آموزش های ویدئویی

تجربه کار با آر اف واژینال مادام اکس: دکتر متین ذاکرین

تجربه کار دکتر ذاکرین با آر اف واژینال مادام اکس
5/5 - (2 امتیاز)

بسم الله الرحمن الرحیم

معرفی دکتر متین ذاکرین

با سلام دکتر متین ذاکرین هستم جراح و متخصص زنان و زایمان بالغ بر هفت سال هست که به صورت کاملا اختصاصی در زمینه مشکلات و بیماری‌های کف لگن و بی اختیاری‌های ادراری مشکلات ناشی از یائسگی و همچنین جراحی‌های زیبایی و اقدامات زیبایی در زنان در شهر تهران فعالیت دارم.

 

در صورت باز نشدن پلیر از لینک زیر استفاده کنید.

لینک فایل ویدئو

مقدمه ای در مورد فناوری آر اف

امروزه استفاده از تکنولوژی‌ها و مدالیته‌های مختلف انرژی‌ها در بحث درمان و در واقع جوان سازی دستگاه تناسلی در بیماری‎های زنان خیلی خیلی مورد توجه قرار گرفته سالهاست که استفاده از امواج رادیوفرکانسی در مقوله‌های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و نتایج درمانی و نتایج زیبایی خیلی خوبی داشته است. استفاده از امواج آر اف به عنوان یک نیوکانتر یا یک مقوله جدید در درمان اختلالات و بیماری‌های کف لگن در زمینه بیماریها و اختلالاتی که در خانمها وجود داره مدتهاست که در تمام دنیا مورد توجه قرار گرفته و با توجه به ویژگی‌های خاصی که امواج RF داشتن و سالها در مقوله‌های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گرفتن که از جمله امن بودن، موثر بودن و کارا بودنشون در درمان هست.

همینطور در بحث درمان بیماریهای زنان توانسته برای پزشکان و  بیماران راهگشا باشه . همونطور که گفتم امواج آر اف این مزیت رو دارن که بسیار کارا هستند و در عین حال عوارض جانبی ندارن و بصورت اوت پیشن استفاده می شوند و در واقع در داخل مطب و بدون نیاز به هزینه بستری و بدون استفاده از داروهای بی حسی و بیهوشی قابل استفاده هستند.

مزیت های آر اف

ویژگیهای بارزی که استفاده از آر اف در درمان داره این هست که بصورت سرپایی قابل انجامه و در واقع این عمل‌های جراحی نیاز به بیهوشی، بی حسی و همچنین عوارض غیر قابل اجتنابی که ما بعد از جراحی داریم ندارد.

از طرف دیگه RF میتونه به عنوان یک روش کمکی و مکمل برای کیس‌هایی عمل کنه که از همون اول برای عمل جراحی انتخاب میشن. اگر بخوایم بصورت خیلی واضح تر اشاره کنیم در مواردی پرولفز کف لگنی داریم و بیمار ما کیس جراحی هست به کمک امواج آر اف هم میتونیم با تقویت عضلات کف لگن و همچنین با تقویت کف لگن بعد از جراحی نتیجه اون رو بعد از عمل در اونها بهتر کنیم.

مقایسه آر اف و لیزر

آر اف در مقایسه با لیزر این ویژگی خوب رو داره به این دلیل که صرفا مخاط رو درگیر نمی‌کنه و نوع امواج به نوعی هست که از ناحیه مخاط و زیر مخاط فراتر میره و میتونه فشیا و عضلات کف لگن رو هم تحت تاثیر قرار بده اثر گذاری بهتری در یکسری از اختلالات کف لگن از جمله دیس پارونی ها، درد لگن و واژینیسها و از طرف دیگر به این دلیل که در مخاط ایجاد ابلیژن نمی‌کنه نقاهت بسیار کوتاهتری داره و اون تایم مراقبتی که بیمار باید بعد از عمل از خودش داشته باشه بعد از RF در مقایسه با لیزر حداکثر کوتاه تره و حداکثر 24 تا 48 ساعته در حالی که در لیزر ما میدونیم که 7 تا 10 روز ابلیژنی که در ناحیه مخاط ایجاد شده یک دوره نقاهتی رو برای بیمار ایجاد میکنه.

