مقاله ها

خرید, مشخصات و قیمت لیزر اگزایمر ویتیلیگو 308 نانومتر

دستگاه لیزر اگزایمر ویتیلیگو
4.4/5 - (8 امتیاز)

بیماری‌های پوستی همواره در معرض دید بوده و به همین دلیل زیبایی افراد مبتلا را مستقیما تحت تاثیر خود می‌گذارند. بنابراین کسانی که دچار بیماری‌های پوستی هستند از لحاظ روحی نیز دچار آسیب‌های جدی می‌شوند. برای مقابله با این موضوع جامعه پزشکی تحقیق‌های بسیاری در درمان بیماری‌هایی که بر زیبایی پوست تاثیر دارد، انجام می‌دهند. از جمله شایع‌ترین این بیماری‌ها، ویتیلیگو نام دارد. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد روی کارآمدن روش‌های گوناگونی در درمان این بیماری هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری ویتیلیگو و روش‌های درمانی آن، به خصوص استفاده از لیزر اگزایمر ویتیلیگو شما را به همراهی ما تا انتهای این مقاله دعوت می‌کنیم.

دستگاه لیزر خانگی برای درمان ویتیلیگو یا هر گونه بیماری پوستی دیگر موجود نیست.

لطفا تماس نگیرید.

قیمت دستگاه مطبی نیز طبق سفارش از 200 میلیون تومان شروع می شوند.

بیماری ویتیلیگو (برص یا پیسی) چیست؟

بیماری ویتیلیگو نوعی بیماری پوستی می‌باشد که در بین مردم با نام‌های لک و پیس یا برص نیز شناخته می‌شود. در این بیماری رنگ پوست از بین رفته و لکه‌هایی بر روی پوست مشاهده می‌گردد. این لکه‌ها در بخش خاصی از بدن و یا تمامی قسمت‌های آن قابل مشاهده هستند. همچنین با توجه به شدت بیماری میزان تیرگی و یا روشنی لک‌ها نیز متفاوت خواهد بود. خبر امیدوارکننده اینکه امروزه روش‌های گوناگونی برای درمان ویتیلیگو روی کار آمده‌اند. اما این روش‌ها تنها در رفع لکه‌های ایجاد شده موثر هستند و متاسفانه از ایجاد لک‌های جدید جلوگیری نمی‌کنند.

ویتیلیگو دارای خطرات جانی نبوده و بزرگترین آسیب آن ناشی از عوارض روانی است که بیمار به آن دچار می‌شود. چرا که بیماران مبتلا به این بیماری بدلیل لک‌های پوستی که دارند، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. در نتیجه این موضوع شاهد دور ماندن آن‌ها از جامعه و در نتیجه افسردگی، خود زشت ‌پنداری و … می‌شوند.

علت ابتلا به بیماری ویتیلیگو چیست؟

قبل از اینکه به علت این بیماری پوستی بپردازیم بهتر است شما را با ملانین آشنا کنیم. ملانین که اصطلاحا به آن رنگدانه پوستی گفته می‌شود نقش اصلی را در تعیین رنگ پوست افراد دارد. هر چه میزان ملانین پوستی بیشتر باشد پوست رنگی تیره‌تر و هرچه کمتر باشد پوست سفیدتر خواهد بود. علاوه بر این موضوع ملانین در سلولی به نام ملانوسیت در بدن تولید می‌گردد. حال تصور کنید که ملانوسیت نتواند این وظیفه خود را به درستی انجام دهد. در نتیجه پوست دچار لکه‌هایی می‌گردد که با نام بیماری ویتیلیگو شناخته می‌شود. این بیماری ممکن است در برخی افراد بعد از سال‌ها در نتیجه عوامل تحریک‌کننده‌ای مثل آفتاب سوختگی، استرس و غیره بروز پیدا ‌کند. شدت، ضعف و همچنین میزان پیشرفت این بیماری در هر فردی با توجه به شدت مشکل او متفاوت خواهد بود.

درمان برص با لیزر

روش‌های درمانی بیماری ویتیلیگو

همان طور که گفته شد ویتیلیگو نوعی بیماری پوستی است که روش‌های درمانی متعددی دارد. مکانیزم روش‌های درمانی متفاوت بوده و بسته به شرایط و صلاح‌دید پزشک متخصص انتخاب و اعمال می‌شوند. برخی از این روش‌ها با تحریک پوست سبب افزایش رنگدانه‌ها و برخی دیگر سبب کاهش آن‌ها می‌گردند. در نتیجه لک‌های ایجاد شده در اثر بیماری ویتیلیگو از بین رفته و مراحل درمان انجام می‌شود. در زیر به معرفی و بررسی روش‌های درمان ویتیلیگو پرداخته‌ایم. انتخاب هر یک از روش ها به عهده پزشک معالج می باشد.

1. تجویز دارو برای درمان بیماری برص یا پیسی

آسان‌ترین و ساده‌ترین روش درمان بیماری ویتیلیگو تجویز دارو است. مصرف دارو حداقل باید به صورت دوره سه ماهه باشد تا بتواند نتایج قابل قبولی را ارائه دهد. داروهای تجویز شده با صلاح‌دید پزشک متخصص به صورت کرم‌های موضعی یا خوراکی خواهند بود.

2. تجویز پسورالن و اعمال اشعه ماورابنفش UVA برای درمان بیماری برص یا پیسی

از دیگر روش‌های درمان این بیماری مصرف قرص یا پماد پسورالن و سپس اعمال اشعه ماورابنفش است. با مصرف پسورالن و اعمال اشعه UVA دارو فعال شده و به مرور نشانه‌هایی از بازیابی رنگ پوست مشاهده می‌گردد.

3. تجویز پسورالن و اعمال اشعه ماورابنفش UVB برای درمان بیماری برص یا پیسی

این روش درمانی تقریبا مشابه روش قبلی بوده و از آن بعنوان جایگزینی برای درمان با اشعه UVA نام می‌برند. انرژی امواج UVB حالتی متمرکزتر داشته و در عین اثربخشی بالا عوارض جانبی کمتری را به دنبال دارد.

4. رنگ‌زدایی برای درمان بیماری برص یا پیسی

در افرادی که اغلب قسمت‌های بدن آن‌ها دچار لکه‌های ناشی از بیماری ویتیلیگو باشد، روش درمانی رنگ‌زدایی پیشنهاد می‌شود. در این روش قسمت‌هایی از پوست که حالتی تیره‌تر دارند رنگ‌زدایی شده و حالتی کمرنگ‌تر پیدا می‌کنند. پروسه این روش درمانی کمی طولانی بوده و گاهی چندین سال (تقریبا ۲ سال) طول می‌کشد. همچنین مصرف داروهای جانبی مثل مونوبنزون در طول این روش درمانی الزامی است.

5. انتقال ملانوسیت برای درمان بیماری برص یا پیسی

از جمله روش‌های موثر در درمان بیماری ویتیلیگو انتقال ملانوسیت در ناحیه ایجاد لک پوستی است. به این صورت که ابتدا پزشک مقداری ملانوسیت از پوست بیمار استخراج می‌کند. سپس آن را برای تزریق دوباره آماده‌سازی می‌کنند و در نواحی لازم تزریق می کنند.

6. جراحی برای درمان بیماری برص یا پیسی

در برخی افراد شدت بیماری ویتیلیگو به قدری زیاد است که روش‌های درمانی عنوان شده در بالا پاسخگو نخواهد بود. در این شرایط اعمال جراحی از طرف پزشک متخصص پیشنهاد می‌شود. عمل جراحی می‌تواند به صورت پیوند پوست انجام شود.

7. پرتو درمانی یا کابرد لیزر اگزایمر برای درمان بیماری ویتیلیگو (برص یا پیسی)

یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌های درمان بیماری ویتیلیگو پرتو درمانی با لیزر اگزایمر ویتیلیگو است. این روش کاملا بدون درد و عوارض جانبی بوده و دوره درمانی آن کمتر از ۴ ماه خواهد بود. جلسه‌های درمانی به صورت ۲ یا ۳ جلسه در هفته با صلاح‌دید پزشک متخصص انجام می‌شود. دستگاه لیزر اگزایمر دارای طول موج ۳۰۸ نانومتر بوده و در دسته لیزرهای فرابنفش قرار میگیرد. بنابراین به خوبی توسط بافت مورد نظر جذب شده و نتایج ایده‌الی را از خود نشان می‌دهد.

در بالا چند مورد از رایج‌ترین روش‌های درمانی ویتیلیگو را معرفی کردیم. البته علاوه بر این موارد می‌توان از روش‌های ابتدایی‌تر مثل استفاده از کرم‌های آرایشی و میکروپیگمانتاسیون نیز بهره برد. از جمله عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین روش درمانی می‌توان به محل و بزرگی لکه‌ها، تعداد لکه‌ها، گستردگی انتشار لکه‌ها، واکنش به درمان و … اشاره کرد.

درمان بیماری ویتیلیگو با دستگاه لیزر اگزایمر

امروزه با پیشرفت‌هایی که در تکنولوژی و درمان بیماری‌های پوستی رخ داده شاهد رونمایی از روش‌های جدید و کم‌عارضه‌تری هستیم. درمان بیماری ویتیلیگو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روش‌های درمانی جدیدی در این حوزه ارائه شده‌اند. یکی از موثرترین و مدرن‌ترین این روش‌ها درمان بیماری ویتیلیگو با دستگاه لیزر اگزایمر است. لیزر اگزایمر با طول موج ۳۰۸ نانومتر پوست بیمار را تحت تاثیر قرار داده و با ایجاد تغییرات فتوبیولوژیکی سبب درمان لکه‌های ناشی از ویتیلیگو می‌گردد. آنچه این دستگاه را از دیگر روش‌های درمانی مثل UVB و UVA متمایز می‌کند مکانیزم غیرتخریبی آن حین درمان است.

از طرفی دیگر دستگاه لیزر اگزایمر ویتیلیگو ۳۰۸ نانومتر مجهز به یک پروپ دستی می‌باشد. در نتیجه پزشک متخصص می‌تواند به صورت انتخابی ضایعات پوست را تحت درمان قرار دهد. این ویژگی سبب شده در عین حال که بخش‌های بیمار پوست درمان می‌شوند آسیبی به بافت سالم وارد نگردد. محققان در تحقیقاتی که تاکنون در حوزه درمانی ویتیلیگو با لیزر اگزایمر انجام داده‌اند به نتایج قابل قبولی دست یافته‌اند.

لیزر اگزایمر برص و پیسی

مزایا درمان ویتیلیگو با دستگاه لیزر اگزایمر

دستگاه لیزر اگزایمر با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد انقلابی بزرگ در حوزه درمانی بیماری ویتیلیگو برپا کرده است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه که می‌توان از آن‌ها به عنوان مزایای لیزر اگزایمر نام برد، عبارتند از:

 • انرژی بسیار بالای دستگاه (۱۰۰ میلی‌ژول)
 • تک طول موجی بودن امواج لیزر ساطع شده از آن حین درمان (۳۰۸ نانومتر)
 • در صورت استفاده صحیح از دستگاه و تنظیم اصولی آن بدون عارضه جانبی و خطر برای بیمار است.
 • قابلیت استفاده در اغلب بیماران مبتلا به ویتیلیگو با شدت بیماری متفاوت
 • مشاهده نتایج مثبت از جلسات اولیه درمانی
 • داشتن سرعت عمل بالا و کوتاه بودن مدت زمان جلسات درمانی
 • بدون درد بودن مراحل درمان
 • داشتن پروسه درمانی بدون دوره نقاهت

معایب درمان ویتیلیگو با دستگاه لیزر اگزایمر

طبق تحقیقات و درمان‌های انجام شده تا کنون گزارشی مبنی بر خطر یا عوارض جانبی ناشی از درمان ویتیلیگو با دستگاه لیزر اگزایمر گزارش نشده است. تنها عارضه جانبی بعد از اعمال لیزر اگزایمر مشاهده جزئی التهاب و قرمزی بر روی پوست است. البته این مشکل در عرض چند ساعت به طور کلی بهبود می‌یابد. بنابراین بیمارانی می‌توانند بلافاصله بعد از جلسه درمانی به انجام فعالیت‌های روزانه خود بپزدازند.

مشخصات دستگاه لیزر اگزایمر ویتیلیگو

برای شناخت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات لیزر اگزایمر، در زیر جدولی تحت عنوان مشخصات آن گردآوری کرده‌ایم. در صورتی که تصمیم به خرید این دستگاه فوق‌العاده کرده‌اید شما را به بررسی این جدول دعوت می‌کنیم:

منبع انرژی نور لیزر اگزایمر XeCl
طول موج ۲ ± ۳۰۸ نانومتر
چگالی انرژی ۳۰ تا ۴۲۰۰ میلی ژول بر سانتی‌متر مربع
چگالی توان محدود ۳۰ میلی‌وات بر سانتی‌متر مربع
قطر لکه ۱۶ سانتی‌متر مربع
مدت زمان درمان ۱ تا ۱۴۰ ثانیه
دوز مورد نیاز برای تست اریتما ۳/۶/۹/۱۲/۱۵/۱۸/۲۱/۲۴/۲۷ ثانیه
مد کاری پیوسته
ابعاد دستگاه (عرض × پهنا × طول) ۲۷ × ۲۴ × ۲۶ سانتی‌متر
ولتاژ ورودی دستگاه ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت، ۵۰ تا ۶۰ هرتز

خرید دستگاه لیزر اگزایمر ویتیلیگو

اگر تا این بخش از مقاله همراه ما بوده‌اید حتما بر بیماری ویتیلیگو و تاثیر دستگاه لیزر اگزایمر بر درمان آن واقف شده‌اید. در صورت تمایل به خرید دستگاه لیزر اگزایمر و دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید. الولیزر با داشتن سابقه‌ای درخشان در زمینه فروش دستگاه‌های زیبایی/پزشکی شما را در داشتن خریدی مطمئن همراهی خواهد کرد. برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر اگزایمر و خرید آن به بخش فروش ما مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “خرید, مشخصات و قیمت لیزر اگزایمر ویتیلیگو 308 نانومتر

 1. حسن احمدی گفت:

  سلام قیمت لیزر اگزایمر ویتیلیگو توی ایران چنده ؟ من توی وبسایت ها گشتم از 90$ شروع میشه تا 2000$ . اون لیزهای کم قیمت بدرد میخورن ؟

  1. سلام
   تماس بگیرید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *