مقاله ها

بررسی ایمنی، بازدهی و اثربخشی دستگاه ترمال فرکشنال تیکسل

بازده دستگاه ترمال فرکشنال
5/5 - (2 امتیاز)

دستگاه تیکسل ACTION TECHNOLOGY TMA™ یک فناوری است که به طور ویژه توسط Novoxel توسعه یافته است و در صنعت خود پیشرفت می کند که گرما را یک نوک تیتانیوم به طور منحصر به فردی ترکیب می کند. این فناوری انحصاری غیر لیزری، کسری از انرژی حرارتی را بسیار سریع و ایمن به پوست منتقل می کند. انرژی از طریق ماتریکسی از پین های هرمی شکل کوچک ساخته شده است که از مواد سازگار با پوشش ناحیه درمان 1 سانتی متر مربع ساطع می شود. پین ها تا دمای 400 درجه سانتیگراد گرم می شوند و خود استریل می شوند. در طول درمان، پین‌ها با سرعتی دقیق به سطح پوست وارد می‌شوند و تماس کوتاهی با پوست ایجاد می‌کنند که تنها چند میلی‌ثانیه طول می‌کشد. این باعث می شود انرژی حرارتی ذخیره شده در پین ها به پوست منتقل شود. دستگاه تیکسل همچنین به عمق بخشیدن به ورود دارو و ویتامین از طریق پوست کمک می کند و می تواند جایگزین خوبی برای روش های تزریقی مانند مزونیدلینگ و مزوتراپی باشد. تحقیقات علمی جدید نشان داده است که دستگاه تیکسل در مقایسه با سایر روش های جوانسازی، نتایج بهتر و درد کمتر و زمان بهبودی کوتاه‌تر دارد. برای کسب اطلاع از قیمت دستگاه تیکسل و نیز نحوه عملکرد تیکسل با کارشناسان ما در الولیزر ارتباط برقرار نمایید. یکی از بهترین دستگاههای ترمال فرکشنالی که تا کنون به بازار معرفی شده است، دستگاه سولاتریکس می باشد.

ویژگی های دستگاه تیکسل

انتقال حرارتی منجر به مجموعه‌ای از مکان‌های کوچک انعقادی غیر فرسایشی می‌شود. از آنجایی که هرم‌های نوک کوچک مقدار محدودی انرژی را در خود نگه می‌دارند، موجب می شود که از سوختگی بافت جلوگیری شود. دلیل اینکه درد در طول درمان با دستگاه تیکسل در مقایسه با لیزر CO2 نسبتاً کم است، در درجه اول به دلیل انتقال مقدار نسبتاً کمتر انرژی به پوست توسط دستگاه تیکسل است.  با استفاده از این روش دستگاه تیکسل، انتقال انرژی کارآمدتر (رسانایی در مقابل تابش) و مدت زمان پالس طولانی تر (به عنوان مثال 10 میلی ثانیه در مقابل 1 میلی ثانیه) در مقایسه با لیزر CO2 دارد. گیرنده های درد در پوست در اپیدرم و درم قرار دارند. این گیرنده های درد به تغییر دما در طول زمان حساس هستند. به عنوان مثال، لیزر CO2 به سرعت گرما تولید می کند. گرمایش لیزر CO2 تا 400 درجه سانتیگراد حدود 200 ثانیه طول می کشد. اثر حرارتی دستگاه تیکسل با حداقل 1 درجه منجر به درد خفیف تر می شود. تحقیقات نشان می دهد که TMA™ کانال های سطحی را در بدن ایجاد می کند. لایه شاخی، باعث افزایش نفوذپذیری به مواد موضعی می شود که پس از درمان اعمال می شوند. استفاده از دستگاه تیکسل در حال حاضر شامل افزایش نفوذپذیری بافت نمی شود. در واقع با همان عمق لیزر CO2، اما بسیار ظریف تر و بدون آسیب رساندن به بافت های کنار دست. به منظور خرید دستگاه تیکسل با کارشناسان ما در الولیزر تماس حاصل نمایید.

مزایای دستگاه تیکسل چیست

افراد به دنبال راه هایی برای معکوس کردن ساعت و حفظ جوانی و زیبایی خود هستند. این کار را می توانند از طریق راه حلی انجام دهند که نه تنها موثر، بلکه غیر تهاجمی و ایمن است. دستگاه تیکسل تقاضای رو به رشد برای بهبود رنگ پوست و معکوس کردن آسیب پیری پوست را برآورده می‌کند، به طوری که افراد می‌توانند منتظر پوستی جوان‌تر و احیا شده باشند. دستگاه تیکسل نوعی فرآیند سفت کردن و کانتورینگ پوست است که برای رفع چین و چروک بدون درد و آسیب طراحی شده و یک درمان کاملاً بی خطر است. برای درمان این دستگاه به دلیل درد کم نیازی به بیهوشی نیست. برای انجام تیکسل ، صورت را تمیز نمایید و تمام آرایش را پاک می کنند. صورت توسط پزشک ضد عفونی می شود و پس از گرم شدن دستگاه درمان شروع می شود. سپس پزشک از مخروط های داغ استفاده می کند و آن را برای مدت بسیار کوتاهی به صورت و گردن می چسباند تا تولید کلاژن را تحریک کند و پوست را محکم تر و عمیق تر کند.

تعداد جلسات درمانی با دستگاه تیکسل

دستگاه تیکسل منجر به رضایت بالای بیماران می‌شود. نتایج معمولی شامل بهبود قابل توجه در بافت و رنگ پوست، ظاهری جوان تر، و کاهش چین و چروک و رنگدانه های سطحی است. یک برنامه درمانی با دستگاه تیکسل معمولاً شامل 3 تا 4 جلسه درمانی با فاصله یک ماهه بین هر جلسه است. دستگاه تیکسل می‌تواند راه‌حل خوبی برای بیمارانی باشد که می‌خواهند پوست ظریف صورت، از جمله دور چشم، پلک‌ها، گردن را به طور ایمن و مؤثر درمان کنند. دستگاه تیکسل برای بیماران در گروه های سنی مختلف و انواع پوست مناسب است و در تمام طول سال قابل انجام است. دستگاه تیکسل سبک جدیدی ارائه کرد که گویی جوانسازی پوست جدید کشف شده است. این سیستم کاربردهای متنوعی دارد و می تواند چندین کاربرد جدید در مناطق حساس پوست، مانند دور چشم و اطراف لب، گردن انجام دهد و همچنین پوست را باز کند که بهترین راه نفوذ داروها است.

کارایی دستگاه تیکسل چیست؟

 جوانسازی تیکسل یک درمان جدید سفت و یکنواخت برای صورت، دست، گردن و تغییر رنگ است و برای رفع چین و چروک بدون درد و با بالاترین استانداردهای ایمنی طراحی شده است. در این روش از تکنولوژی حرارتی مکانیکی استفاده می شود. علاوه بر بازسازی سلول های پوست، تولید کلاژن نیز به طور چشمگیری افزایش می یابد که باعث افزایش سفتی و استحکام پوست می شود. در طول درمان، سوزن ها انرژی گرمایی را در عرض یک ثانیه به سطح پوست منتقل می کنند و به حالت اولیه باز می گردند. تبخیر آب از سطح پوست می آید و لایه بالایی پوست روی سطح درم پاپیلاری گرما را بدون سوزاندن پوست می بیند. دستگاه تیکسل می تواند طول نبض، بلند یا کوتاه را تعیین کند. پالس طولانی باعث تخریب عمیق تر گرمایش می شود. در حالی که نبض کوتاه کانال های پوستی قابل نفوذی را در سطح پوست ایجاد می کند. بنابراین در مطالعات پاتولوژی HISTO نسبت به حرارت لیزر CO2، نفوذ بافت و گرما با این سیستم جوانسازی بسیار بیشتر است.

نتایج تحقیقات در خصوص عملکرد دستگاه تیکسل

ارزیابی ابتدا توسط ارائه دهنده درمان برای بررسی مناسب بودن و مطابقت با انتظارات انجام می شود. درمان برای پوست برنزه توصیه نمی شود. طبق گفته یک مطالعه علمی انجام شده توسط دانشگاهی در آمریکا  که در مرکز پزشکی عالی از مه 2020 تا آوریل 2021 انجام شد، بیمارانی که به منظور جوانسازی صورت،پوست سر با ضخامت خفیف تا متوسط ​​مراجعه می‌کردند، تحت 2 یا 3 درمان با دستگاه تیکسل قرار گرفتند، بهبود خود را به فاصله 3-4 هفته داشته اند. بهبود کلی در ظاهر با معاینه بالینی و عکاسی دیجیتال ارزیابی شد. نتایج بین زمان شروع درمان و پس از 3 ماه پس از آخرین جلسه درمانی مقایسه میشود. همچنین رضایت بیماران با استفاده از پرسشنامه ارزیابی شد و عوارض جانبی نیز ثبت میشود. در مجموع 20 بیمار در این مطالعه شرکت کردند. همه 2 تا 3 درمان و بازدیدهای بعدی را تکمیل کردند. ارزیابی عکس‌های دیجیتال توسط 2 ارزیاب انجام شد که نسبت به زمانی که عکس گرفته شد (قبل یا بعد از درمان) ثبت شدند. میانگین تعداد ضایعات در ابتدا 9.8 (±4.8) و میانگین کاهش در تعداد ضایعات 7.9 (±4.4) (80.6%) بود. اکثر بیماران از نتایج درمان (85%) و تجربه (95%) “بسیار راضی” یا “راضی” بودند. درمان ضایعات صورت و پوست سر با دستگاه تیکسل موثر و ایمن است.

استنفاده از دستگاه تیکسل برای درمان کراتوزهای اکتینیک

کراتوزهای اکتینیک (AKs) ضایعات رایج اپیدرمی هستند که در اثر تکثیر کراتینوسیت ها ایجاد می شوند. AK ها تنها در ایالات متحده آمریکا از سال 2000 تا 2003 سالانه 5.2 میلیون مورد بوده اند. 62 درصد از بیماران 65 سال یا بیشتر سن داشتند. عوامل اصلی برای ایجاد ضایعات متعدد در مردان، سن بالا و فتوتیپ پوست روشن تر با تمایل بالا به آفتاب سوختگی بود. نرخ گزارش شده از تبدیل بدخیم یک کراتوز اکتینیک منفرد در بین مطالعات از 0.1 تا 16٪ متفاوت است. نرخ بروز تخمینی 10 ساله پیشرفت AK کراتوزهای اکتینیک به سارکوم سلول سنگفرشی بدون درمان مناسب حدود 10 درصد است که بر اهمیت پیشگیری، پیگیری و درمان تاکید دارد. درمان می‌تواند با هدف یک ضایعه منفرد (درمان هدفمند ضایعه) با استفاده از رژیم‌های عمدتاً مخرب، یا به صورت میدانی، برای کاهش ضایعات بالینی در کل یک منطقه بالقوه سرطانی باشد. درمان به صورت جداگانه با در نظر گرفتن پارامترهای بالینی (محل و تعداد ضایعات)، ویژگی های بیمار (سن، وضعیت سیستم ایمنی، و انطباق) و هزینه و تحمل درمان تنظیم می شود. روش‌های درمانی هدفمند ضایعه شامل کرایوتراپی، لیزر درمانی، برداشتن جراحی (برش گسترده یا با تراشیدن) و کورتاژ است. در سال‌های اخیر، گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از دستگاه‌های مبتنی بر انرژی مانند لیزر برای درمان سرطان‌های پوست غیرملانومی گزارش شده است. با این حال، استفاده از آنها به دلیل هزینه بالا، نیاز به زیرکی فنی و عوارض جانبی قابل توجه محدود بود. دستگاه تیکسل یک سیستم ترمومکانیکی است که برای رفع نیاز بالینی به لایه برداری ایمن و کارآمد پوست طراحی شده است .

عملکرد دستگاه تیکسل در درمان کراتوزها

دستگاه تیکسل باعث بهبود رنگ پوست و کاهش چین و چروک می شود. این دستگاه از یک عنصر فلزی به نام نوک تشکیل شده است که از مجموعه ای از اهرام مینیاتوری تشکیل شده است که تا دمای 385 تا 405 درجه سانتیگراد گرم می شوند. هنگامی که نوک آن در تماس با پوست قرار می گیرد، با ایجاد یک ماتریس از محل های انعقاد (میکرو حفره ها) به عمق 200-300 میکرومتر، یک اثر حرارتی در بافت ایجاد می کند. گرما به سمت پوست هدایت می شود (1-2 پالس با مدت زمان 5-18 میلی ثانیه) به صورت کنترل شده بر اساس پارامترهای از پیش تعریف شده (عمق، نفوذ) انجام می شود. در دستگاه تیکسل عوارض جانبی جزئی هستند و عمدتاً شامل ناراحتی گذرا خفیف برای بیمار می‌شوند و زمان از کار افتادن آن حداقل است. با توجه به اینکه حرارت منتقل شده می تواند سطحی را از بین ببرد.

برای تعیین اینکه آیا دستگاه تیکسل Tixel ممکن است برای قابل استفاده باشد یا خیر در بیماران مبتلا به کراتوزهای اکتینیک AKs هدف پژوهش حاضر این است که به طور کلی کارایی و ایمنی را تعیین می کند. تکنولوژی بازسازی پوست با دستگاه تیکسل (Tixel) برای درمان AK های صورت و/یا پوست سر ابتدا اطلاعات دموگرافیک و سابقه پزشکی جمع آوری شد. و معاینه پوست انجام شد. دوره درمان به فاصله 3 تا 4 هفته با دستگاه Tixel انجام شد.

تیکسل چیست؟تحقیقات در خصوص عملکرد دستگاه تیکسل در درمان کراتوزها

این مطالعه به دنبال ارزیابی کارایی و ایمنی فناوری دستگاه تیکسل Tixel برای درمان AK های صورت و پوست سر است که در واقع مورد توجه قرار گرفته اند. 20 بیمار ندین منظور ثبت شد. درمان با تمام پارامترهای از پیش تعریف شده انجام گرفت.  میانگین کاهش کلی تعداد ضایعات که ارزیابی شده بود، با یافته‌های محقق نشده مرتبط بود. اکثر بیماران یا بسیار راضی بودند یا از نتایج و تجربه درمان راضی بودند. قابل ذکر است که دستگاه تیکسل Tixel عمدتاً برای اهداف زیبایی شناسی استفاده می شود. نشان داده شد که با انعقاد کسری ترمومکانیکی ،رنگ پوست را بهبود می بخشد و چین و چروک ها را کاهش می دهد. انعقاد پوست و بهبودی از طریق تکثیر فیبروبلاست، 7 روز پس از درمان با تولید کلاژن جدید آشکار شد و بافت و ظاهر پوست با جلسات متوالی بهبود یافت. AK کراتوزهای اکتینیک ها ضایعات اپیدرمی هستند و بیشتر گرمای منتقل شده به درم توسط دستگاه تیکسل Tixel توسط اپیدرم جذب می شود و منجر به ایجاد میکروکراترهای اپیدرمی می شود. مشخص شده است که میکروکراترهای اپیدرمی ناشی از دستگاه تیکسل Tixel به‌محض 2 هفته پس از درمان به‌طور کامل ترمیم می‌شوند، که نشان‌دهنده حداقل علائم پوستی، بهبود سریع موفقیت‌آمیز زخم و کمترین زمان از کار افتادگی می باشد.

عملکرد تیکسل

عملکرد تیکسل

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که کاربرد Tixel دستگاه تیکسل همچنین می‌تواند تحویل دارو را از طریق همان مکانیسم ترمومکانیکی بهبود بخشد. بنابراین، علاوه بر درمان مستقیم حرارتی AKs، دستگاه تیکسل Tixel می‌تواند به طور بالقوه به افزایش نفوذپذیری مواد موضعی (مانند ژل دیکلوفناک 3٪ یا ایمیکیمود) که برای درمان کراتوزهای اکتینیک AKs تعیین شده‌اند، کمک کند. این مفهوم مستلزم بررسی بیشتر است. با این وجود، با توجه به اینکه این اولین مطالعه برای ارزیابی کاربرد دستگاه تیکسل Tixel برای درمان AKs است، نتایج به‌دست‌آمده کاملا قانع‌کننده هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *