیزر مشخصی را برای این منظور در نظر بگیرند. بدلیل قدرت بالای دستگاه لومینا مراجعه‌کنندگانی که قصد درمان با آن را دارند به تعداد جلسات کمتری نیاز خواهند داشت. چرا که امواج این لیزر از قدرت نفود بالاتری برخوردار است. در نتیجه تاثیر بالایی در آسیب رساندن به فولیکول مو و نتیجه‌بخشی سریعی را از خود نشان می‌دهد.

  • حداقل عوارض جانبی

یکی از مهم‌ترین و البته اصلی‌ترین مزایای دستگاه لیزر دایود لومینا پایین بودن احتمال عوارض جانبی ناشی از آن است. به طوری که در صورت رعایت نکات ایمنی و اصولی دستگاه هیچ گونه عارضه‌ای متوجه مراجعه‌کنندگان نخواهد شد. از عوارض این دستگاه می‌توان به قرمزی و التهاب سطحی پوست اشاره کرد که در عرض چند ساعت بهبود می‌یابند.

ویژگی‌های دستگاه لیزر دایود لومینا

هر دستگاهی متناسب با تکنولوژی به کار رفته در آن از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. همین ویژگی‌ها هستند که دستگاه‌های لیزر مختلف را از یکدیگر متمایز می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با انواع دستگاه‌های لیزر باید یک سری مشخصه‌های کلی مورد بررسی قرار بگیرند. برای این منظور در ادامه به چند ویژگی مهم دستگاه لیزر دایود لومینا پرداخته‌ایم:

  • ابعاد هندپیس دایود لومینا

همان طور که در بخش مزایای دستگاه لیزر دایود لومینا گفته شد، این دستگاه هندپیس به نسبت بزرگی دارد. به طوری که ابعاد پنجره اپتیکی آن ۱۶ × ۱۶ میلیمتر می‌باشد. این رقم از سطح مقطع در بین دستگاه‌های لیزر دایود عدد نسبتا بالایی محسوب می‌شود.

  • توان خروجی دایود لومینا

یکی از معیارهای مهم در خرید دستگاه لیزر توان خروجی آن است. اپراتور دستگاه لیزر دایود لومینا می‌تواند با یک هندپیس بیش از ۱۰ میلیون شات داشته باشد. بنابراین هزینه نگه‌داری دستگاه پایین بوده و کارآیی آن بالا می‌رود. از طرفی دیگر نیز بدلیل سطح مقطع بالای هندپیس در هر محدوده درمانی نیاز به تعداد شات کمتری خواهد بود. علاوه بر تمامی این موارد توان ورودی دستگاه لومینا حدود ۲۰۰۰ وات در نظر گرفته شده است. همچنین توان اپتیکی آن ۶۰۰ وات است. نکته مهم دیگر اینکه برخلاف دیگر دستگاه‌های مشابه بجای ۳ از ۶ دایود بار لیزری در هندپیس آن بهره برده‌اند. هر کدام از این دایودها قابلیت تولید توان اپتیکی ۱۰۰ وات را دارا هستند.

  • سیستم خنک کننده پیشرفته

برای اینکه بیمار جلسه درمانی بدون دردی را تجربه کند سیستم خنک کننده دستگاه لیزر اهمیت بالایی دارد. می‌توان ادعا کرد که لیزر دایود لومینا به سیستم خنک کننده بسیار پیشرفته‌ای مجهز است. بنابراین مراجعه‌کنندگان بدون احساس کوچکترین دردی می‌توانند مراحل درمانی را پشت سر بگذارند. همچنین عوارض جانبی خطرناکی از قبیل سوختگی، لک‌های پوستی و التهاب‌های شدید متوجه حال آن‌ها نخواهد شد. در دستگاه لومینا از سیستم خنک‌سازی چند لایه و پیچیده‌ای استفاده شده است. بنابراین گرمای ایجاد شده در بافت درمانی سریعا از بین می‌رود. این دستگاه از دو ماژول ICC به عنوان کاهنده دما در هندپیس بهره برده‌ است. در نتیجه در حین کار هندپیس کاهش دمایی تا صفر درجه سانتی گراد را خواهد داشت. توان الکتریکی این سیستم خنک‌کننده تقریبا ۸۰۰ وات بوده که توانایی حفظ دما حدود ۱۸ ساعت بدون تغییر را دارد.

  • برخورداری از سیستم کاربری آسان

از جمله مواردی که کاربران از دستگاه‌های لیزر در کلینیک‌ها انتظار دارند، استفاده آسان از آن است. دستگاه لیزر دایود لومینا با دارا بودن رابط گرافیکی لمسی و حرفه‌ای، سیستم کاربری آسانی را فراهم کرده است. به این صورت که اپراتور مشخصه‌های بیمار از قبیل تیپ پوستی و مو را در اختیار دستگاه قرار می‌دهد. سپس به صورت اتوماتیک تنظیم شده و فرآیند درمانی آغاز می‌شود.

  • طور عمر بالا

به منظور سوددهی بالا پزشکان باید دستگاهی با طول عمر بالا را خریداری کنند. خوشبختانه دستگاه دایود لومینا به لطف تکنولوژی پیشرفته خود طول عمر بالایی را دارا است. این دستگاه قابلیت کار پیوسته را تا حدود ۱۵ الی ۱۸ ساعت را دارد. در حالی که دیگر دستگاه‌های مشابه نیاز به چند ساعت استراحت بعد از ۲ الی ۴ ساعت کار را دارند. این موضوع به معنای راندمان بالای دستگاه لیزر لومینا می‌باشد.

دایود لیزر لومینا

مشخصات دایود لیزر لومینا

مشخصات فنی دستگاه لیزر دایود لومینا

آشنایی با مشخصات فنی هر دستگاهی می‌تواند کمک شایانی در داشتن انتخابی مناسب قبل از نهایی کردن خرید داشته باشد. چرا که مشخصات فنی دستگاه‌ها اطلاعات لازم در مورد جزئیات آن‌ها را در اختیار افراد قرار می‌دهند. برای این منظور در زیر جدولی را حاوی اطلاعات مهم در خصوص مشخصات فنی دستگاه لیزر دایود لومینا ترتیب داده‌ایم:

سانتی متر  ۱۲۴ * ۷۲ * ۸۲ ابعاد دستگاه
۱۰۶۴ / ۸۰۸ / ۷۵۵ نانومتر طول موج
۲۰۰۰ وات توان دستگاه
۸۰ ژول انرژی پالس
۱۰ هرتز فرکانس
۱۵ – ۱۸ ساعت توانایی کار دستگاه به صورت پیوسته
۸۷ کیلو گرم وزن دستگاه
۲۰
میلیون شات
تعداد شات‌های مفید دستگاه
۱۵ متر بر ثانیه سرعت پمپ هد
۵ لیتر حجم تانک آب
600 وات توان ماژول خنک سازی
اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی
مرکز تحقیقات لبزر در علوم پزشکی
کد تاییدیه IRC۲۱۳۱۳۳۰۷۰۳۲۰۰۰۰۱
تاییدیه‌ها

قیمت دستگاه لیزر دایود لومینا

ویژگی‌های دستگاه لومینا آن را به یکی از بایدهای هر کلینیک زیبایی تبدیل کرده است. چرا که با در اختیار داشتن آن امکان درمان اغلب مشکلات پوستی و زیبایی فراهم می‌شود. بطوری که می‌توان ادعا کرد با ورود این دستگاه به کلینیک زیبایی شما جایی برای دیگر دستگاه‌های مشابه نخواهد بود. برای خرید دستگاه لیزر دایود لومینا باید با قیمت و شرایط آن آشنا شوید. خریداران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط خرید و نحوه پرداخت با کارشناسان ما در الولیزر تماس بگیرند. همچنین شما می‌توانید با وصل شدن به کارشناس مربوطه از خدمات و سرویس‌های ارائه شده پس از فروش مطلع شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.