آموزش های ویدئویی

قسمت یازدهم آموزش های کوتاه الولیزر | از شر تاتوها خلاص شوید

روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی
1/5 - (1 امتیاز)

با توجه به تحقیقات مشخص شده علت ماندگاری دائمی تاتو بزرگ بودن اندازه ذرات جوهر می‌باشد. ابعاد رنگدانه‌های مصرفی در تاتو به قدری درشت است که ماکروفاژهای بدن قادر به بلعیدن و حذف کردن آن‌ها نیستند. در نتیجه طراحی‌هایی که به صورت خالکوبی در زیر پوست رسم می‌شوند به صورت همیشگی همان جا باقی می‌مانند. البته افراد به مرور زمان شاهد کم رنگ‌تر شدن تاتو خود می‌شوند. علت آن، دوباره به وجود این بیگانه‌خوارها برمی‌گردد. زیرا در طول مدت زمان زیاد ماکروفاژها برخی از رنگ‌دانه‌های ریز را بلعیده و از بدن خارج می‌کنند. در نتیجه با گذر زمان تاتوهای قدیمی کم رنگ‌تر می‌شوند.

از طرفی دیگر برخی افراد با اینکه با آگاهی از همیشگی بودن تاتو به سمت آن می‌روند بعد از مدتی از کرده خود پشیمان می‌شوند. بنابراین این بار به فکر حذف کردن آن میافتند. امروزه با افزایش تقاضا برای پاک کردن تاتو روش‌های بسیاری برای این منظور ابداع شده‌اند. از جمله این روش‌های عبارتند از:

  • جراحی
  • زخم کردن پوست
  • استفاده از ریموورها و محلول‌‌های پاک کننده تاتو
  • لیزر

در بین تمامی گزینه‌های ممکن بهترین و کم عارضه‌ترین روش موجود پاک کردن تاتو به کمک لیزر است. لیزر کیوسویچ دستگاهی است که صرفا جهت ریموو تاتو‌ها طراحی شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. از این دستگاه اولین بار در سال ۱۹۶۰ رونمایی شد. تا قبل از این سال‌ها‌ تمامی روش‌ها بسیار دردناک بوده و عوارض جانبی بسیار ناخوشایندی را از خود نشان می‌دادند.

اساس کار دستگاه لیزر حذف تاتو به این صورت است که رنگ‌دانه‌های تاتو را هدف قرار می‌دهد. سپس با تابیدن امواج لیزر باعث تجزیه آن‌‌ها به ابعاد کوچکتر می‌شود. در نتیجه تجزیه دانه‌های درشت به اجزای ریزتر ماکروفاژها وارد کار شده و بقیه کار را به عهده می‌گیرند. پس می‌توان گفت کار اصلی را در مسیر خلاص شدن از شر تاتو ماکروفاژهای بدن انجام می‌دهند. بنابراین می توان گفت لیزر کیوسویچ صرفا یک عامل کمکی محسوب می‌شود. پس این سیستم ایمنی بدن است که نقش مهم را در پاک کردن تاتو ایفا می‌کند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *