خرید و قیمت انواع دستگاه پلاسما جت, مقاله

دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA

پلاسما پن فیوژن

دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA یکی از بی‌نظیرترین دستگاه‌های زیبایی است که هر کلینیکی باید به آن مجهز باشد. چرا که این دستگاه از قدرت بالایی برخوردار بوده و عملکرد خوبی در درمان بسیاری از مشکلات پوستی دارد. علاوه بر آن افراد می‌توانند برای جوان‌سازی پوست خود نیز از مزایای آن بهره ببرند. دستگاه پلکسر اولین پلاسما جت موجود در بازار بود. به همین دلیل حتی امروزه نیز بسیاری از افراد آن را با نام دستگاه پلاسما جت می‌شناسند. برای اطلاع از مشخصه‌ها و قیمت دستگاه پلاسما پن توصیه می‌کنیم چند دقیقه از زمان خود را به خواندن مطالب این مقاله اختصاص دهید.

آشنایی با پلاسما پن قلمی فیوژن AA

پلاسما پن قلمی فیوژن AA جز دستگاه‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست است که امروزه به یکی از ضرورت‌های هر کلینیک زیبایی تبدیل شده است. این دستگاه به کمک انرژی پلاسما در درمان مشکلات پوستی، جوانسازی و زیبایی آن نقش بسزایی دارد. به این معنا که امواج پلاسما به پوست ناحیه مورد نظر تابانیده می‌شود. در نتیجه سبب ایجاد حرارت در ناحیه درمانی می‌گردد. این حرارت تحریک سلول‌های پوستی و در نهایت تولید بیشتر کلاژن و الاستین را به دنبال دارد. کلاژن و الاستین دو ماده حیاتی در جوان‌سازی پوست هستند. لذا پوست حالتی سفت و بدون چین و چروک پیدا می‌کند.

آنچه دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA را از دیگر رقیبان در حوزه زیبایی متمایز می‌کند، نفوذ پالس‌های انرژی به لایه‌های عمیق پوست است. پلاسما پن این امکان را فراهم می‌کند تا در نواحی پلک‌ها، اطراف چشم، گونه ها و پیشانی، گردن و اطراف دهان از مزایای آن بهره برد.

پلاسما پلکسر قلمی

پلاسما پن قلمی فیوژن

انواع دستگاه پلاسما

شرکت‌های تولیدکننده، دستگاه پلاسما را در دو نوع کلی طراحی و تولید می‌کنند. به این صورت که کاربران می‌توانند آن را در دو نوع قلمی و کلینیکی خریداری کنند. در ادامه به توضیح این مدل از دستگاه پلاسما می‌پردازیم:

۱. پلاسما جت کلینیکی

پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین انواع دستگاه پلاسما، نوع کلینیکی آن است. همان طور که از نام آن می‌توان متوجه شد این دستگاه برای کاربردهای کلینیکی مناسب است. کار با دستگاه پلاسما جت کلینیکی با منبع ولتاژ غیر مستقیم (AC) ممکن خواهد بود. از ویژگی‌های مهم این دستگاه بالا بودن ولتاژ و فرکانس آن است که سبب نتیجه‌گیری سریع می‌گردد. به این معنا که بیماران می‌توانند در تعداد جلسات پایین به نتیجه مطلوب خود دست یابند. دستگاه حاضر پلاسما کلینیکی، هیچ عارضه جانبی به دنبال نداشته و روشی کاملا ایمن برای جوان‌سازی پوست در محیط کلینیک است. همچنین فرکانس بالای دستگاه سبب می‌شود تا احتمال بروز PIH در بیماران صفر باشد.

۲. پلکسر قلمی (پلاسما پن فیوژن)

همان طور که گفته شد از دیگر انواع دستگاه های پلاسمای نوع قلمی یا به عبارتی نوع خانگی آن است. کسانی که تمایل به استفاده از تکنولوژی پلاسما جت پن در خانه دارند، می‌توانند نوع قلمی آن را خریداری کنند. به منظور کار با دستگاه پلاسما پن قلمی منبع ولتاژ مستقیم (DC) کافی خواهد بود. دستگاه‌های قلمی در مقایسه با دستگاه‌های کلینیکی فرکانس پایین‌تری دارند. در این دستگاه‌ها بدلیل منبع ولتاژ مستقیم و فرکانس پایین احتمال بروز عوارض جانبی مثل میکروبرن‌های تیره رنگ بالا است. قیمت دستگاه پلاسما پن قلمی در مقایسه با نوع کلینیکی ارزان‌تر است.

پلاسما پن فیوژن

پلاسما پن فیوژن

مزایای منحصر به فرد دستگاه پلاسما پن فیوژن

دستگاه پلاسما پن AA‌بعنوان اولین نسل دستگاه‌های پلاسما پن توانسته در طول سال‌ها به انتخاب اول پزشکان و بیماران تبدیل شود. چرا که از ویژگی‌های منحصر به فرد و مزایای قابل توجهی برخوردار است. از مهم‌ترین مزایای دستگاه پلاسما پن که نقش پررنگی در درمان‌های زیبایی و جوان‌سازی دارند، عبارتند از:

 • بدون عارضه جانبی
 • کاملا غیر تهاجمی
 • ماندگاری بالای نتایج
 • بروز نتایج مثبت زیبایی و درمانی از جلسات اولیه
 • بدون درد بودن مراحل درمانی
 • عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی
 • عدم نیاز به مراقبت‌های دشوار قبل و بعد از درمان
 • بروز نتایج طبیعی‌تر در مقایسه با بوتاکس، تزریق ژل و دیگر روش‌های جوان‌سازی مشابه

در میان تمامی مزایا فوق، عدم استفاده از تیغ جراحی و بخیه بزرگ‌ترین امتیازی است که دستگاه پلاسما دارد. به طوری که کار با پلاسما را جراحی نرم در حوزه زیبایی و جوان‌سازی می‌دانند. به عنوان نکته آخر نیز قیمت پلاسما پن در مقایسه با هزینه‌های سرسام آور عمل‌های جراحی تهاجمی بسیار مناسب می‌باشد.

کاربرد دستگاه پلاسما در حوزه زیبایی و جوان‌سازی پوست

مزایای محسوس دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA سبب شده تا بتوان از آن برای درمان و زیبایی پوست در حوزه‌های گسترده استفاده کرد. چند مورد از اصلی‌ترین کاربردهای این دستگاه بی‌نظیر در کلینیک‌های زیبایی عبارتند از:

 • زیبایی و جوان‌سازی پلک بالا و پایین از قبیل درمان پف پلک، افتادگی پلک، کیسه‌های چربی و …. . به طوری که جایگذین بلفاروپلاستی در حوزه زیبایی شده است.
 • از بین بردن اسکار آکنه
 • از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک سطحی پوست
 • برداشتن زگیل و خال‌های گوشتی از پوست
 • کم رنگ کردن جای سوختگی و لکه‌هایی از قبیل ماه گرفتگی
 • حذف تاتو

دنبال کردن تمامی اهداف درمانی بالا با دستگاه پلاسما پن AA‌ کاملا بی‌خطر خواهد بود. چرا که در دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA از تکنولوژی پلاسما جت بهره گرفته شده است. به این معنا که عوارض جانبی ناشی از دستگاه‌های مبتنی بر لیزر را ندارد. چرا که بدون آسیب رساندن به ناحیه درم سبب درمان مشکلات پوستی و جوان‌سازی آن می‌گردد.

نکات مراقبتی مهم قبل و بعد از درمان با دستگاه پلاسما فیوژن AA

برای اینکه کاندیدهای درمان با دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA با مشکلات آزاردهنده‌ای مواجه نشوند، بهتر است برخی نکات مراقبتی مهم قبل و بعد از درمان را جدی بگیرند. این نکات تاثیر قابل توجهی در بروز سریع نتایج مثبت و کاهش احتمال عوارض جانبی دارند. قبل از درمان از بیمار خواسته می‌شود تا موارد زیر را رعایت کند:

 • داشتن یک جلسه مشاوره بین پزشک و بیمار به منظور بررسی دقیق شکایت بیمار
 • شست و شوی کامل ناحیه درمان با آب و صابون و عدم استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی
 • اعمال بی‌حسی با پماد موضعی در افرادی که آستانه درد پایینی دارند
 • عدم مصرف داروهای رقیق‌کننده خون قبل از درمان با دستگاه پلاسما فیوژن از قبیل ناپروکسن، ایبوپروفن و …

با در نظر گرفتن و رعایت این موارد می‌توان درمان با دستگاه پلاسما را آغاز کرد. برای این منظور پزشک اپراتور تنظیمات لازم از قبیل انرژی و فرکانس دستگاه را انجام می‌دهد. سپس پالس‌های انرژی توسط هندپیس به ناحیه درمانی تابانیده می‌شود. بسته به وسعت ناحیه درمانی مدت زمان مورد نیاز برای اتمام کار می‌تواند متغیر باشد. بعد از به پایان رسیدن درمان از بیمار تقاضا می‌شود تا نکات مراقبتی لازم بعد از درمان را جدی بگیرد:

 • در یک هفته اول هرگز زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • حتما زیر نور افتاب از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده شود.
 • از تحریک و دست کاری ناحیه درمان تحت هر شرایطی اجتناب شود.
 • توصیه می‌شود در ۴۸ ساعت اول پوست را آزاد گذاشته و از محصولات آرایشی استفاده نشود.
 • در موارد حساس استفاده از پمادهای ترمیم کننده پوست می‌توانند مفید واقع شوند.

با رعایت موارد فوق و تحمل قرمزی و التهاب خفیف بر روی پوست می‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت. عموما یک جلسه درمانی برای رسیدن به نتایج دلخواه بیمار کافی خواهد بود. اما در برخی از موارد بسته به شرایط و وضعیت پوستی بیمار می‌توان از چند جلسه درمانی نیز بهره برد.

خرید و قیمت دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA

برای کسانی که بدنبال روش‌های طبیعی برای جوان‌سازی پوست در کلینیک‌های زیبایی هستند، درمان با دستگاه پلاسما پن قلمی فیوژن AA پیشنهاد داده می‌شود. قیمت دستگاه پلاسما پن بسته به مدل آن متفاوت خواهد بود. بنابراین هزینه درمان با آن در کلینیک‌های زیبایی بسته به نوع دستگاه متفاوت می‌باشد. هزینه درمان به صورت جلسه‌ای و با توجه به وسعت ناحیه درمانی محاسبه می‌گردد. توجه داشته باشید که با نوسانات ارز، قیمت پلاسما نیز دستخوش تغییرات می‌شود. بنابراین اگر قصد خرید این دستگاه کاربردی را برای کلینیک خود دارید قبل اقدام از قیمت روز آن مطلع شوید. برای این منظور می‌توانید با کارشناسان الولیزر در بخش فروش تماس حاصل فرمایید. مسئولان مربوطه شما را در انتخاب دستگاه مناسب، ویژگی‌ها، کاربرد، قیمت روز و هر آنچه که در این خصوص اهمیت دارد مطلع خواهند کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.