مقایسه آر اف واژینال و هایفو واژینال

امواج آر اف با توجه به اینکه امواج امنی هستند و با توجه به اینکه حجمی از اون انرژی به داخل بافت تابانده میشه کاملا کنترل شده هست و دمای ایجاد شده در سلولهای بدن کاملا کنترل شده هست. نسبت به هایفو واژينال این مزیت رو داره که بسیار امن تره و عوارض ناشی از هایفو رو نداره و تاثیر گذاری بالاتری نسبت به هایفو داره.

در مان های قابل انجام با آر اف واژینال مادام اکس

اختلالات و مشکلاتی که ما جهت درمان از دستگاه RF مادام اکس استفاده می‌کنیم رو میتونیم به دو دسته تقسیم کنیم :

  • مشکلاتی که در ناحیه ژنیتال خارجی وجود داره مثل آتروفی هایی که در لبه ماژور وجود دارن و تیرگی‌هایی که در اثر گذشت زمان در اثر اختلالات هورمونی ایجاد میشن و در واقع تحلیل رفتن چربی در ناحیه لب ماژور که میتونه دیفکت‌هایی رو در زیبایی لبه ماژور ایجاد کنه. با استفاده از پروب اکسرنال دستگاه مادام X بین 3 تا 6 جلسه تغییرات بسیار واضحی رو در جوانسازی و حجم دهی‌ در ناحیه تناسلی شاهد هستیم. درمان بی اختیاری ادرار از جمله بی احتیاری ادرار استرسی و  حتی در مواردی که میکس هست. در درمان بی اختیاری ادرار یا مثانه بیش فعال یا حتی در درمان خشکی و دراینس واژینال که بعد از تغییرات هورمونی در خانمها اتفاق میفته از این دستگاه استفاده می‌کنیم.

آر اف واژینال مادام اکس بخاطر اینکه بطور کاملا امن و برنامه ریزی شده‌ای میتونه عضلات کف لگن رو تحت تاثیر خودش قرار بده و تحریکاتی رو در درمان ایسپارونی‌های عمقی لگن ،دردهای ناشی از چسبندگی و همینطور درمان واژینیکس مورد درمان قرار میگیره.

آر اف واژینال و تجربه درمان با مادام اکس

ما در کلینیکمون در واقع برای درمان بیماریهای زنان، بی اختیاری‌های ادراری و . . .   بالغ بر 3 سال هست که از تکنولوژی دستگاه مادام اکس داریم استفاده می‌کنیم. اکثر بیماران متعددی با اندیکاسیون‌های مختلف با شرایط مختلف و مشکلاتی که داشتن بصورت تکی و گاهی اوقات چند نفره به عنوان درمان مکمل با دستگاه آر اف تحت درمان قرار گرفتن و نتایج بالینی بسیار مطلوبی رو در ادامه درمان شاهد بودیم. اکثر افرادی که تحت درمان با مادام اکس قرار گرفتن در زمینه دسپارونی‌ها، بی اختیاری‌های ادراری بودن.

همچنین در بحث جوان سازی واژینال هم پروب اینتریال و هم پروب اکسرنال برای بهبود ارگاسم و برای بهبود کیفیت جنسی و کنترل عفونت های واژینال و همچنین بهبود روابط جنسی از این دستگاه استفاده کردن و تحت درمان قرار گرفتن.

در مجموع پرونده‌هایی که بیماران مراجعه میکنن و تحت درمان قرار می‌گیرن میتونم بگم بالای صد پرونده هست که طبق درمان بصورت اولیه یا بصورت مکمل در مراحل درمانیشون برای درمانشون از دستگاه آرف مآدام ایکس استفاده شده.

برای چه بیمارانی  از آر اف استفاده کنیم؟

شایع ترین مواردی که برای درمان با این دستگاه انتخاب میشن میتونین در دو گروه سنی اینها رو دسته بندی کنین :

یکسری خانمهایی که در سن باروری قرار دارن و جهت بهبود عضلات کف لگن و شل شدن واژن مراجعه می‌کنن و در اونها ما افتادگی با پرولکس رو مشاهده نمی‌کنیم و نهایتا ریکتوسل گرید یک رو داریم ولی کیفیت رابطه جنسی در اونها در واقع کاهش پیدا می‌کنه و شلی واژن رو شاکی هستند. یکی از بهترین درمانهایی که برای اونها وجود داره و میشه گفت تنها درمان و مدرنیته درمانی هست.

