آموزش های ویدئویی

قسمت هفتم آموزش های کوتاه الولیزر | نکاتی که باید هنگام خرید لیزر دایود به اونها دقت کنید

نکاتی که هنگام خرید لیزر دایود باید بدانیم
به این نوشته امتیاز دهید.

همانند هر کالایی در خرید لیزر دایود نیز باید یکسری نکات مهمی را در نظر بگیرید. به خصوص اینکه قرار است هزینه بسیار زیادی را بابت خرید آن پرداخت کنید. به منظور انجام یک خرید خوب و اصولی در زیر به چند مورد از مهم‌ترین نکات خرید اشاره کرده‌ایم. با مطالعه و رعایت آن‌ها تا حد بسیار زیادی در انتخاب دستگاه مناسب موفق خواهید شد.

مهم‌ترین اصل در خرید دستگاه لیزر دایود که دستگاه پزشکی محسوب می‌شود داشتن مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی است. برای این منظور کافی است تا به سایت www.imed.ir مراجعه کنید. در این سایت یکی از گزینه‌های تولید داخلی و یا وارداتی بودن دستگاه را انتخاب کنید. سپس استعلام آن را بگیرید. هر شرکتی برای هر دستگاهی که می‌فروشد باید مجوز داشته باشد. مجوز تمامی دستگاه‌ها در این سایت ثبت می‌شوند. اگر نام دستگاهی که قصد خرید دارید در این سایت وجود نداشت هرگز آن را خریداری نکنید.

  • عمر هندپیس لیزر دایود

مهم‌ترین نکته‌ای که هر خریدار باید در مورد دستگاه لیزر دایود بداند عمر هندپیس آن است. بنابراین قبل از خرید حتما در مورد تعداد شات‌هایی که هندپیس قادر به تولید است اطلاعات لازم را بدست آورید. خرید هندپیسی با طول عمر کوتاه به مرور به ضرر خریدار تمام خواهد شد. زیرا کاربران مجبور خواهند بود تا دائما هزینه‌های گزافی را بابت خرید مجدد و تعویض دوباره آن پرداخت کنند.

  • توان دستگاه لیزر دایود

حتما توجه کنید تا دستگاهی که خرید می‌کنید توان کافی را با توجه به نیاز شما داشته باشد. خرید دستگاه با توان پایین باعث می‌شود تا پزشک برای یک هدف خاص تعداد شات‌های بیشتری را مصرف کند. در نتیجه عمر هندپیس کاهش یافته و درآمدزایی حاصل از دستگاه لیزر دایود نیز کاهش خواهد یافت. نکته‌ای که اینجا اهمیت دارد دقت کردن به توان اپتیکی و خروجی دستگاه است. چرا که بسیاری از افراد آن را با توان مصرفی دستگاه اشتباه گرفته و بعدها دچار ضرر و زیان می‌شوند. پس قبل از نهایی کردن خرید حتما از توان دستگاه مطلع شوید.

  • انتخاب دستگاه لیزر دایود مجهز به اسپات سایز مناسب

از نکات مهم دیگری که هنگام خرید دستگاه لیزر دایود باید دقت کرد انتخاب دستگاهی با اسپات سایز مناسب می‌باشد. اسپات سایز در اصل پنجره اپتیکی خروجی را نشان می‌دهد. برخی افراد تصور می‌کنند که هر چه اسپات سایز دستگاه بزرگتر باشد بهتر است. اما باید بگوییم با اینکه در اکثر مواقع توصیه می‌شود تا از دستگاه‌هایی با اسپات سایز بزرگ استفاده شود اما این یک اصل کلی نیست. چرا که باتوجه به شرایط فرق خواهد کرد. به این صورت که باید به توان هر بار از دستگاه لیزر توجه کرد. هر بار از دستگاه لیزر باید توان کافی را برای افزایش میزان انرژی در واحد سطح را داشته باشد.

  • توجه به بخش کولینگ دستگاه لیزر دایود

اشعه دستگاه لیزر باعث ایجاد گرما در ناحیه تحت درمان می‌شود. اگر مقدار این گرما زیاد شود باعث ایجاد سوختگی در آن خواهد شد. به منزله جلوگیری از چنین اتفاقی دستگاه‌های لیزر دایود را مجهز به سیستم کولینگ کرده‌اند. کولینگ این دستگاه‌ها باید از توان مناسب و کافی برخوردار باشند تا از گرمای داده شده به پوست جلوگیری کند. پس جهت کسب رضایت بیمار و نتیجه‌گیری بهتر توجه به توان خنک کنندگی دستگاه را در الویت خود قرار دهید.

  • آموزش لیزر دایود

یکی از مهم ترین نکاتی که بسیاری از افراد از آن غافل می‌شوند بحث آموزش می‌باشد. توصیه می‌کنیم دستگاه لیزر دایود خود را از شرکتی خریداری کنید که آموزش‌های لازم و کافی قبل از کار با دستگاه را در اختیار شما قرار دهند. علاوه بر آن خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه بعدی ما به خریداران این است که حتما برای اطمینان خاطر بندهای گارانتی را قبل از خرید کنترل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *