5/5 - (2 امتیاز)

دستگاه لیزر کیوسوئیچ  ADSS

5/5 – (3 امتیاز) یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه پزشکی در حوزه زیبایی و سلامت پوست انتخاب دستگاه مناسب و

معرفی، مشخصات، قیمت و خرید دستگاه لیزر کیوسوئیچ تسلا

1/5 – (1 امتیاز) با ورود تکنولوژی در حوزه زیبایی و جوان‌سازی پوست انقلابی بزرگ در این راستا به وجود

قیمت، مشخصات و خرید دستگاه لیزر کیوسوئیچ پیکوشور

5/5 – (4 امتیاز) دستگاه لیزر کیوسوئیچ پیکوشور (PicoSure Q-switch Laser) بعنوان نسل جدید دستگاه‌های لیزر جهت پاک کردن تاتو‌های

دستگاه لیزر کیوسوئیچ اکتیو، رقیبی بی همتا در حوزه پاک کردن تاتو

به این نوشته امتیاز دهید. اگر دنبال دستگاهی برای پاک کردن تاتو هستید بدون شک اولین اسمی که به گوشتان

بحث تاتو و روش‌های پاک کردن آن این روزها به یکی از موضوعات داغ دنیا تبدیل شده است. تاتو یا خالکوبی به رسم‌هایی که به طور دائمی بر روی پوست انجام می‌شود گفته می‌شود. اما خیلی‌ها بعد از اقدام به این کار از کرده خود پشیمان شده و قصد پاک کردن آن را می‌کنند. در این مقاله به طور خلاصه‌وار در مورد هر آنچه که در ارتباط با این موضوع باید بدانید بحث کرده‌ایم. البته برای آشنایی با جزئیات بیشتر می‌توانید به مقاله تاتو چیست؟ مراجعه کنید. دستگاه لیزر کیوسوئیچ را به عنوان یکی از بهترین روش ها معرفی خواهیم کرد.

قبل از خواندن این متن از شما درخواست می شود تا ویدئوهای آموزشی زیر را به ترتیب مشاهده نمائید.


↓↓↓↓ 1- لیزر کیوسوئیچ چگونه تاتوها را پاک می کند؟ ↓↓↓↓


↓↓↓↓ 2- روش های پاک کردن تاتو کدامند؟ ↓↓↓↓


↓↓↓↓ 3- تعداد جلسات لازم برای پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ ↓↓↓↓


↓↓↓↓ 4- یک راز شگفت انگیز که در مورد لیزرهای کیوسوئیچ نمی دانید! ↓↓↓↓


↓↓↓↓ 5- معرفی قدرتمندترین لیزر کیوسوئیچ Passive ↓↓↓↓

(برای دیدن این ویدئو شاید به برنامه تغییر دهنده آی پی نیاز داشته باشید)

 


↓↓↓↓ 6- معرفی قدرتمندترین لیزر کیوسوئیچ Active ↓↓↓↓

(برای دیدن این ویدئو شاید به برنامه تغییر دهنده آی پی نیاز داشته باشید)

تاتو در چه عمقی از پوست انجام می‌شود؟

عمق مناسب تاتو
عمق مناسب تاتو

موضوع مهمی که در انجام تاتو و پاک کردن تاتو اهمیت دارد عمقی است که تاتو آرتیست برای رسم طرح بر روی پوست نفوذ می‌کند. زیرا اگر عمق نفوذ سوزن تاتو دقیق نباشد مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت. به این صورت که تاتو‌های سطحی به مرور از بین رفته و محو می‌شوند. از طرفی دیگر تاتو‌های عمیق باعث آسیب رساندن به بافت‌های زیرین پوست خواهند شد. بر اساس این گفته ایده‌آل‌ترین سطح برای نفوذ سوزن تاتو حدود ۱.۱۶ میکرومتر است. این عمق در اصل همان لایه درم پوست می‌باشد. البته در این میان عوامل متعددی نیز در عمق نفوذ سوزن تاتو موثر خواهند بود. این عوامل شامل نوع پوست افراد، نوع رنگ جوهر تاتو و مهارت تاتو آرتیست است.

روش های پاک کردن تاتو
روش های پاک کردن تاتو

روش‌های پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو از قدیم‌الایام وجود داشته است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش‌های گوناگونی برای پاک کردن تاتو ارائه شده‌اند. در بین تمامی این روش‌ها بهترین و موثرترین روش استفاده از لیزر می‌باشد. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید می‌توانید به مقاله از لیزر برای پاک کردن تاتو استفاده کنید! مراجعه کنید. در پاک کردن تاتو به کمک لیزر بیمار بدون کوچکترین درد و عوارض جانبی می‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد. همچنین مدت زمان لازم برای پاک کردن تاتو به کمک لیزر در مقایسه با روش‌های دیگر بسیار کمتر می‌باشد. دستگاه‌های لیزر که این روزها در بازار به چشم می‌خورند کیوسوییچ نام داشته و با استقبال زیادی روبرو شده‌اند.

پاک کردن تاتو با لیزر

مکانیزم پاک کردن تاتو به کمک دستگاه لیزر کیوسوییچ

شاید در نگاه اول تصور کنید تکنولوژی پیچیده‌ای در پشت پاک کردن تاتو به کمک دستگاه لیزر کیوسوییچ پنهان است. برای صحبت کردن در مورد این موضوع بهتر است ابتدا به دلیل ماندگاری تاتو اشاره کنیم. رنگ‌دانه‌های تاتو به دلیل بزرگ بودن ابعاد، قابلیت بلعیده شدن توسط ماکروفاژهای بدن را ندارند. بنابراین سالیان سال در زیر پوست بدون تغییر باقی می‌مانند. دستگاه لیزر نیز دقیقا عکس همین فرآیند را مورد توجه قرار داده است. به این صورت که با تابیده شدن اشعه لیزر رنگدانه‌های تاتو به ابعاد کوچکتری تجزیه می‌شوند. در نتیجه ماکروفاژها این بار به این مکان آمده و آن‌ها را می‌بلعند. لذا بیماران به مرور زمان و با گذراندن جلسات لیزر درمانی شاهد محو شدن شکل تاتو از پوست خواهند شد.

تعداد جلسات درمانی پیشنهادی برای پاک کردن تاتو به کمک دستگاه لیزر کیوسوییچ

پاک کردن تاتو از روی پوست کاری نیست که بتوان در عرض یک جلسه آن را انجام داد. برای این منظور شما باید چندین جلسه درمانی را پشت سر بگذارید. معمولا پزشکانی که دستگاه لیزر کیوسوییچ به کار می‌برند حداقل ۷ و حداکثر ۲۰ جلسه را پیشنهاد می‌دهند. فراموش نکنید که جلسه‌های درمانی حداقل باید ۴ هفته با یکدیگر فاصله داشته باشند. هر چه فاصله بین جلسات پاکسازی تاتو بیشتر باشد تعداد آن‌ها کمتر خواهد بود. زیرا ماکروفاژها فرصت بیشتری برای بلعیدن رنگدانه‌های تجزیه شده خواهند داشت. البته نکته مهم‌ دیگری که حائز اهمیت است عوامل موثر بر تعداد جلسات درمانی است. از جمله مهم‌ترین عوامل موثر که باعث می‌شوند تعداد جلسات درمانی از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد عبارتند از:
تعداد جلسات پاک کردن تاتو

·        عمر تاتو، هر چه تاتو قدیمی تر باشد ئاک کردن آن راحت‌تر خواهد بود.

·        رنگ تاتو استفاده شده بر روی پوست، رنگ‌ها با رنگ روشن در مقایسه با رنگ‌ها تیره‌تر دیرتر پاک می‌شوند.

·        رنگ پوست بیمار، پاک‌سازی تاتو از پوست‌های روشن‌تر آسان‌تر می‌باشد.

·        میزان عمقی که تاتو‌آرتیست با سوزن به زیر پوست برای رسم تاتو نفوذ کرده است.

·        سایز و طرح تاتو رسم شده روی پوست.

·        عوامل بیولوژیکی بدن بیمار، بیماران با بدنی مقاوم و ایمن در ئاکسازی تاتو به کمک لیزر سریع تر جواب مثبت نشان خواهند داد.

·        محلی که تاتو در آن انجام شده است. هر چه غدد خونی و لنفاوی در محل تاتو کمتر باشد ئاک کردن آن دشوارتر خواهد بود.

·        سیگاری بودن بیمار تاثیر منفی در تعداد جلسات درمانی لازم برای پاک سازی تاتو خواهد داشت.

·        تعداد جلسات ترمیمی که بیمار در دوران طراحی تاتو گذرانده است باعث بیشتر شدن تعداد جلسات خواهد شد.

انواع دستگاه لیزر کیوسوییچ

همان طور که در مقالات قبلی گفته شد پایه تمامی دستگاه‌های لیزر پاکسازی تاتو بر اساس فناوری کیوسوییچینگ است. این دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی بوده و هر با توجه به طول موجی که از خود ساطع می‌کنند نام‌گذاری می‌شوند. انواع دستگاه لیزر کیوسوییچ موجود در بازار به صورت زیر می‌باشند:
دستگاه لیزر کیوسوئیچ

·        دستگاه کیوسوئیچینگ روبی (طول موج ۶۹۴ نانومتر)

دستگاه کیوسوییچ روبی مناسب برای افرادی است که تاتو‌های قرمز، سبز و یا آبی دارند.

·        دستگاه کیوسوئیچینگ الکساندرایت (طول موج ۷۵۵ نانومتر)

مناسب برای خالکوبی‌های تیره مثل سبز و مشکی می‌باشد. بیماران با تاتوهای کمرنگ‌تر هرگز نباید از این نوع دستگاه کیوسوییچ استفاده کنند.

·        دستگاه کیوسوئیچینگ ان دی یاگ (طول موج ۵۳۲ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر)

پر کاربردترین دستگاه کیوسوییچ به منظور پاکسازی تاتو دستگاه ان دی یاگ می‌باشد. زیرا با داشتن قابلیت ساطع کردن دو نوع طول موج کوتاه و بلند می‌تواند اکثر تاتو‌ها را هدف قرار دهد. اگر پزشکی قصد داشته باشد صرفا یک نوع از انواع دستگاه لیزر کیوسوییچ را خریداری کند دستگاه Nd:YAG پیشنهاد می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این خصوص می‌توانید مقاله پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ را بخوانید.

عوارض استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ

نگرانی‌ اکثر بیمارانی که از تاتو خود پشیمان شده‌اند عوارضی است که حین پاک کردن لیزر در انتظار آن‌ها می‌باشد. خوشبختانه دستگاه‌های لیزر با بهره‌مندی از فناوری کیوسوییچینگ این عوارض را به حداقل مقدار ممکن رسانده‌اند. در نتیجه بیماران می‌توانند با خیال راحت خالکوبی‌های خود را پاک کنند. با این حال به دلیل اینکه پوست در معرض لیزر قرار می‌گیرد امکان مشاهده برخی عوارض جانبی وجود خواهد داشت. این عوارض عبارتند از:
لیزر فراستینگ

·        هایپرپیگمنتاسیون

·        هایپوپیگمنتاسیون

·        ایجاد اسکار و زخم سطحی

·        التهاب و قرمزی خفیف پوست

البته توجه کنید که این عوارض کاملا مقطعی بوده و در مدت زمان بسیار کمی از بین خواهند رفت. حتی اگر پوستی حساس نداشته باشید به احتمال زیاد شاهد هیچ یک از این عوارض نشوید. برای اینکه دوره پاکسازی تاتو با لیزر را با خیال راحت و با حداقل عوارض سپری کنید حتما در انتخاب پزشک و نوع دستگاه دقت کنید. ترجیحا به دنبال دستگاه‌های معتبر و پیشنهاد شده توسط متخصصین بروید.

استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ به چه افرادی توصیه می‌شود؟

از بزرگترین مزیت‌های دستگاه لیزر کیوسوئیچ امکان استفاده از آن برای تمامی افراد می‌باشد. چرا که فناوری به کار رفته در آن متناسب با تمامی انواع پوست‌ها و نژادها است. البته بهتر است برای جلوگیری از هرگونه مشکل دیگر قبل از اقدام به درمان با پزشک متخصص خود مشورت کنید. در این میان استفاده از لیزر به منظور پاک کردن تاتو  برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود. این دسته از افراد شامل موارد زیر می‌باشد:

·        وجود زخم در محلی که قرار است لیزر اعمال شود

·        بیمارانی که تحت درمان بیماری خاصی قرار دارند و برای این منظور دارو مصرف می‌کنند

·        بیماران با مشکلات خاص پوستی

·        افرادی که در چند روز اخیر دچار سوختگی پوست شده‌اند

·        افرادی که حمام آفتاب گرفته و پوست خود را برنزه کرده‌اند

اقدامات ضروری قبل و بعد از پاک کردن تاتو به کمک دستگاه لیزر کیوسوییچ

با اینکه پاک کردن تاتو به کمک دستگاه لیزر کیوسوییچ کار چندان دشواری نیست اما باز هم به یک سری مراقبت‌های قبلی و بعدی نیاز خواهد بود. بیماران با رعایت این موارد عوارض جانبی احتمالی را به حداقل خواهند رساند. همچنین می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به نتیجه قابل قبولی رسید. از جمله این توصیه‌های کاربردی قبل از شروع لیزر درمانی عبارتند از:

·        در انتخاب مرکز درمانی و نوع دستگاه دقت ویژه‌ای داشته باشید. امروزه انواع مختلفی از دستگاه‌ها وارد بازار شده‌اند. پس دقت کنید تا از انتخاب دستگاه‌های نامعتبر دوری کنید.

·        اگر پزشک مصرف دارو ضد لکی را برای شما تجویز کردن حتما آن را مصرف کنید.

·        هرگز قبل از لیزر درمانی خود را برنزه نکنید.

·        توصیه می‌شود قبل از اقدام به لیزر درمانی با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که بیماری خاصی دارید او را در جریان بگذارید.

توصیه‌های ضروری بعد از جلسه لیزر درمانی شامل موارد زیر می‌شوند:

·        از دست زدن به ناحیه تحت درمان اجتناب کنید.

·        حداقل تا یک هفته بعد از لیزر درمانی نباید ناحیه لیزر درمانی زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد.

·        در صورت تجویز دارو و پماد در مصرف منظم آن‌ها دقت کنید.

·        در حمام از لیف‌های زبر برای شستن محل درمان استفاده نکنید.

·        توصیه‌های پزشک خود را جدی بگیرید.

نکاتی در ارتباط با دستگاه لیزر کیوسوییچ به منظور پاک‌سازی تاتو

دستگاه لیزر کیوسوییچ، بهترین دستگاه برای پاک کردن تاتو می‌باشد. بنابراین این بیماران بسیاری به استفاده از این دستگاه‌ها سوق پیدا می‌کنند. به همین دلیل کسب اطلاعات جامع در این حوزه اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. از جمله مهم‌ترین این نکات که شاید در خیلی جاها عنوان نشوند عبارتند از:

     هرگز در پاک کردن تاتو عجله نکنید. دستگاه‌ لیزر کیوسوییچ معجزه نمی‌کنند. پس هرگز نباید انتظار داشت که در یک جلسه تاتو بیمار کاملا از بین برود.

·        برخی پزشکان مجرب از دستگاه لیزر کیوسوئیچ Nd:YAG در کنار پاک کردن تاتو برای موارد دیگری نیز استفاده می‌کنند. از جمله این کاربردها حذف کک و مک، لکه‌های ناشی از بالارفتن سن، لکه‌های ناشی از نور آفتاب، برخی خال‌ها و ملاسما می‌باشند.

·        امروزه دستگاه‌های کیوسوییچ متنوع بسیاری با قیمت‌های مختلف وارد بازار شده‌‌اند. مهم‌ترین توصیه برای خرید هر یک از آن‌ها این است که هرگز کیفیت را فدای قیمت نکنید.

·        توجه ویژه‌ای به استاندارد بودن دستگاه بکنید. برای یک خرید خوب سعی کنید دستگاه ساخت شرکت‌های معتبر را تهیه کنید.

·        دستگاه‌های کیوسوییچ در دو نوع تفنگی و بازویی طراحی می‌شوند. امروزه در بازار ایران بهترین نوع آن‌ها حالت بازویی می‌باشد.

در این مقاله سعی شد تا مروری کامل و جامع به تاتو و روش‌های پاک کردن آن داشته باشیم. اگر با این حال فکر می‌کنید سوال‌هایی بی‌جواب ذهن شما را دگیر کرده‌اند با کارشناسان الولیزر تماس بگیرید. مشاوران و متخصصان با هر گونه راهنمایی لازم را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.