آر اف فرکشنال, مقاله

دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه را بشناسیم

دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

اگر به دنبال روشی غیر تهاجمی با نتیجه‌بخشی بالا هستید دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه را معرفی می‌کنیم. این دستگاه همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد بر پایه تکنولوژی آر اف ساخته شده است. به این معنا که از امواج رادیویی برای زیباسازی و جوان‌سازی پوست بهره می‌برد. در این دستگاه امواج RF بر ناحیه تحت درمان تابانیده می‌شود. لذا سبب ایجاد حرارت در ناحیه درمانی می‌گردد. در نتیجه حرارت ایجاد شده تغییراتی در پوست مشاهده می‌شوند. این تغییرات با ایجاد نتایج مثبت زیبایی و درمانی در پوست همراه خواهند بود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جزئیات دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه آشنا کنیم.

 

دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه چیست؟

دستگاه ویواسه (Vivace) که در آن از تکنولوژی آر اف استفاده شده قوی‌ترین دستگاه فرکشنال سوزنی موجود در بازار است. در این دستگاه از فرکانس رادیویی و میکرونیدلینگ به صورت همزمان حین درمان کمک گرفته می‌شود. بنابراین قدرت اثربخشی بسیار بالایی را در مقایسه با دیگر هم نوعان خود دارد. استفاده از این دستگاه در نواحی از قبیل دست، صورت، گردن و دیگر نواحی بدن ممکن است. نیدل‌های به کار رفته در دستگاه ویواسه ضخامتی در حدود میکرون داشته و توسط روکشی از طلا پوشانده شده‌اند. افرادی که دوست ندارند از روش‌های غیر طبیعی مثل تزریق ژل و … برای جوان‌سازی استفاده کنند، دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه بهترین گزینه ممکن خواهد بود.

سیستم عملکرد آر اف فرکشنال Vivace در جوان سازی پوست

اصلی‌ترین کاربرد دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه در حوزه زیبایی و جوان‌سازی پوست است. اما اینکه این تکنولوژی به چه صورتی در جوان‌سازی پوست کمک می‌کند سوالی است که برای اغلب افراد ایجاد می‌شود. عنصر مهمی که در شادابی و جوانسازی پوست نقش اساسی را ایفا می‌کند، کلاژن است. کلاژن سبب استحکام بخشیدن به پوست شده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. متاسفانه با بالا رفتن سن سلول‌های پوستی میزان کمتری از کلاژن را تولید می‌کنند. در نتیجه با گذر زمان تغییراتی از قبیل چین و چروک، لک، خشکی، افتادگی و غیره روی آن مشاهده می‌شوند.

دستگاه‌های مبتنی بر آر اف که به اختصار از رادیوفرکوئنسی گرفته شده می‌تواند کمک شایانی به تولید بیشتر کلاژن بکند. در نتیجه کاندیدهای انجام آن می‌توانند سرعت روند پیری پوست خود را به صورت قابل توجهی کاهش دهند. البته توجه داشته باشید که انواع دستگاه‌های RF موجود در بازار بسیار زیاد است. بنابراین شما باید از به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها با هدف رسیدن به نتایج مطلوب نهایی کمک بگیرید. دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه یکی از بهترین‌های این دسته در بازار است. اساس کار به این صورت است که حرارت ناشی از امواج آر اف سبب تخریب کلاژن‌های قدیمی پوست می‌گردد. در نتیجه سلول‌ها تحریک به کلاژن‌سازی بیشتر می‌شوند. با افزایش کلاژن‌سازی پوست حالتی جوان، شاداب و زنده پیدا می‌کند.

دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

خرید دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

جلسات درمان با آر اف فرکشنال ویواسه به چه صورت است؟

برای اینکه درمان و جوان‌سازی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه به بهترین نحو انجام شود رعایت یک سری نکات ضروری است. مراحل کلی درمان با دستگاه RF فرکشنال به صورت زیر انجام می‌شود:

 • مرحله اول، تمیز کردن پوست صورت با آب و صابون و عاری بودن آن از هر گونه کرم و محصولات آرایشی
 • مرحله دوم، اعمال بی‌حسی در ناحیه درمان
 • مرحله سوم، تنظیم دستگاه متناسب با نوع پوست و مشکل بیمار
 • مرحله چهارم، اعمال آر اف تراپی توسط اپراتور تحت نظارت پزشک متخصص در کلینیک و محیط استاندارد
 • مرحله پنجم، ضد عفونی و تمیز کردن دوباره پوست ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بعد از اتمام درمان

همان طور که گفته شد جوان‌سازی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال روشی غیر تهاجمی است. بنابراین هیچ گونه عارضه جانبی و دوره مراقبت جدی را در پی نخواهد داشت. مدت زمان جلسات درمانی با این تکنولوژی بسته به ناحیه درمانی و مشکل مراجعه‌کننده ۱۰ الی ۲۵ دقیقه خواهد بود. توصیه می‌شود بعد از اتمام کار از کمپرس سرد برای جلوگیری از التهاب پوستی استفاده کنید. همچنین به عنوان نکته مهم توجه داشته باشید که از لحاظ بهداشتی برای هر بیمار باید سری دستگاه تعویض گردد.

مزایای دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

همان طور که گفته شد در دستگاه ویواسه از تکنولوژی آر اف فرکشنال و میکرونیدلینگ به صورت همزمان استفاده می‌شود. بنابراین مزایای قابل توجه بسیاری را حین درمان برای بیمار به دنبال خواهد داشت. از مهم‌ترین مزایا درمان با دستگاه ویواسه عبارتند از:

 • قابلیت تنظیم فرکانس اعمالی دستگاه حین درمان
 • امکان تنظیم عمق نفوذ سوزن‌ها
 • عدم ایجاد آسیب در لایه سطحی پوست
 • غیر تهاجمی بودن آن
 • عدم تاثیرگذاری در رنگدانه‌های پوست
 • امکان استفاده از آن در تمامی افراد با هر تیپ پوستی
 • داشتن کاربرد گسترده در حوزه زیبایی و جوان‌سازی پوست؛ به طوری که از آن برای درمان شلی پوست، رفع غبغب، درمان چین و چروک، کاهش منافذ باز پوست، رفع اسکارهای پوستی و … می‌توان کمک گرفت.

نکات مهم قبل از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال

جهت رسیدن به بهترین نتایج و جلوگیری از عوارض احتمالی رعایت برخی نکات قبل از آر اف درمانی ضروری است. برای این منظور پزشک مربوطه داوطلبان RFتراپی را راهنمایی خواهند کرد. از جمله اساسی‌ترین این کارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خودداری از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون از یک هفته قبل درمان
 • خودداری از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مثل دیلوفناک از یک هفته قبل درمان
 • پاک کردن کامل پوست قبل جلسه درمانی
 • خودداری از اعمال آر اف فرکشنال بر روی زخمی که هنوز خوب نشده
 • داشتن یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص قبل از اقدام به جوانسازی پوست با آر اف

نکات مهم بعد از درمان با دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه

به همان اندازه که مراقبت‌های قبل از درمان با آر اف ویواسه اهمیت دارد، توجه به برخی مراقبت‌ها بعد از جلسه درمانی نیز ضروری است. در زیر به چند مورد از مهم‌ترین این موارد پرداخته‌ایم:

 • اعمال کمپرس یخ بر روی پوست
 • استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی ناحیه درمانی
 • خودداری از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب در ۱ هفته اول بعد درمان
 • خودداری از شستن صورت در ۱ روز اول
 • مصرف مرتب داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • به منظور جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را برای ی هفته کنار بگذارید
 • مصرف هر گونه کرم و دارو با مشورت پزشک

درمان با دستگاه آر اف فرکشنال ویواسه چه عوارض جانبی به دنبال خواهد داشت؟

در کل درمان با دستگاه ویواسه کاملا بدون خطر و عوارض جانبی خواهد بود. چرا که روش درمان با آن به صورت کاملا غیر تهاجمی است. بنابراین نمی‌توان عارضه جانبی جدی را برای این روش جوانسازی عنوان کرد. البته در برخی از افراد با پوست حساس مشاهده تورم، قرمزی، سوزش خفیف و التهاب بصورت کوتاه مدت ظاهر می‌شود. این مشکلات حداکثر ظرف ۳ روز بدون نیاز به مراقبت سفت و سخت بهبود خواهند یافت. در صورتی که بیماری پیش زمینه‌ای خاصی دارید بهتر است آن را از قبل با پزشک خود در میان بگذارید. همچنین به طور کامل در یک جلسه مشاوره در مورد مشکلات و بیماری‌های پوستی با پزشک مربوطه صحبت کنید.

دستگاه آر اف فرکشنال چه تفاوتی با دستگاه جوان‌سازی هایفو دارد؟

هر دو روش هایفو و آر اف جز پرطرفدارترین روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست هستند. بنابراین کاندیدهای انجام یکی از روش‌های زیبایی در انتخاب گزینه مناسب دچار سردرگمی می‌شوند. کسب اطلاعات لازم در مورد تفاوت این دستگاه‌ها می‌تواند در انتخاب بهترین گزینه کمک کند. دستگاه یواسه با داشتن تاییدیه رسمی از سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) یکی از معتبرترین دستگاه‌های زیبایی بازار است. همچنین مکانیزمی شبیه به تکنیک میکرونیدلینگ در جوان‌سازی پوست دارد. به کمک این دستگاه می‌توان فرکانس مناسب با توجه به شرایط پوستی هر بیماری را تنظیم و اعمال کرد. همچنین پارامتر عمق نفوذ حین درمان نیز قابلیت تنظیم کردن را دارا است.

از طرفی دیگر دستگاه‌های مبتنی بر تکنولوژی هایفو لایه‌های عمیق پوست را هدف قرار می‌دهند. بنابراین احتمال بروز عوارض جانبی جدی در آن‌ها بالا است. علاوه بر آن هایفو تراپی غیر قابل تکرار در طول سال‌ها است. در حالی که آر اف تراپی قابلیت تکرار را برای حفظ نتایج و رسیدن به بهترین نتیجه را دارا می‌باشد.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل آرا: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *