تجهیزات زنان و زایمان (واژینال), مقاله

مشخصات، قیمت و خرید دستگاه آر اف واژینال|دستگاه جوانسازی واژینال با فناوری آر اف

آر اف واژینال مادام اکس

دستگاه آر اف واژینال مادام اکس توانسته نام خود را در لیست محبوب‌ترین دستگاه‌های زیبایی و درمانی در حوزه جوانسازی واژن (واژینال) بگنجاند. علت این موضوع برخورداری آن از مزایای قابل توجه و جدیدترین فناوری‌های دنیا است. همانند اغلب دستگاه‌های زیبایی و درمانی این مورد نیز توسط شرکت‌های متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شود. دستگاه آر اف واژینال الولیزر یکی از بهترین برندهای دستگاه مذکور می‌باشد. به همین دلیل اغلب بیماران و پزشکان سعی می‌کنند برای اهداف درمانی خود از آن استفاده کنند. در این مقاله الولیزر سعی کرده تا به معرفی کامل و دقیق این دستگاه منحصر به فرد بپردازد.


دستگاه جوانسازی واژن مادام اکس

فناوری آر اف واژینال 

دستگاه آر اف واژینال مادام اکس بر اساس فناوری آر اف طراحی گردیده است. به این معنا که در آن از امواج رادیویی به عنوان کلید اصلی جهت درمان استفاده شده است. امواج رادیویی که توسط این دستگاه برای اهداف درمانی ساطع می‌شود، به کمک الکترودها با فرکانس بالایی ایجاد می‌شوند. سپس با قسمت‌های داخلی و خارجی واژن برخورد کرده و شروع به ایجاد تاثیرات مثبت در این بخش می‌کنند. به کمک این دستگاه بافت مورد نظر تحت نفوذ امواج آر اف با انرژی بالا قرار خواهند گرفت. اما بدلیل داشتن قابلیت تنظیم در حالات مولتی‌پولار و مونوپولار، افزایش دما سبب آسیب به سایر نواحی بدن نخواهد شد. علت آن مجهز بودن دستگاه آر اف واژینال به ۴ سنسور مخصوص تنظیم دما است. به این شکل که سنسورها می‌توانند دما را در حین کار با دستگاه به صورت خودکار تنظیم کنند.

مکانیزم عملکرد دستگاه آر اف واژینال مادام اکس در جوانسازی واژینال (واژن)

همان طور که گفته شد دستگاه آر اف واژینال مجهز به دو هندپیس جداگانه داخلی (مولتی‌پولار) و خارجی (مونوپولار) می‌باشد. بنابراین پزشک می‌تواند برای هر کاربردی از هندپیس مخصوص آن استفاده کند. به این شکل که هندپیس استریل در ناحیه تحت درمان قرار گرفته و امواج آراف از آن ساطع می‌شوند. همچنین پزشک این امکان را خواهد داشت تا مقدار انرژی آر اف را با توجه به نیاز خود تنظیم کند. بنابراین امواج آر اف سبب بروز حرارت در قسمت‌های زیرین پوست مثل لایه درم، عضلات نگهدارنده لگن، عضلات جداری واژن، عضلات نگهدارنده مثانه، بافت لابیامینور و لابیاماژور می‌گردند.

گرمای ناشی از دستگاه آراف واژینال قبل از هر اتفاقی سبب انقباض عضلات در ناحیه تحت درمان می‌گردد. در نتیجه مشکلات ناشی از افتادگی پوست و شل شدن عضلات درمان می‌شود. افتادگی مثانه، عدم کنترل ادرار، سستی دیواره واژن و عدم تقارن لابیا از مهم‌ترین عوارضی هستند که سستی عضله در ناحیه واژن به دنبال دارد. در قدم دوم واکنش‌های ترمولیز ناشی از امواج آر اف سبب تحریک کلاژن‌سازی می‌شوند. بنابراین تولید کلاژن افزایش یافته و فاکتورهای رشد و جوانسازی اندام خصوصی بانوان بیشتر می‌شوند. پس بیمار شاهد نتایج مثبت بعدی مثل تنگی دیواره واژنی، افزایش رطوبت و کاهش درد هنگام تماس جنسی خواهد بود. در کنار تمامی موارد گفته شده حرارت ایجاد شده در اثر تابش RF باعث تکثیر و تنظیم عملکرد لاکتوباسیل‌ها می‌گردد. بنابراین مشکلاتی مثل عفونت و تغییر pH محیط واژن نیز درمان خواهند شد.

هندپیس دستگاه آر اف فرکشنال نتل

طراحی هندپیس داخلی و خارجی دستگاه آر اف مادام اکس

از جمله مهم‌ترین مزایای این دستگاه داشتن دو نوع هندپیس داخلی و خارجی است. این دو هندپیس به شکل منحصر به فردی طراحی شده‌اند. به همین دلیل پزشک می‌تواند به راحتی از مزایای استفاده از آن‌ها بهره ببرد. مهم‌‌ترین مشخصه هندپیس داخلی واژن مجهز بودن آن به پروب استریل و قابل رهگیری است. در نتیجه پزشک قادر خواهد بود آن را بدون دشواری در قسمت داخلی واژن به کار ‌گیرد. به همین ترتیب هندپیس خارجی، دارای روکش سیلیکونی است و پزشک می‌تواند در قسمت‌های خارجی واژن از آن استفاده کند. طراحی هر دو هندپیس‌ ارگونومیک بوده و این قابلیت را دارند تا به صورت طولانی مدت استفاده شوند. نکته مهم دیگر در هندپیس‌های دستگاه آر اف واژینال ساخته شدن آن‌ها از جنس استیل ۳۱۶ است. در نتیجه دارای خاصیت زیست‌سازگار بوده و بدون ایجاد حساسیت می‌توان از آن‌ها در پروب بهره گرفت.

طراحی ۳۶۰ درجه در دستگاه آر اف ناحیه واژینال

الکترودهای پروب داخلی دستگاه آر اف واژینال دارای قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه هستند. در نتیجه پزشک در حین کار با دستگاه نیازی به حرکت هندپیس در جهت‌های مختلف نخواهد داشت. این موضوع علاوه بر تسهیل کار پزشک سبب شده تا به طور همزمان همه قسمت‌های واژنی تحت درمان قرار بگیرند. بنابراین نتایج مثبت کار به صورت یکنواخت و همزمان مشاهده می‌شوند.

سنسورهای محافظتی دستگاه ار اف واژینال 

طراحی خاص پروب سبب شده تا دستگاه ار اف واژینال از سایر نمونه‌های مشابه در بازار متمایز گردد. چرا که پروب این دستگاه قادر به تنظیم دمای الکترود‌های هندپیس به شکل جداگانه است. در نتیجه مراحل درمانی از ایمنی بالایی برخوردار بوده و احتمال بروز خطا در طول کار از بین می‌رود. از طرفی دیگر سنسورهای تنظیم دما سبب می‌شوند تا پزشک تسلط بالایی به مراحل کار و درمان داشته باشد. علت آن فراهم بودن امکان مشاهده دمای کانال واژنی در تمامی بخش‌ها در حین کار با دستگاه است.

هندپیس دستگاه آر اف واژینال (2)
هندپیس دستگاه آر اف واژینال

کاربردهای دستگاه آر اف واژینال

ویژگی‌ها و فناوری بکار رفته در دستگاه آر اف واژینال سبب شده تا در بسیاری از زمینه‌های زیبایی از آن بهره ببرد. کاربرد گسترده این دستگاه باعث جذب بسیاری از پزشکان و بیماران به استفاده از آن شده است. چند مورد از رایج‌ترین کاربردهای آن عبارتند از:

 • درمان سستی و افتادگی عضلات واژن
 • درمان افتادگی لگن و مثانه
 • کنترل رطوبت و رفع خشکی واژن
 • بالا بردن تحریک پذیری نقطه G
 • درمان سستی واژن
 • کاهش آتروفی واژن
 • تنگ کردن کانال و دهانه واژن

مزایای دستگاه آر اف واژن

علت اینکه دستگاه آر اف واژن مادام اکس با نام بهترین دستگاه آر اف واژینال شناخته می‌شود مزایای منحصر به فرد آن است. برای آشنایی بیشتر در زیر به معرفی چند مورد از مهم‌ترین مزایای این دستگاه پرداخته‌ایم:

 • توانایی جوانسازى ناحیه تناسلى به کمک کلاژن‌سازی
 • درمان سستی عضلات بافت ناحیه تناسلى
 • بدون درد بودن مراحل درمان
 • غیر تهاجمى بودن کار با دستگاه مادام اکس
 • احساس راحتی و کم شدن فشار در ناحیه تناسلی در صورت پوشیدن لباس‌هاى تنگ
 • افزایش لذت و کیفیت رابطه جنسی به بلافاصله بعد از درمان
 • جایگزین کردن آن به جای واژینوپلاستى و لابیاپلاستى
کارگاه آر اف واژینال

ویژگی‌های دستگاه آر اف واژینال

آنچه سبب تمایز دستگاه آر اف واژینال از سایر دستگاه‌های موجود در بازار شده ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. چرا که ویژگی‌های مثبت دستگاه سبب شده تا پزشکان و بیماران بسیاری استفاده از مزایای این دستگاه را ترجیح دهند. چند مورد از ویژگی‌های مثبت آن عبارتند از:

 • هندپیس مخصوص داخل واژن
 • هندپیس مخصوص لیفت خارجی واژن
 • دو مود کاری مونوپولار و مولتی‌پولار
 • مود مخصوص جهت اثربخشی برروی عضلات دیواره واژن
 • مود مخصوص جهت اثربخشی برروی عضلات لگنی
 • مجهز به چهار عدد سنسور مخصوص دما
 • پروب یکبار مصرف با امکان رهگیری

مشخصات دستگاه آر اف واژن

مهم‌ترین موضوع قبل از خرید هر دستگاهی آشنایی با ویژگی‌های آن است. به همین دلیل کارشناسان الو لیزر در زیر جدولی با هدف آشنایی با مشخصات دستگاه MADAME X تنظیم کرده‌اند:

نام دستگاهRF VAGINAL MADAME X
فرکانس خروجی۴ MHz & 8 MHz
حداکثر توان ورودی۱۰۰ VA
حداکثر توان خروجی۷۰ W
کلاس عایقیCLASS II
مودهای کاری·        Internal, External
·        Monopolar, Multipolar

مزایای دستگاه آر اف واژینال در مقایسه با دستگاه هایفو واژینال

دستگاه هایفو به دلیل عمق نفوذ بسیار بالایی که دارد باعث ایجاد برخی آسیب‌های پوستی در حین کار می‌شود. در نتیجه دوره نقاهت بیمار بین ۲ تا ۳ روز خواهد بود. این در حالی است که دستگاه آر اف واژینال عمق نفوذ استانداردتری نسبت به دستگاه هایفو واژینال دارد. به همین دلیل در حین نتیجه‌بخشی بالا بیمار حداکثر تا ۲۴ ساعت دوره نقاهت را تجربه خواهد کرد. لذا بسیاری از بیماران و پزشکان دستگاه ار اف واژینال را به دستگاه هایفو واژینال ترجیح می‌دهند. علاوه بر موارد گفته شده دستگاه‌ آر اف واژینال دارای کاربردهای گسترده‌تری نسبت به دستگاه هایفو واژینال می‌باشد. از جمله این کاربردها می‌توان به درمان بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، بهبود میل جنسی، افزایش خونرسانی اشاره کرد. همچنین آر اف واژینال با تنظیم PH ناحیه باعث کاهش احتمال عفونت در زنان خواهد شد. دستگاه آر اف واژینال این امکان را به پزشک می‌دهد تا در کنار اعمال آر اف از کربوکسی تراپی نیز در ناحیه واژینال بهره ببرد.

در این میان متخصصان و کارشناسان دستگاه آر اف واژینال را برای این منظور درمان شکایت‌های ناحیه واژینال پیشنهاد می‌دهند. چرا که جنس رینگ پروب داخلی آن استیل (S316) است. این درحالی است که رینگ بسیاری از دستگاه‌های موجود در بازار آلومینیومی می‌باشند. در نتیجه هیچ گونه حساسیت و سمیت سلولی در ناحیه درمان مشاهده نمی‌شود. از جمله دیگر مزایای این دستگاه مجهز بودن آن به پروب ۳۶۰ درجه است. بنابراین پزشک احتیاجی به چرخاندن دستگاه در حین کار نخواهد داشت. همچنین میزان آر اف آن کاملا ایمن بوده و هیچ گونه سوختگی در ناحیه تحت درمان دیده نمی‌شود. تعداد جلسات درمانی لازم با دستگاه آر اف واژینال بین ۱ تا ۵ جلسه با فاصله ۲۱ روز است. دقت ۰.۱ درجه سانتی گراد دستگاه نیز از دیگر جنبه‌های مثبت آن به شمار می‌رود.

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل آرا: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *