پادکست های الولیزر

پادکست: نکات مهمی در مورد چگونگی کار با عینک لیزر و  نگهداری آن

نکات مهمی در مورد نگهداری عینک لیزر
5/5 - (1 امتیاز)

به سری پادکست های آموزشی الولیزر خوش آمدید.

موضوع پادکست امروز: نکات مهمی در مورد چگونگی کار با عینک لیزر و  نگهداری آن

——————————————-

سلام خدمت مخاطبان عزیز وبسایت alolaser.com

در این پادکست قصد دارم تا چند نکته کوتاه رو در مورد کار با عینک لیزر و همچنین نگهداری آن به شما عزیزان ارائه بدهم. حتما این نکات را گوش داده و به خوبی رعایت نمایید.

 

نکته شماره یک:

حتما عینک لیزر را قبل از روشن کردن لیزر بر روی چشمان خود بگذارید. به عبارتی دیگر هرگز نباید این طور باشد که اول دستگاه لیزر را روشن کنید و بعد عینک را بر روی چشمانتان قرار دهید. چرا که هر لحظه و هر مدت زمان از کار با لیزر می‌تواند برای چشمان شما مخاطره آمیز باشد.

نکته دوم:

استفاده از عینک لیزر برای تمامی کسانی که در اتاق لیزر هستند، الزامی است. حتی کسانی که برای مدت کوتاهی وارد اتاق لیزر می‌شوند نیز باید از چشمان خود در برابر پرتو لیزر محافظت کنند. البته برای برخی از کاربردها مانند لیزرهای موهای زائد که لازم نیست بیمار به پرتو لیزر نگاه کند، می‌توان از چشم‌بند بیمار استفاده کرد. توجه داشته باشید که این چشم‌بندها باید طوری باشند که هیچگونه نوری از آن‌ها عبور نکند.

نکته سوم:

توصیه می‌کنیم در اتاق کار با لیزر حتما یک عدد عینک لیزر اضافی موجود باشد تا اگر کسی به صورت اورژانسی قصد ورود به اتاق را داشت، بتواند از عینک استفاده کرده و از چشمان خود در برابر آسیب‌های احتمالی پرتوهای لیزر محافظت کند.

نکته چهارم:

همیشه سالم بودن عینک را چک کنید و هیچگاه از عینکی که شکسته شده یا به هر شکلی فیلترها یا فریم آن مورد آسیب قرار گرفته، استفاده نکنید.

نکته پنجم:

هرگز فراموش نکنید که هر کدام از دستگاه‌های لیزر عینک مخصوص خود را دارند. بنابراین باید مطمئن شوید که عینکی که از آن استفاده می‌کنید، مناسب دستگاه لیزر شما است. یعنی عینکی که از آن استفاده می‌کنید باید طول موج دستگاه لیزر را پوشش دهد.

توجه داشته باشید که هیچگاه از عینک لیزر برای کار با دستگاه‌های IPL استفاده نکنید. چرا که IPL‌ها نوع متفاوتی از منابع نوری بوده و عینک آن‌ها با عینک دیگر لیزرها متفاوت است.

نکته آخر

هیچگاه عینک لیزر را با الکل و دیگرشوینده‌های شیمیایی تمیز نکنید. چنانچه قصد تمیز کردن عینک لیزر را داشتید، کافی است مقداری صابون مایع را درون مقداری آب حل کرده و یک محلول رقیق از صابون را تولید کنید. سپس محلول رقیق تهیه شده را روی دستمالی که همراه عینک وجود داشته و مخصوص پاک کردن آن است اسپری کنید و دستمال را روی فریم و فیلترها بکشید.

فراموش نکنید که اسپری کردن مستقیم هر گونه پاک کننده شیمیایی بر روی فیلتر و حتی دسته‌های عینک بهیچ وجه توصیه نمی‌شود و باید از این کار جدا خودداری بفرمایید.

طول عمر عینک لیزر

در پایان خاطر نشان می‌کنم که هر عینک لیزر پس از مدتی مستهلک می گردد. این مدت زمان برای کاربردهای معمولی چیزی در حدود دو الی سه سال است. بنابراین عینک لیزر را هرگز بیشتر از این مدت استفاده نفرمایید.

اگر می‌خواهید در مورد عینک لیزر و استانداردهای حفاظتی عینک لیزر اطلاعات بیشتری داشته باشید حتما لینک‌های زیر این پادمست را مطالعه بفرمایید. در این لینک‌ها اطلاعات مفیدی در قالب پادکست یا ویدیو برای کسانی که با لیزر کار می‌کنند آورده شده است که دانستن آن‌ها بسیار ضروری است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *