پلاسما جت, مقاله

دستگاه پلاسما جت فایربولت | پاسخ 12 پرسش پیرامون این دستگاه

بلفاروپلاستی پلک

در این مقاله به 12 پرسش با اهمیت و متداول در مورد دستگاه پلاسما جت فایربولت پاسخ داده می شود. لطفا این دوازده  پرسش و پاسخ را با دقت مطالعه نموده و در صورت هر گونه ابهام یا نظر، دیدگاه خود را ثبت نمائید.

دستگاه پلاسما جت فایربولت نسبت به سایر دستگاه‌های مشابه موجود در بازار مزایای بسیاری دارد. این مزیت‌ها باعث شده‌اند تا بتواند عنوان بهترین دستگاه پلاسما جت را به خود تعلق دهد. از جمله مهم‌ترین مزیت‌ها عبارتند از: به داشتن توان بالا، اثر بخشی بالا، موارد استفاده گسترده، دارای هند پیس سبک و راحت و امکان کنترل دستگاه توسط پدال پایی. علاوه بر تمامی این موارد باید گفت که این دستگاه تولید داخلی است. در نتیجه قیمت دستگاه پلاسما جت فایربولت نسبت به نمونه‌های مشابه بسیار ارزان‌تر است.

 

 • آیا نتایج حاصل از بلفاروپلاستی با دستگاه پلاسما جت فایربولت دائمی است؟

قبل از پاسخ این سوال باید عنوان کرد که در هیچ کدام از عملیات جوانسازی پوست کلمه دائمی مفهومی ندارد. زیرا فرآیند پیری غیر قابل کنترل است. اما در مورد دستگاه پلاسما جت فایربولت می‌توان ادعا کرد که نتایج حاصل به صورت طولانی مدت ماندگار خواهند بود. البته دائمی نبودن به این معنا نیست که پوست بیمار دوباره به حالت اول خود برمی‌گردد. بلکه فقط نسبت به ماه‌های اول نقش کمرنگ‌تری خواهد داشت. 

بلفاروپلاستی پلک

بلفاروپلاستی پلک

 • عوارض استفاده از پلاسما با دستگاه فایربولت چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان در ارتباط با دستگاه فایربولت عنوان کرد این است که عوارض بسیار کمی دارد. به همین دلیل اکثر پزشکان امروزه جهت خرید دستگاه پلاسما جت، فایربولت را ترجیح می‌دهند. تنها عارضه‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد تیرگی خفیف پوستی در ناحیه تحت درمان است. البته این تیرگی‌ها به کمک مراقبت‌های لازم و صحیح در کوتاه مدت از بین خواهند رفت. ناگفته نماند بیمار تحت هیچ شرایطی نباید نزد افراد غیر متخصص برای انجام این کار برود.

 

 • آیا روش درمانی با استفاده از دستگاه پلاسما جت فایربولت همراه با درد خواهد بود؟

طول درمان به کمک دستگاه فایربولت با درد خفیفی همراه خواهد بود. احساس میزان این درد به آستانه درد بیماران نیز مربوط می‌شود. اما قبل از شروع کار پزشک از بی‌حسی موضعی برای بیماران استفاده می‌کند. در نتیجه بیمار درد غیر قابل تحملی را حس نخواهد کرد.

 

 • دستگاه پلاسما جت فایربولت در چه زمینه‌هایی کاربرد دارد؟

دستگاه پلاسما جت فایربولت که امروزه بهترین دستگاه پلاسما جت در ایران محسوب می‌شود کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد. از جمله این کاربردهای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان افتادگی پلک
 • حذف ضایعات پوستی مثل خال‌ها
 • حذف ضایعات عروقی
 • جوانسازی پوست به خصوص نواحی اطراف چشم

 

 • چه آمادگی‌هایی قبل از شروع عملیات با دستگاه پلاسما جت فایربولت نیاز است؟

جلسات درمانی به کمک فایربولت به آماده‌سازی خاصی نیاز ندارد. فقط بیمار باید قبل از شروع کار پوست خود را به خوبی بشورد. سپس پزشک بی‌حسی موضعی را بر روی پوست اعمال کرده و درمان به کمک فایربولت شروع می‌شود.

 

 • بلفاروپلاستی به کمک دستگاه پلاسما فایربولت به چند جلسه درمانی نیاز دارد؟

تعداد جلسات درمانی به کمک فایربولت زیاد نیست. بیمار می‌تواند در عرض ۱ تا ۳ جلسه نتیجه دلخواه خود را به دست آورد. ناگفته نماند که نتایج مثبت آن از همان جلسه اول قابل مشاهده می‌باشد. سن بیمار و میزان نارضایتی او از پوست می‌تواند تعداد جلسات درمانی را تعیین کند.

 

 • آیا استفاده از دستگاه پلاسما فایربولت برای رفع جای تاتو و تلانژکتازی (گشادشدگی مویرگ‌ها) موثر است؟

فایربولت می‌تواند تلانژکتازی را تا حدودی کنترل کند. اما برای رفع جای تاتو پزشک باید مهارت بسیار بالایی برای انجام این کار داشته باشد. لذا انجام آن برای پزشکانی که به تازگی این دستگاه را خریداری کرده‌اند و هنوز مهارت کافی ندارند توصیه نمی‌شود. اما پزشکان متخصص می‌توانند جای تاتو را به شرط سطحی بودن جای آن از بین ببرند.

 

 • خال برداری به کمک دستگاه فایربولت چه مزایایی نسبت به دستگاه‌های مشابه دارد؟

تکنولوژی پلاسما به دلیل قابلیت اعمال انرژی بسیار زیاد و سپس سرد کردن سریع توانسته است با استقبال زیاد بیمار و پزشک روبرو شود. در نتیجه دستگاه می‌تواند به کمک گرما عملیات درمانی مثل خا‌ل‌برداری را انجام دهد. سپس با سرد کردن سریع مانع از آسیب‌های ناشی از گرما که توسط دستگاه‌های مشابه وارد می‌شود جلوگیری کند. در نتیجه این کار پروسه ترمیم بسیار کوتاه مدت خواهد بود. همچنین جای زخم در کوتاه مدت کاملا از بین رفته و اثری از آن دیده نخواهد شد.

 

 • آیا همه افراد می‌توانند از دستگاه فایربولت استفاده کنند؟

خیر، همه افراد نمی‌توانند از دستگاه پلاسما جت فایربولت برای رفع شکایت‌های پوستی خود استفاده کنند. مثلا اگر کسی دچار افتادگی شدید پوستی باشد فایربولت نمی‌تواند گزینه مناسبی به جای جراحی باشد. همچنین افرادی که افتادگی پلک آن‌ها ناشی از چربی بالای پلک باشد نمی‌تواند از این روش نتیجه مطلوبی بگیرند. علاوه بر آن افرادی که دارای رفلکشن پلک، بیماران هایپر تیروئیدی، پرولاپس غده اشکی، افرادی که پوست خود را برنزه کرده‌اند بهتر است از این روش استفاده نکنند.

 

 • آیا قبل از خرید دستگاه پلاسما جت فایربولت و کار کردن با آن گذراندن دوره آموزشی خاصی نیاز است؟

توصیه ما به بیماران این است که هرگز برای انجام هیچ عملیاتی به افراد غیر پزشک مراجعه نکنند. برای پزشکان گذراندن دوره آموزشی که شرکت فایربولت برگزار می‌کند کافی است. در نتیجه نیازی به گذراندن دوره‌های خاص دیگر نخواهد بود.

 

 • آیا امکان برداشتن خال با دستگاه پلاسما جت فایربولت وجود دارد که به این واسطه نیازی به کوتر خال برداری نباشد؟

بله، پزشکان می‌توانند ضایعات کوچک و سطحی پوست را به کمک فایربولت بدون نیاز به کوتر از بین ببرند. در نتیجه دوره بهبودی کوتاه‌تر بوده و جای زخمی نیز باقی نخواهد ماند.

اگر تصمیم خود را جهت خرید دستگاه پلاسما جت گرفته‌اید همین الان با یکی از کارشناسان الو لیزر تماس بگیرید. الو لیزر به عنوان یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین شرکت‌های خرید و فروش تجهیزات پزشکی می‌توانند شما را در ارتباط با خرید و فروش دستگاه پلاسما جت راهنمایی کنند.

 

 • روش درمان با دستگاه پلاسما جت فایربولت به چه صورت می‌باشد؟

درمان با دستگاه پلاسما جت فایربولت به کمک یک قلم کوچک انجام می‌شود. به این صورت که این قلم یک قوس یونیزه از پلاسما ایجاد می‌کند. در نتیجه هنگامی که قلم با سطح پوست تماس پیدا می‌کند فوراً لایه‌ای از پوست را بخار می‌کند. بخار شدن سریع لایه پوست باعث می‌شود تا پوست سفت‌تر شده و خطوط ریز آن از بین برود.

 

 • استفاده از دستگاه پلاسما جت فایربولت برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

استفاده از دستگاه پلاسما جت فایربولت تقریبا برای درمان اکثر مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اغلب کسانی که مایل به سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک سطحی پوست را دارند می‌توانند از مزیت‌های این دستگاه بهره‌ ببرند. علاوه بر آن استفاده از این دستگاه به افراد زیر بیشتر توصیه می‌شود:

 • افرادی که از افتادگی پلک خود شکایت دارند
 • افرادی که دوست دارند خطوط اطراف چشم خود را از بین ببرند
 • از بین بردن چروک‌های اطراف دهان در افراد سیگاری

 

 • مراقبت‌های بعد از درمان با دستگاه پلاسما جت فایربولت چیست؟

درمان به کمک دستگاه پلاسما جت فایربولت عوارض قابل توجه زیادی ندارد. اما با این حال انجام برخی مراقبت‌های بعدی لازم خواهد بود. به این صورت که پس از درمان از شما خواسته می‌شود که ناحیه مورد نظر را همواره مرطوب نگه دارید. همچنین از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب جدا باید بپرهیزید. در برخی موارد پزشک با توجه به صلاح دید خود پمادهایی را تجویز می‌کند که باید طبق دستورالعمل استفاده شوند. با رعایت تمامی این پروتکل‌ها در کوتاه مدت پوستی بسیار صاف و سالم به دست خواهید آورد.

 

 • آیا استفاده از دستگاه پلاسما جت فایربولت خطرناک است؟

خیر. استفاده از دستگاه پلاسما جت فایربولت به دلیل غیر تهاجمی بودن آن کاملا بدون خطر می‌باشد. علاوه بر آن در مقایسه با سایر روش‌های جراحی به منظور سفت شدن پوست بسیار کم خطرتر است. تنها عارضه جزیی روش درمان پلاسما تورم کوتاه مدت در ناحیه تحت درمان است. این تورم و التهاب در عرض یک هفته فروکش کرده و نتایج مثبت خود را نشان می‌دهند.

[products columns=”2″ orderby=”title” order=”ASC” ids=”6555, 6791″]
به این نوشته امتیاز دهید!
[کل آرا: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *