آموزش های ویدئویی

قسمت اول آموزش های کوتاه الولیزر | معرفی لیزر حذف موهای زائد

لیزرهای حذف موهای زائد
به این نوشته امتیاز دهید.

امروزه انواع دستگاه‌ لیزرهای حذف مو زائد در بین افراد طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. به طوری که وجود آن‌ها به یکی از الزامات در تمامی کلینیک‌های زیبایی تبدیل شده است. هر یک از دستگاه‌های لیزر حذف موهای زائد با توجه به فناوری به کار رفته در آن دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متعددی هستند. اگر بخواهیم به ریشه استفاده از لیزر به منظور حذف مو زائد بپردازیم به سال ۱۹۹۰ خواهیم رسید. زیرا اولین بار در این سال‌ها لیزرهای حذف مو زائد به صورت تجاری و گسترده در دسترس عموم قرار گرفتند. در سال ۱۹۹۷ بود که FDA برای اولین بار اولین دستگاه لیزر حذف مو زائد را مورد تایید قرار داد. از همین سال به بعد این دستگاه‌ها به دلیل کاربردهایی که داشتند توانستند توجه خیلی‌ها را به خود جلب کنند.

اولین توصیه‌ای که در ارتباط با خرید دستگاه‌های ضروری به صاحبان کلینیک‌های زیبایی می‌توان کرد خرید یکی از انواع دستگاه لیزر حذف مو زائد است. برای پی بردن به اهمیت و کاربرد این دستگاه‌ها بهتر است نگاهی به آمارهای استفاده از آن بپردازیم. تقریبا ۴۶٪ از کل درمان‌های زیبایی در ایالات متحده به وسیله دستگاه لیزرهای حذف مو زائد می‌باشد. یعنی حدود ۱ میلیون بیمار در سال از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که خرید لیزرهای حذف مو زائد از بایدهای هر کلینیک زیبایی است. حال آنچه در این میان اهمیت پیدا می‌کند انتخاب مناسب‌ترین نوع لیزرهای حذف مو زائد است. امروزه ۴ نوع دستگاه لیزر به منظور از بین بردن موهای زائد بدن وارد بازار شده است. برای اینکه خریداران بتوانند تصمیم درستی در خصوص خرید آن بگیرند بهتر است به برسی تک‌تک این دستگاه‌ها پرداخته شود. این دستگاه‌ها عبارتند از:

·       لیزر حذف موهای زائد الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر

دستگاه لیزر الکساندرایت با طول موح ۷۵۵ نانومتر مناسب‌ترین دستگاه لیزر جهت رفع مو زائد در افراد با رنگ پوست روشن است. بزرگ‌ترین مزیت دستگاه الکس کاربرد متنوع آن به غیر از حذف موهای ناخواسته می‌باشد.

·        دستگاه لیزر ان دی یاگ با طول موج  ۱۰۶۴ نانومتر

دستگاه لیزر ان دی یاگ (ND-YAG) از جمله لیزرهای حالت جامد می‌باشد. همچنین قادر است تا طول موج نزدیک به مادون قرمز را از خود ساطع کند. در نتیجه برای پوست ایمن‌تر بوده و در عین حال اثر بخشی بالایی دارد.

·        لیزر حذف موهای زائد دایود با طول موج ۸۰۸ نانومتر

دستگاه لیزر دایود با ساطع کردن طول موج ۸۰۸ نانومتر این روزها یکی از کارآمدترین دستگاه‌های حذف مو زائد است. زیرا از ملانین موجود در لایه اپیدرم پوست عبور می‌کند و با حداقل عوارض حین درمان باعث رضایت بیمار می‌شود. تمامی افراد با هر نژاد و رنگ پوستی می‌توانند به کمک دستگاه لیزر دایود به نتیجه ایده‌آل خود برسند.

·        دستگاه IPL

با اینکه IPL در رده لیزرهای حذف مو زائد قرار می گیرد اما باید بگوییم که اساس کار آن لیزر نیست. بلکه نورهای فشرده‌ای هستند که به صورت پالسی تابیده می‌شوند. این دستگاه در مقایسه با دستگاه‌های مشابه بر پایه لیزر ارزان‌تر است. همچنین با حداقل عوارض جانبی سعی در برطرف‌ کردن مشکلات پوستی و زیبایی بیماران دارد.

 

همان‌طور که می‌توان متوجه شد اصلی‌ترین هدف استفاده از این دستگاه‌ها تقریبا یکسان است. از جمله مهم‌ترین تفاوت آن‌ها در طول موجی است که دستگاه از خود ساطع می‌کند. به غیر از آن تکنولوژی به کار رفته در هر یک از این دستگاه‌ها نیز با هم متفاوت می‌باشد. به همین دلیل قیمت جلسات درمانی هر کدام از این دستگاه لیزرهای مو زائد با توجه به تکنولوژی استفاده شده در آن‌ها مختلف خواهد بود. در نتیجه بسته به شرایط بیمار یعنی رنگ و جنس مو زائد باید مناسب‌ترین نوع دستگاه انتخاب شود. چرا که تمامی این دستگاه‌ها دارای مزایا و معایب و کاستی‌های خاصی هستند. در نتیجه با توجه به شرایط یکی از آن‌ها می‌تواند برای بیمار مفید واقع شود.  قصد ما نیز بررسی و معرفی تمامی این موارد برای شما همراهان همیشگی الولیزر است. پس اگر علاقه‌ای به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص دارید در مقالات بعدی نیز ما را دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *