آموزش های ویدئویی

قسمت دهم آموزش های کوتاه الولیزر | چگونه لیزر کیوسوئیچ تاتو را پاک می کند؟

پاک کردن تاتو با لیزر
1/5 - (1 امتیاز)

طبق صحبت‌هایی که قبلا انجام شده تاتو به طرح‌های دائمی گفته می‌شود که بر روی پوست افراد کشیده می‌شود. به این صورت که تاتوآرتیست سوزن‌های مخصوصی را به عمق مشخصی از پوست وارد می‌کند. سپس در نتیجه تزریق جوهر به آن شکل مورد نظر به دست می‌آید. این عمق نفوذ معمولا ۱.۶ میلی متر است که همان لایه درم پوست محسوب می‌شود. به این طرح‌ها و این پروسه کار اصطلاحا تاتو و خالکوبی گفته می‌شود.

بعد از آشنایی با پروسه انجام تاتو نوبت به این می‌رسد که چرا طرح تاتو به طور دائمی بر روی پوست مانده و از بین نمی رود؟. در پاسخ به این سوال باید بگوییم آنچه باعث ماندگاری این رنگ‌دانه‌ها در زیر پوست می‌شود سایز ذرات رنگدانه می‌باشد. علت آن نیز وجود ارگانیسم‌هایی به نام ماکروفاژها یا درشت‌خوارها در بدن است. این ماکروفاژها وظیفه حمله به هر جسم بیگانه‌ای که وارد بدن می‌شود را دارند. به این صورت که جسم بیگانه را بلعیده و آن را از بدن دفع می‌کنند. اما چون جوهرهای تاتو بزرگ هستند ماکروفاژها توانایی بلعیدن آن‌ها را نداشته و در نتیجه همیشه زیر پوست باقی می‌مانند.

نکته دیگر حائز اهمیت در مورد رنگ‌ها می‌باشد. چرا که جوهرهای استفاده شده در تاتو باتوجه به رنگ، ترکیبات متفاوتی دارند. به این معنا که برای ایجاد هر رنگی از عناصر مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال رنگ‌ قرمز به دلیل وجود عنصر جیوه در ترکیبات جوهر تاتو است. همچنین از عنصر سرب برای تولید رنگ‌های زرد، سفید و سبز استفاده می‌شود. ترکیبات مختلف باعث می‌شوند که هر رنگی رفتار متفاوتی را در بدن نشان دهد. در نتیجه در ماندگاری و حتی پروسه پاک کردن آن به کمک امواج لیرز موثر خواهد بود. به همین دلیل است که جهت پاک کردن تاتوهای رنگی پزشکان استفاده از چندین طول موج لیزر را پیشنهاد می‌دهند. پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ انجام می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *