آر اف فرکشنال, مقاله

دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا Thermia

آر اف فرکشنال ترمیا

تکنولوژی آر اف در سال‌های اخیر توانسته محبوبیت بسیار بالایی را در حوزه زیبایی و جوان‌سازی پوست به دست‌ آورد. این موضوع سبب شده تا محققین در تلاش باشند تا نسل‌های جدیدتری از این دستگاه را به بازار عرضه کنند. جدید‌ترین نسل دستگاه آر اف فرکشنال که اخیرا از آن رونمایی شده، ترمیا نام دارد. این دستگاه منحصر به فرد تاثیرات قابل توجهی در زیبایی و جوان‌سازی پوست ایفا می‌کند. اگر شما نیز بدنبال بهترین دستگاه زیبایی برای جوانی و شادابی پوست خود هستید در این مقاله با ما باشید. چرا که قصد داریم به معرفی و بررسی دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا بپردازیم.

معرفی دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا با نام تجاریThermia®  تنها و اولین دستگاه آر اف فرکشنال ابیلیتیو موجود در آسیا است. تجهیزات نانو فرکشنال ترمیا دارای یک کارتریج سوزنی با فناوری جدید هستند که هر کارتریج مخصوص یک بیمار است. این کارتریج دارای ۱۶۰ میکروسوزن ظریف و با سطح تماس ۱۵ × ۲۰ میکرون می‌باشد. استفاده از میکروسوزن نانو ایبیلیتیو سبب شده تا حین درمان حداقل آسیب به لایه اپیدرم پوست وارد شود. این درحالی است که سوزن‌ها بیشترین تمرکز را بر روی لایه درم از خود نشان می‌دهند. در نتیجه بیمار درمانی با حداقل عارضه جانبی و بهترین نتیجه ممکن را تجربه خواهد کرد.

دستگاه ترمیا، ابیلیشن بالای ۵۰۰ میکرون را دارا بوده و ناحیه انعقادی و اثر حراراتی ۴ میلی‌متری روی پوست دارد. تمامی این پارامترها قابل کنترل بوده و این خود مزیت بزرگی برای دستگاه ترمیا به حساب می‌آید. بنابراین ترمیا قابلیت درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌های پوستی را دارد. در حالی که در دستگاه‌های قدیمیRF  فرکشنال از آسیب فیزیکی ناشی از وارد کردن سوزن نتایج درمانی حاصل می‌گردد. این موضوع سبب شده تا بر خلاف ترمیا کاربردهای محدودی را در حوزه زیبایی داشته باشند. از طرفی دیگر آلیاژهای به کار رفته در این سوزن‌ها با بدن سازگار هستند. لذا در صورت تماس با پوست از بروز هرگونه حساسیت جلوگیری می‌کند. امروزه از دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا برای جوان‌سازی نواحی گردن، دکلته، شکم و دیگر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود.

شایان ذکر است که دستگاه ترمیا در ایران تولید می‌شود و قطعات داخلی آن توسط برندهای روز دنیا از آمریکا، سوئیس و آلمان طراحی و ساخته می‌شود. این دستگاه دارای گواهینامه پزشکی اروپاCE Medical  و ISO13485 از TÜV آلمان است. در این راستا، شرکت ملورین آروین طب، تمامی استانداردها و الزامات مربوط به طراحی و تولید تجهیزات پزشکی را تحت نظارت معتبرترین و پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌ها (مورد تایید اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی ایران) بررسی و تایید کرده است.

قیمت دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

پزشکان همیشه به دنبال راهبردهای درمانی هستند که عوارض جانبی کم، بدون درد و ایمنی بالایی را داشته باشند. هنگامی که دستگاه‌های تهاجمی مانند لیزر CO2 و اربیوم به بازار معرفی شدند، علیرغم تاثیرات خوب، محبوبیت کمی داشتند. زیرا مشکلاتی از قبیل دردناک بودن جلسه درمانی و داشتن دوره نقاهت طولانی را داشتند. با گذر زمان راهبردهای کم تهاجمی فرکشنال فرسایشی مانند لیزر فرکشنال CO2 وارد بازار شدند. در این لیزرها از انعقاد همراه با فرسایش بافت استفاده می‌گردد. این لیزرها نیز علیرغم تأثیرات فوق‌العاده، مشکلات خاص خود را دارند. از جمله این مشکلات می‌توان به سوزش پوست ، افزایش خطر ابتلا به PIH و دوره نقاهت بالا اشاره کرد.

بنابراین در سال ۲۰۰۸، مکانیزم غیرسایشی مانند فرکشنال RF برای به حداقل رساندن اثرات نامطلوب لیزرهای فرکشنال فرسایشی معرفی شدند. با این حال، به دلیل عدم وجود ابیلیشن، نتایج درمان در مقایسه با لیزرهای فرکشنال رضایت‌بخش نبود. همچنین دامنه درمان در تجهیزات غیرابلیشن نسبت به تجهیزات فرکشنال کمتر بود. در همین راستا، فناوری کاملا مدرنی به نام آر اف فرکشنال ابیلیتیو وارد بازار شد. این فناوری از نظر درمانی کارآمد و ایمن بود و هیچ عوارض جانبی را از خود بروز نداد. در این فناوری، سوزن‌ها قادر به ایجاد فرسایش در بافت تحت درمان بودند. لذا از آن به عنوان میکرونیدل RF فرکشنال فرسایشی نیز یاد می‌کنند. هم اکنون بسیاری از شرکت‌های پیشرفته آمریکا مثل Endymed، Inmode و Fractora دارای این نوع فناوری هستند.

شرکت ونوس کانسپت نسل جدیدی از این فناوری را با نام Nano Ablative RF Fractional معرفی کرد. این فناوری کاملا غیر تهاجمی بوده و قابلیت درمان طیف گسترده‌ای از مشکلات پوستی را دارد. در این دستگاه سطح مقطع سوزن‌ها فوق‌العاده ظریف (حدود یک دهم دستگاه‌های قبلی) طراحی شده‌اند. همچنین تعداد سوزن‌ها به میزان ۳ برابر افزایش یافته‌اند. پس از آزمایشات بالینی و همکاری مهندسان ایرانی و سوئیسی، برای اولین بار موفق به ساخت تجهیزات نانو Ablative RF Fractional با نام Thermia شدند. طراحی این تجهیزات براساس عدم ایجاد آسیب در اپیدرم بوده و هیچگونه تخریب حرارتی در عمق بافت پوست ایجاد نمی‌شود.

خرید دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

همان طور که گفته شد در دستگاه ترمیا از کارتریجی با ۱۶۰ عدد سوزن بسیار ظریف استفاده شده است. به طوری که ابعاد این سوزن‌ها بین ۲۰ الی ۱۵ میکرون هستند. مکانیزم کار با آن به این صورت است که حین درمان سوز‌ن‌ها به پوست وارد می‌شوند. همزمان با اینکه سوزن‌ها وارد پوست می‌شوند انتقال فرکانس رادیویی نیز به پوست انجام می‌شود. در نتیجه وارد شدن سوزن به پوست و حرارت ناشی از امواج RF سلول‌های آسیب دیده تخریب و نابود می‌شوند. این عوامل دست در دست هم داده و سبب تقویت بافت پوست و تولید کلاژن و الاستین بیشتر می‌گردند. عمق نفوذ نیدل‌ها و انرژی آر اف وارده به پوست قابلیت تنظیم شدن را دارند. بنابراین به کارگیری این مکانیزم در تمامی تیپ‌های پوستی با نتیجه‌گیری بالا و عارضه جانبی کم وجود دارد.

کارتریج آر اف ترمیا

کارتریج آر اف ترمیا

مزایای دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا

تکنولوژی فوق پیشرفته دستگاه آر اف فرکشنال ترمیا آن را به بهترین بازار جهانی در حوزه زیبایی تبدیل کرده است. اما این دستگاه چه مزایایی را با خود به دنبال دارد؟ در ادامه به مهم‌ترین مزایای دستگاه ترمیا می‌پردازیم:

  • دارا بودن ۱۶۰ میکرو سوزن با اندازه‌های ۲۰ × ۱۵ میکرون
  • دارا بودن بالاترین انرژی در میان دستگاه‌های مشابه بازار با ۶۲ میلی ژول در هر سوزن و انرژی در هر شات حداکثر ۱۰ ژول (۳ برابر دیگر دستگاه‌ها)
  • کنترل فرسایش بیش از ۵۰۰ میکرون و انعقاد ۴ میلی متری
  • عدم وجود خطر PIH در پوست تیره
  • کوتاهی دوره نقاهت بعد از درمان (تقریبا یک نهم دستگاه‌های مشابه)
  • قابلیت ۴۰ بار تکرار انرژی در اندازه نقطه در هر شات
  • قابلیت ۷۵۰ شات در حین درمان
  • کاملا ایمن و بدون خطر
  • استفاده از آلیاژ آسپتیک برای جلوگیری از هرگونه حساسیت در سوزن‌ها
  • نرخ پوشش بالا در نتیجه طراحی و مهندسی منحصر به فرد کارتریج

 

برای کسانی که قصد دارند کلینیک خود را به آخرین نسل دستگاه‌ RF مجهز کنند، Thermia® بهترین گزینه خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.