مقاله ها

معرفی دستگاه لیزر دایود الیو

لیزر دایود الیو
5/5 - (1 امتیاز)

چندین سال است که فناوری لیزر وارد حوزه‌های مختلف پزشکی و زیبایی شده است. از همان سال‌های ابتدایی این تکنولوژی موفق شده با مزایای منحصر به فرد خود توجه اکثریت افراد را جلب کند. چرا که دستگاه‌های مبتنی بر لیزر بدون درد، خونریزی، بیهوشی و … جلسات درمانی را پیش می‌برند. از جمله دستگاه‌های لیزر که با کاربرد بی‌نظیرش در رفع موهای زائد بدن شناخته می‌شود، دستگاه لیزر دایود الیو است. این گزینه یکی از جدیدترین دستگاه‌های لیزر در بازار می‌باشد. بنابراین با بهره بردن از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا توانسته جایگاه ویژه‌ای در کلینیک‌های زیبایی پیدا کند. برای آشنایی با تمامی ویژگی‌های کلیدی لیزر دایود الیو شما را به همراهی ما تا انتهای این مقاله دعوت می‌کنیم.

لیزر دایود الیو چیست؟

دستگاه لیزر دایود الیو (Olive) با هدف از بین بردن موهای زائد بدن در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با پالس‌های لیزری ۸۱۰ نانومتری گزینه‌ای ایده‌آل برای خلاص شدن از شر موهای اضافی بدن برای همیشه است. برای این منظور امواج لیزر ساطع شده از آن رنگدانه‌های ملانین سیاه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهند. در نتیجه با پشت سر گذاشتن دوره درمانی به صورت دائمی از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری می‌شود. چرا که با تحت تاثیر قرار دادن فولیکول‌های مو توسط حرارت ناشی از امواج لیزر چرخه رشد مو مختل می‌گردد. بنابراین رشد موها برای همیشه متوقف می‌شود. پرتو الیو پلاس (Olive plus) مقادیر یکسانی از انرژی را در ناحیه درمانی اعمال می‌کند. همچنین مراحل درمانی کاملا بدون درد و بدون آسیب به دیگر بافت‌های اطراف خواهد بود.

فناوری لیزر دایود الیو

الیو، لیزر دایود ۸۱۰ نانومتری است که با ورود به بازار انقلابی در زیبایی و کاهش موهای زائد ایجاد کرد. جوابدهی لیزر دایود الیو بسیار عالی است. چرا که درمان با این دستگاه کمترین درد را برای انواع پوست‌ها به ارمغان می‌آورد. به طوری که ادعا می‌کند هیچ دستگاه دیگری با استفاده از جریان کم و پیوستگی بالای انرژی در حالت FHR در  کاهش موهای زائد با لیزر این موفقیت را ندارد. اصلی‌ترین شعار الیو در طراحی و تولید سهولت کار، اثربخشی بالا و قیمت اقتصادی آن است. چنانچه بخواهیم جمع‌بندی کلی از فناوری بکار رفته در دستگاه لیزر الیو داشته باشیم، با موارد زیر روبرو خواهیم شد:

 • انرژی زیاد با قدرت بالا
 • سیستم خنک کننده تماسی قوی
 • سرعت عمل بسیار بالا در حذف موهای زائد بدون درد
 • عمق نفوذ بالا (عمیق‌تر از دستگاه لیزر الکساندرایت)
 • قابلیت درمان افراد با تیپ‌های پوستی و ویژگی‌های متفاوت
 • دارا بودن اندازه نوک بهینه با فناوری شیب ۲ درجه

با یک جمع بندی کلی می‌توان گفت، مکانیزم اصلی الیو به این صورت است که امواج لیزر منجر به انتشار گرما از لامپ به سلول‌های ماتریکس می‌شود. این اتفاق منجر به از بین رفتن ظرفیت تشکیل فولیکول‌های جدید مو می‌گردند. با از بین بردن سلول‌های بنیادی مو، رشد مجدد مو مهار شده و برای همیشه موهای زائد از بین می‌روند.

کاربرد دایود الیو

پزشکان می‌توانند با خرید دستگاه لیزر دایود الیو فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست داشته باشند. البته اصلی‌ترین کاربرد این دستگاه هدف قرار دادن موهای زائد بدن است. اما این به منزله عدم توانایی آن در درمان دیگر مشکلات پوستی نیست. به طوری که می‌توان موارد گردآوری شده در زیر را جز حوزه‌های کاربردی لیزر دایود الیو دانست:

 • از بین بردن دائمی مو زائد بدن

دستگاه لیزر دایود الیو با ساطع کردن پالس‌های پیوسته لیزر تاثیر به سزایی در رفع موهای اضافی بدن دارد. همچنین این دستگاه در حین کار چگالی بالایی از انرژی را بر روی ناحیه هدف اعمال می‌کند. در نتیجه افزایش دمای بالایی در فولیکول‌های مو ایجاد می‌گردد. این موضوع سبب می‌شود تا مراجعه‌کنندگان در حداقل تعداد جلسات درمانی به نتایج مثبت نهایی خود دست یابند. نکته مثبت دیگر اینکه دستگاه دایود الیو از سیستم خنک کننده پیشرفته‌ای بهره برده‌ است. لذا حین افزایش دما در فولیکول‌ها شاهد سرمایش در اپیدرم خواهیم بود. این موضوع به منزله پشت سر گذاشتن جلسه درمانی با سرعت بالا و با حداقل درد (تقریباً بدون درد) می‌باشد.

 • جوانسازی و سفت شدن پوست

مورد بعدی از کاربردهای مهم دستگاه الیو، قابلیت آن در جوانسازی پوست است. به این صورت که دستگاه با پالس‌های کوتاه لیزر و به آرامی سلول‌های پوست را تحریک به کلاژن‌سازی می‌کند. از آنجایی که کلاژن اصلی‌ترین ماده در جوان‌سازی پوست است، مراجعه‌کنندگان بعد از جلسه درمانی شاهد پوستی سفت‌تر و به دور از شلی و افتادگی خواهند بود.

 • درمان آکنه

با خرید لیزر Olive، پزشکان می‌توانند آکنه‌های پوستی مراجعه‌کنندگان خود را تحت درمان قرار دهند. درمان آکنه‌های فعال از طریق برنامه PDT و به صورت پالس‌های پیوسته لاند (Long Pulse Train) امکان پذیر می‌شود. در حین کار بیماران بدون تجربه گرمایش بیش از حد در لایه اپیدرمی، جلسه درمانی راحت و بدون استرسی را سوری خواهند کرد.

مشخصات دستگاه لیزر دایود الیو

در میان تمامی موارد عنوان شده در بخش‌های قبلی سوالی که ایجاد می‌شود این است که چه چیزی باعث شده تا دایود الیو به یکی از بهترین‌های بازار تبدیل شود؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است نگاهی به ویژگی‌های اصلی لیزر دایود Olive داشته باشیم. مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌ این دستگاه ساطع شدن امواج لیزری به طول ۸۱۰ نانومتر حین کار با آن است. این طول موج می‌تواند به عمق نفوذ ایده‌آلی از پوست نفوذ کرده و نتایج مثبت قابل قبولی را عرضه کند. پس به کمک این دستگاه شاهد نرخ جذب بالا در بافت ملانین پوست خواهیم بود. لذا با پشت سر گذاشتن جلسات درمانی اثرات قابل توجهی در راستای حذف موهای زائد مشاهده خواهند شد.

از دیگر ویژگی‌های مهم لیزر دایود، می‌توان به سیستم خنک کننده تماسی قوی آن اشاره کرد. در نتیجه مراجعه‌کنندگان درمان سریع، ایمن، راحت و بدون دردی را تجربه خواهند کرد. این موضوع نه تنها برای بیماران رضایت بخش بوده بلکه سوددهی بالایی را نیز برای کلینیک‌های زیبایی به دنبال دارد. چرا که به دلیل سرعت عمل بالای دستگاه در زمان کوتاه امکان ویزیت تعداد بالای مراجعه‌کنندگان وجود دارد. از طرفی دیگر به دلیل رضایت بالای بیماران، مراجعه‌کنندگان بیشتری جذب کلینیک‌های مجهز به لیزر دایود الیو خواهند شد.

مزایای دستگاه دایود الیو

بکارگیری فناوری پیشرفته، بروز و ویژگی‌های منحصر به فرد دستگاه دایود الیو سبب شده از مزایای قابل توجهی برخوردار شود. از جمله مهم‌ترین مزایای الیو عبارتند از:

 • درمان بدون درد

در حین درمان با دستگاه دایود الیو شاهد گرم شدن تدریجی در لایه درم پوست خواهیم بود. بنابراین مراجعه‌کنندگان تجربه درمانی راحت و بدون دردی را خواهند داشت. به طوری که هیچ گونه نیازی به مصرف داروهای مسکن در طول درمان نخواهد بود.

 • سرعت بالای کار

دستگاه الیو قابلیت تولید نرخ پالس تا ۱۵ هرتز را دارا است. همچنین این دستگاه توانایی ۱۰ بار شات در یک ثانیه را دارد. بنابراین می تواند فولیکول مو را سریعا و با ایمنی بالا از بین ببرد. پس جلسات درمانی از سرعت‌ عمل بالایی برخوردار خواهند بود. بطوری که اپراتور می‌تواند محدوده وسیعی از پوست را در زمان کم تحت درمان با تکنولوژی دایود الیو قرار دهد. مدت زمان جلسات درمانی با Olive بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه زمان نیاز خواهند داشت.

 • هندپیس ارگونومیک

الیو دارای هندپیس سبک و ارگونومیک است و این موضوع مزیت بسیار بزرگی برای اوپراتور آن محسوب می‌شود. چرا که بدون خستگی می‌توان ساعت‌ها با هندپیس دستگاه کار کرد.

 • عدم دارا بودن قطعات مصرفی

هزینه نگه‌داری دستگاه دایود الیو به دلیل عدم دارا بودن قطعات مصرفی بسیار پایین است. در نتیجه صاحب دستگاه نیازی به تعویض مداوم قطعات گرانبهای آن نخواهد داشت. همچنین ROI دستگاه الیو بالا بوده و توانایی زیادی در ایجاد درمان موفق با سرعت بالا دارد.

 • دارا بودن LD با کیفیت بالا

دستگاه الیو از LD با کیفیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است. به طوری که با استفاده از یکی از بهترین تولید کننده ماژول لیزر دایود، متعلق به DILAS آلمان، اطمینان پرتو خروجی را برای حداکثر کارایی و کیفیت تضمین می‌کند.

 • قابلیت تعویض نوک هندپیس

نوک هندپیس دستگاه لیزر دایود از جنس یاقوت کبود است. بنابراین کارآیی مادام العمر دارد. همچنین از نوار نوری داخلی در برابر ضربه محافظت می‌کند. شیب مهندسی شده روی آن نیز تماس عمودی نوک و سطح پوست را تضمین می‌کند. این فناوری کارآیی دستگاه الیو را در مقایسه با دیگر نمونه‌های مشابه در بازار تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

مشخصات فنی دستگاه دایود الیو

خرید دستگاه‌های پزشکی و زیبایی بدون در نظر گرفتن به مشخصه‌های فنی آن‌ها غیر ممکن است. بنابراین در جدول زیر اطلاعات حاوی مشخصات فنی دستگاه دایود الیو را گردآوری کرده‌ایم:

سانتی متر  ۱۲۴ * ۷۲ * ۸۲ ابعاد دستگاه
۱۰۶۴ / ۸۰۸ / ۷۵۵ نانومتر طول موج
۲۰۰۰ وات توان دستگاه
۸۰ ژول انرژی پالس
۱۰ هرتز فرکانس
۱۵ – ۱۸ ساعت توانایی کار دستگاه به صورت پیوسته
۸۷ کیلو گرم وزن دستگاه
۲۰
میلیون شات
تعداد شات‌های مفید دستگاه
۱۵ متر بر ثانیه سرعت پمپ هد
۵ لیتر حجم تانک آب
۸۰۰ وات توان ماژول خنک سازی
اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی
مرکز تحقیقات لبزر در علوم پزشکی
کد تاییدیه IRC۲۱۳۱۳۳۰۷۰۳۲۰۰۰۰۱
تاییدیه‌ها

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *