دستگاه پلاسماجت

قبل از اینکه به قیمت دستگاه پلاسما جت بپردازیم، بهتر است نگاهی به تکنولوژی و کلیت این دستگاه داشته باشیم. پلاسما جت دستگاهی است که به واسطه ایجاد یک اختلاف ولتاژ بین پروب و پوست کار می‌کند. به این صورت که گازهای بین پروب و پوست یونیزه می‌شود. این یونیزاسیون سبب تشکیل پلاسما می‌گردد. این پلاسما یک محیط الکتریکی ایجاد می‌کند تا انرژی از پروب به سمت پوست انتقال یابد.

[read more]

وقتی که این انرژی به پوست می‌رسد بدون نیاز به جراحی‌های تهاجمی سلول‌های پوست تصعید می‌شوند. یعنی از حالت جامد به گاز تبدیل می‌گردند. برای درک بهتر تصور کنید که یک پلاستیکی را از دو طرف فشار می‌دهید. وقتی زیر این دو نقطه شمعی را روشن کنید، دقیقا نقاطی را ایجاد خواهید کرد که انرژی پلاسما ایجاد می‌کند. به این صورت که این نقطه به یک طرف کشیده می‌شود. این دقیقا کاری است که میکروبرن‌های پلاسما با پوست در حین درمان انجام می‌دهند. در نتیجه پلاسما باعث می‌شود در اطراف نقطه‌ای که پلاسما زده شده و میکروبرن نامیده می‌شوند، یک کشیدگی ایجاد شود. در نهایت نیز مراجعه‌کنندگان پوستی جوان‌تر و زیباتر خواهند داشت.

قیمت انواع دستگاه پلاسماجت

این روزها خدمات زیباسازی و جوان‌سازی پوست به روش‌های غیر تهاجمی با استقبال عموم مردم روبرو شده است. چرا که به کمک این روش‌ها خبری از بیهوشی، درد و خونریزی‌های شدید نخواهد بود. بنابراین افراد با حداقل عوارض جانبی می‌توانند به زیبایی ایده‌ال خود دست یابند. از جمله روش‌های غیرتهاجمی زیبایی پرطرفدار در سال‌های اخیر می‌توان به تکنولوژی‌های پلاسما، هایفو و آر اف اشاره کرد. وجود این دستگاه‌ها در کلینیک‌های زیبایی می‌تواند منجر به در دسترس قرار گرفتن خدمات زیبایی متنوعی در آن کلینیک گردد. از آنجا که یکی از بهترین این موارد دستگاه‌های بر پایه پلاسما است، در این مقاله به بررسی تنوع قیمت دستگاه پلاسماجت برای پلاسما تراپی و به خصوص بلفاروپلاستی می‌پردازیم.

کاربردهای دستگاه پلاسما در پزشکی چیست؟

دستگاه پلاسماجت کاربردهای مختلفی در پزشکی دارد. در میان تمامی این موارد کاربردهای پلاسما را می‌توان در چهار دسته مهم زیر قرار داد:

۱. بلفاروپلاستی یا کشیدن پلک فوقانی

۲. از بین بردن کک و مک پوست

۳. از بین بردن خال و درمان جای زخم‌هایی که بر روی پوست باقی مانده‌اند

۴. کوچک کردن بینی‌های گوشتی

البته در کنار این موارد به کمک دستگاه پلاسما جت می‌توان طیف گسترده‌ای از مشکلات پوستی را هدف قرار داد. از دیگر کاربردهای پلاسماجت لیفت پوست، کشیدن لب یا ابرو به سمت بالا، از بین بردن چین و چروک سطحی پوست و غیره است. بنابراین می‌توان ادعا کرد که خرید این دستگاه زیبایی می‌تواند یکی از ضروریات هر کلینیک زیبایی محسوب شود.

قیمت دستگاه پلاسما جت

اکنون که با فناوری و کاربردهای دستگاه پلاسما جت آشنا شدید، می‌توانیم نگاه کوتاهی به قیمت آن داشته باشیم. نکته مهم در این خصوص این است که قیمت دستگاه پلاسما جت بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود. بنابراین قبل از خرید باید نوع مناسبی را بسته به نیاز و بودجه خود انتخاب کرد.

انواع دستگاه پلاسما جت

قبل از پرداختن به انواع دستگاه پلاسما جت به این موضوع توجه داشته باشید. پلکسر در واقع همان پلاسما جت است. چون اولین شرکتی که این دستگاه را ساخت شرکت جی ام وی ایتالیا بود و ترید مارک آن پلکسر نام داشت. به همین دلیل از آن پس تمامی دستگاه‌های پلاسما جت با این نام نامیده شدند. دقیقا همان اتفاقی که برای محصولات دیگری مثل تاید که اولین پودر شوینده بود، اتفاق افتاد. پس منظور از پلاسما جت و پلکسر یک دستگاه است. پلاسما جت در دو نوع کلینیکی یا سالنی و دستگاه‌های پلاسما جت قلمی یا پلاسما پن (پلکسر) شناخته می‌شوند. برای درک بهتر به توضیح مختصری در مورد این دو نوع دستگاه پلاسما جت می‌پردازیم:

·        پلاسما جت کلینیکی

دستگاه پلاسماجت کلینیکی که به آن سالنی نیز گفته می‌شود یکی از پرطرفدارترین انواع پلاسما جت‌های موجود در بازار است. این دستگاه‌ها بزرگ بوده و معمولا بر روی میز قرار گرفته می‌شوند. پلاسماجت کلینیکی عموما دارای پروب هستند که به دستگاه متصل می‌شوند. این دستگاه‌ها دارای منبع تغذیه بوده و به برق شهری وصل می‌شوند.

بهترین دستگاه پلاسما جت کلینیکی

 پلاسماپن یا پلکسر فیوژن

نوع دوم از دستگاها پلاسما جت موجود در بازار دستگاه پلاسما جت قلمی نامیده می‌شود. یکی از مهم‌ترین برندهای آن پلاسما پن فیوژن نام دارد. به همین دلیل اغلب افراد در بازار این نوع از دستگاه پلاسما را با نام پلکسر فیوژن می‌شناسند. این دستگاه مثل یک خود نویس بوده و دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند. سیستم کاری این نوع از دستگاه پلاسما جت بر پایه باتری (برق DC) است.

تنوع قیمت دستگاه پلاسماجت کلینیکی

قیمت دستگاه پلاسما جت کلینیکی در قدم اول بستگی به برند و شرکت تولیدی دارد. چرا که کیفیت دستگاه مهم‌ترین موضوع در تعیین قیمت آن است. همچنین تعداد هندپیس‌ها و رنگ میکروبرن‌ها (سفید یا قهوه‌ای) از عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه پلاسما جت هستند. مورد بعدی ایجاد PIH در حین درمان با دستگاه پلاسما جت است. بر این اساس قیمت دستگاه پلاسما جت کلینیکی موجود در ایران از ۲۸ تا ۵۰۰ میلیون تومان متغیر است.

تنوع قیمت دستگاه پلاسماپن قلمی

دستگاه‌های قلمی نیز طبق کیفیت ساخت و شرکت تولید کننده و گرید ساخت آن‌ها (A, B, C) قیمت‌های مختلفی دارند. اما در حالت کلی قیمت آن‌ها از دستگاه‌های پلاسما جت کلینیکی پایین‌تر است. به این صورت که معمولا می‌توان این دستگاه‌ها را از ۲ میلیون تا ۷ میلیون تومان در بازار پیدا کرد.

قیمت نهایی دستگاه پلاسما جت

چنانچه تا این بخش از مقاله همراه ما بوده باشید متوجه خواهید شد که قیمت دستگاه‌های پلاسماجت موجود در بازار بسته به شرایط و عوامل متعدد متفاوت خواهد بود. از طرفی دیگر با توجه به نوسانات ارز قیمت‌های نهایی انواع دستگاه‌ها نیز دچار تغییر می‌شود. بنابراین جهت اطلاع از قیمت دستگاه‌ها بر اساس بودجه‌ای که دارید می‌توانید با کارشناسان ما در الولیزر تماس بگیرید.

 [/read]