لیزر کیوسوئیچ تاتو, مقاله

دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

لیزر پاک کردن تاتو

یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه پزشکی در حوزه زیبایی و سلامت پوست انتخاب دستگاه مناسب و ایده‌آل برای پاک کردن تاتو است. دستگاه لیزر کیوسوئیچ ADSS با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد خود توانسته به یکی از بهترین‌های این حوزه تبدیل شود. این دستگاه به کمک فناوری پیشرفته و به روز به راحتی و بصورت ایمن تاتوها را حذف و درمان های جوانسازی دیگری را نیز انجام می دهد. چنانچه شما نیز دوست دارید تا با لیزر کیوسوئیچمدل adss در دسته دستگاه‌های لیزر کیوسوئیچ آشنا شوید، شما را به همراهی ما تا انتهای این مقاله دعوت می‌کنیم.

آشنایی با دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

یکی از جدیدترین دستگاه‌های لیزر کیوسوئیچ، لیزر adss است. این دستگاه با نام تجاری ADSS Q-swich ND YAG laser در بازار شناخته می‌شود. اصلی‌ترین قابلیت این دستگاه انتقال حجم بالایی از انرژی در واحد نانو ثانیه به ناحیه درمانی است. به همین دلیل بیمار می‌تواند بیشترین میزان رضایت را در طول جلسات درمانی به دست آورد. این دستگاه از دو نوع طول موج ۱۰۶۴ و ۵۳۲ نانومتر برای درمان مشکلات پوستی کمک می‌گیرد. بنابراین در کلینیک‌های مجهز به دستگاه لیزر کیوسوئیچ ADSS می‌توان مشکلاتی از قبیل درمان لک‌ها و خالکوبی را انجام داد. این دستگاه کیوسوئیچ مجهز به هندپیس با طراحی خاص برای جوان سازی پوست است. همچنین می‌توان از آن به منظور کربن پیلینگ پوست در صورت نیاز بهره برد. در ادامه شما را با جزئیات این دستگاه فوق‌العاده آشنا خواهیم کرد.

مکانیزم دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

مکانیزم دستگاه لیزر ND YAG کیوسوئیچ ADSS تقریبا مشابه با دیگر دستگاه‌های کیوسوئیچ است. این دستگاه طول موج های خاصی از نور را با انرژی بالا تولید می کند. به طوری که این امواج توسط رنگدانه‌های پوست جذب می‌شود. جذب امواج انرژی توسط رنگدانه‌ها سبب می‌شود تا آن‌ها به ذرات زیرتر تجزیه شوند. با تجزیه رنگدانه‌ها به قطعات بسیار کوچک ماکروفاژهای بدن به سمت آن‌ها حمله‌ور می‌شوند. بنابراین رنگدانه‌های ریز توسط این بیگانه‌خوار‌ها بلعیده شده و از بدن دفع می‌گردند. نحوه دفع ذرات ریز که در نهایت توسط فاگوسیت‌ها بلعیده می‌شوند به کمک سیستم لنفاوی خواهد بود. در نمودار زیر می‌توان نحوه جذب انرژی توسط ناحیه درمانی را مشاهده کرد.

ویژگی‌های دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

آنچه سبب شده تا دستگاه لیزر کیوسوئیچ ADSS به یکی از بهترین‌های بازار در سال ۲۰۲۲ تبدیل شود، ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. این دستگاه دارای مکانیزمی ساده اما قابلیت‌های درمانی فوق‌العاده کاربردی است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه عبارتند از:

 • سینگل پالس به قدرت ۱۳۰۰ میلی ژول و دابل پالس 2600 میلی ژول
 • حالت کار به صورت شبه پالس بلند
 • دارای الکترواپتیک فعال
 • دارای مکانیزم تک پالس و دوبل
 • دارای سنسورهای هشدار به منظور افزایش ایمنی
 • طول عمر بالا
 • بدون مواد مصرفی

کنار هم قرار گرفتن تمامی این ویژگی‌ها سبب شده لیزر ADSS به یکی از بایدهای تمامی کلینیک‌های زیبایی تبدیل شود.

لیزر حذف تاتو

لیزر حذف تاتو

کاربرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

یکی از سوالاتی که قبل از خرید این دستگاه ایجاد می‌شود این است که دستگاه لیزر کیوسوئیچ ADSS چه کاربردهایی دارد؟ پزشکان در حوزه زیبایی می‌توانند از این دستگاه برای اهداف متنوع بسیاری بهره ببرند. در این میان می‌توان به موارد زیر به عنوان اصلی‌ترین کاربردهای آن اشاره کرد:

 • درمان لکه‌های پوستی ناشی از افزایش سن
 • درمان کک مک
 • درمان ملاسما
 • از بین بردن لنتیژین‌های خورشیدی
 • درمان کافه او لایت ایزوله
 • پاک کردن خالکوبی‌های تیره
 • پاک کردن خالکوبی‌های رنگی
 • جوان سازی پوست

همان طور که می‌توان متوجه شد دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS توانایی درمان بسیاری از مشکلات پوستی را دارد. بنابراین می‌توان با خرید این دستگاه بسیاری از لک‌های پوستی و علائم پیری پوست را تحت درمان قرار داد.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS بسته به شرایط بیماران متفاوت خواهد بود. به این صورت که تعداد این جلسات می‌تواند بین ۳ الی ۱۰ جلسه درمانی متغیر باشد. از جمله عوامل تاثیرگذار در تعداد جلسات درمانی می‌توان به سن بیمار، نوع لکه پوستی، تیپ پوستی بیمار اشاره کرد. در خصوص تعداد جلسات باید قبل از هر چیزی وضعیت و شکایت بیمار توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. در تصاویر زیر تعداد جلسات درمانی، نتایج قبل و بعد از درمان با دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS نشان داده شده‌اند:

در این تصویر نتایج قبل و بعد از درمان بیمار زن ۴۵ ساله با تیپ پوستی نوع III نشان داده می‌شود. نوع مشکل پوستی خال اوتا بوده و تعداد جلسات درمانی ۳ بار می‌باشد.

در تصویر مذکور نتایج قبل و بعد پس از ۲ جلسه درمانی در مرد ۲۸ ساله نشان داده می‌شود. در این درمان خالکوبی رنگی انجام شده بر روی تیپ پوستی III پاک شده است.

امکانات دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS، دستگاهی بی‌نظیر از نظر امکانات فنی می‌باشد. چرا که امکانات این دستگاه آن را به دستگاهی بی‌نظیر در زمینه جوان‌سازی و رفع مشکلات پوستی تبدیل کرده است. مهم‌ترین امکانات این دستگاه به قرار زیر هستند:

 • کاواک لیزری پیشرفته

Adss دارای ژنراتور لیزری تک حفره و دو میله است. این کاواک از قدرت بالا و خروجی پایداری برخوردار است. بنابراین توانسته کارآیی بالایی را برای این دستگاه به ارمغان بیاورد.

 • بازوی هفت آئینه ای لیزری

بازوی لیزری دستگاه کیوسوئیچ adss ساخت کشور کره بوده و از قابلیت بالایی دارد. اصلی‌ترین ویژگی این بازوی لیزری نرخ اتلاف نور کمتر از ۱۰ درصد حین کار است. در حالی که در دیگر دستگاه‌های مشابه نرخ اتلاف نور بیش از ۲۰ درصد می‌باشد. این امکان دستگاه سبب شده تا انرژی خروجی کافی در طول درمان در اختیار بیمار قرار داده شود.

 • هندپیس لیزری

هندپیس لیزری دستگاه ADSS قابلیت ساطع کردن امواج با طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر را دارد. این طول موج‌ها حالت استاندارد دستگاه بوده و برای کارهای مربوط به جوانسازی می‌توان از تنظیمات اختیاری نیز بهره برد.

 • نرم افزار

از جمله امکاناتی که دستگاه کیوسوئیچ ND YAG ADSS را منحصر به فرد کرده نرم‌افزار ساده آن است. نرم افزار ساده انجام تنظیمات پارامترهای مختلف دستگاه را آسان کرده است.

 • عدم تولید آلودگی حین کار با دستگاه

Adss هیچ گونه آلودگی را حین درمان در محیط ایجاد نخواهد کرد و این بزرگترین مزیت برای آن محسوب می‌شود. بنابراین اپراتور و بیمار می‌توانند بهترین کیفیت درمان و خروجی پایدار را در طول جلسات درمانی داشته باشند.

مشخصات فنی دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

قبل از نهایی کردن خرید آشنایی با مشخصات فنی دستگاه‌های زیبایی و درمانی اهمیت بالایی دارد. دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق این گفته در زیر جدولی برای معرفی دستگاه کیوسوئیچ adss گردآوری کرده‌ایم:

نوع لیزر ND YAG Q-Switch Laser
طول موج ۱۰۶۴ نانومتر و ۵۳۲ نانومتر
فرکانس ۱ الی ۱۰ هرتز
عرض پالس ۵ نانو ثانیه
حالت خروجی لیزر (مود خروجی لیزر) سطح صاف (Flat Top)
انرژی تک پالس ۱.۳ ژول
اندازه Spot ۲ الی ۱۰ میلی متر
انتقال پرتو نور قدرت انتقال بیش از ۹۵ درصد نور با 7 بازوی مفصلی مخصوص
سیستم خنک کننده سیستم خنک کننده آب و هوا

مزایا دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

چنانچه تا این بخش مقاله همراه ما بوده باشید کم و بیش با مزایای دستگاه لیزر کیوسوئیچ adss آشنا شده‌اید. برای معرفی بیشتر این دستگاه در ادمه به بررسی مزایای آن پرداخته شده است:

 • عدم احساس درد در حین درمان
 • عدم نیاز به بی‌حسی در طول درمان
 • دارا بودن روش درمانی کاملا غیر تهاجمی
 • توانایی تحت درمان قرار دادن نقطه وسیعی از ناحیه درمانی با بالاترین انرژی و بالاترین فرکانس
 • توانایی تحت درمان قرار دادن نقطه بسیار ظریف و کوچک از ناحیه درمانی با کمترین انرژی و کمترین فرکانس
 • سودآوری بالا برای کلینیک‌های زیبایی؛ به طوری که تخمین زده می‌شود لیزر کیوسوئیچ ND YAG می‌تواند تا ۱۰۵۰ دلار در هر جلسه سود داشته باشد. در جدول زیر تعداد جلسات درمانی برای مشکلات پوستی متفاوت با هزینه تقریبی هر جلسه درمانی آورده شده است. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها با توجه به کلینیک‌های زیبایی آمریکا گردآوری شده‌اند.
نوع مشکل پوستی هزینه هر جلسه درمانی تعداد جلسات هزینه مجموع جلسات درمانی
ملاسما ۶۵۰ ۶ ۳۹۰۰ دلار
کک مک ۲۶۰ ۳ ۷۸۰ دلار
لک نقطه‌ای ۳۲۰ ۳ ۹۶۰ دلار
خال مادرزادی ۱۰۵۰ ۶ ۶۳۰۰ دلار
خالکوبی ۵۲۰ ۳ ۱۵۶۰ دلار

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.