بابت اینکه ما دست به جراحی نزنیم بابت این هست که دستگاه مادام X  بصورت ماهانه در 3 یا 5 نوبت برای این عزیزان انجام میشه. در درمانهای عفونت‌های مکرر واژینال که PH واژن دچار تغییر شده و نیاز هست که جوانسازی واژینال انجام بشه این دستگاه یکی از بهترینهایی هست که برای خانمهای جوانی که دچار عفونت های مکرر واژینال هستند استفاده می‌کنیم.

در درمان واژنیسموس چه بعد از مواردی که گریدینگ بالا دارن و تزریقی که در اتاق عمل انجام میدیم و چه در مواردی که گریدینگ خفیف تری دارند و نیاز هست که کف لگن درمان بشه یکی از بهترین دستگاهها که حتی توی دو جلسه بیمار رو کاملا درمان میکنه و میتونه روابط جنسی رو کاملا درمان کنه در مقایسه با سایر تکنولوژی‌های دیگر حتی شخص من که در این زمینه دارم تحقیق میکنم این جذابیت رو این دستگاه ایجاد کرده که بر خلاف دستگاه هی گذشته که نیاز هست شش جلسه هفت جلسه تحت درمان بیمار قرار بگیره به آزادسازی آکسماس کف لگن کمک میکنه تا بیمارمون وارد یک رابطه جنسی موثر و مناسب بشه.

گروه سنی دیگه‌ای که درمان با دستگاه RF برای اونها انجام میشه سود خوبی هم میبرند افرادی هستند که در سنین حدود یائسگی یا نزدیک یائسگی هستند و دچار بی اختیاری های ادرار میشن و بی اختیاری‌های بیمار  ناشی از استرس و خشکی واژن و ناشی از بی اختیاری های کف لگن برای اونها شروع شده و ما میتونیم با تقویت عضلات کف لگن  با استفاده از دستگاه مادام X به اونها کمک کنیم تا جلو پیشرفت مشکلاتشون رو بگیریم و به نتایج درمانی خیلی خوبی ما تونستیم دست پیدا کنیم.

منوی کاربری آسان آر اف واژینال مادام اکس

همانطور که میدانید در تمام دنیا در درمان بی اختیاری های ادراری  به عنوان یک مقوله جدید مورد توجه قرار گرفته و یکی از ویژگی‌های بارز دستگاه مادام X داشتن برنامه‌های از قبل تعیین شده‌ای هست که کمک میکنه در درمان بی اختیاری های ادراری کاملا مهندسی شده و بر اساس نیاز بیمار ما میتونیم اون رو انتخاب کنیم و این ویژگی خوب رو داره که یک پزشک بر اساس تجاربش و  نتیجه درمان میتونه حتی تنظیمات RF را جوری قرار بده که بیشترین سود رو بیمار از درمان ببره.

بی اختیاری اداری که در خانم ها بسیار هم شایع است یکی از پیچیده ترین مشکلات و معضلاتی که بیمار و پزشک با اون دست به گریبان است و میدونین که در انواع خاصی از بی ادراری نتایج درمانی بعد از جراحی ها و مصرف دارو خیلی نتایج موثری نبوده و نهایتا حداکثر تا 30 درصد تونسته درس مطالعات جراحی و دارو در درمان بی اختیاری ادرار کمک کنه.

تکنولوژی آر اف با توجه به اثرات خاصی که روی عضلات کف لگن داره خصوصا و بطور اختتصاصی در دستگاه مادام X  ترکیب شده با امواج الکترو مغناطیسی که تحریک عضلات در کنار RF می‌پردازن کمک کرده تا بصورت کاملا اختصاصی روی عضلاتی که درگیر هستن در بحث بی اختیاری ادراری اثرگذار باشه.

در مقایسه با جراحی ما میدونیم که جراحی‌های بی اختیاری ادراری مشکلات زیاد و معضلات  زیادی داره از جمله استفاده از طیف‌ها که در موردشون وجود داره و حتی در صورت استفاده جزو عوارض خیلی شایع اون ایجاد اروژن هست که حتی عدم پاسخ به درمان و یا بدتر شدن حتی بی اختیاری ادراری یا حتی ارتباط‌های ادراری که بعدش اتفاق میفته و در کل تا جایی که میشه سعی میشه استفاده از جراحی‌ها در درمان بی اختیاری ادراری انجام نشه. بخاطر همین خیلی مهمه که در شرایطی که بیمار داره به سمت بی اختیاری ادراری پیشرفته میره و در همون مراحل اولیه هست ما بتونیم با استفاده از هر تکنولوژی بیمار رو درمان کنیم .

آر اف  در مقایسه با سایر  روش های درمانی چون عمیق تر اثر میکنه و اساسا عضلات رو میگیره و دستگاه مادام X با توجه به اضافه کردن امواجی که میتونن به تحریک الکتریکی عضلات بپردازن کمک کرده تا درمان بی اختیاری ادراری بسیار موثر در بیماران انجام بشه طی 3 تا 5 جلسه ما درمان رو انجام میدیم.

با توجه به اینکه معمولا عوامل زمینه ساز ناشی از بی اختیاری ادراری با افزایش سن و با کاهش هورمون‌ها با تعداد بالای بارداری‌ها و زایمان‌ها حذف میشه و ادامه پیدا میکنه نیاز هست که بیمارمون تحت کنترل باشه و هر شش ماه الی یکسال بر اساس شدت درگیری و مشکلاتش مراجعه کنه و در صورت نیاز جلسات شارژ برای بیمار انجام بشه.

درمان تک جلسه ای با آر اف مادام اکس

از جذابیت‌های استفاده از تکنولوژی آر اف در دستگاه مادام X این هست که واقعا در همون جلسه اولی که بیمار برای برطرف کردن مشکلش و کامپلینشون مراجعه می‌کنه در صورتی که عفونت‌های واژنال فعال نداشته باشه باردار نباشه و کنترکاسن‌های درمان واژینال بطور کلی نداشته باشه ما میتونیم بدون اینکه هیچگونه آمادگی قبلی نیاز باشه بدون انجام بیهوشی بی حسی بصورت کاملا سرپایی و بدون درد درمان با دستگاه مادام X رو شروع کنیم و از جمله جذابیتهای دیگه‌ای که دستگاه مادام X داره اینه که عوارض بعد از استفاده از RF رو ما نداریم و هیچگونه عوارضی رو متوجه بیمار نیست و حتی دوره نقاهتی نداره نهایتا به مدت 24 تا 48 ساعت فقط از بیمار می‌خوایم که اینترفویس و رابطه جنسی نداشته باشه.

عوارض آر اف واژینال مادام اکس

حین استفاده از دستگاه مادام X  یا بعد از استفاده از اون هیچگونه درد، احساس سوزش، احساس برق گرفتگی و هیچگونه عوارضی متوجه بیمار نیست و جزء درمانهایی است که در همون جلسه اولی که بیمار به ما مراجعه میکنه شرح حالی گرفته میشه و معاینه فیزیکی انجام میشه میشه پنل درمانی رو برای بیمار در نظر گرفت و درمان رو شروع کرد.

دستگاه مادام X  در مقایسه با سایر دستگاه‌های ردیوسرکنسی که برای درمانهای زنان مورد استفاده قرار می‌گیره یکسری ویژگیها و برتری‌هایی نسبت به زمینه فناوری و در واقع حتی استفاده و کاربری داره که من حتی لازم میدونم در اینجا به اونها اشاره دکنم :

از جمله در درمان و استفاده از RF کنترل دمای ایجاد شده در بافت بسیار بسیار مهمه به دو دلیل : 1) جلوگیری کنه از عوارض ناشی از RF  و سوختگی به اصطلاح و از طرفی دما به اندازه کافی در بافت بالا بره که  بتونه نتیجه درمان در بیماران ما بسیار بسیار موثر باشه. به همین دلیل وجود چهار سنسور کنترل دما و گرفتن دما که بصورت 360 درجه قرار دارن و این ویژگی فقط در دستگاه مادام X دیده میشه این مزیت رو اجاد میکنه تا بصورت لحظه‌ای و نقطه‌ای در چهار نقطه بصورت 360 درجه دمای بافت قابل اندازه گیری باشه.که حتی در پنل درمانی که توسط پزشک ریخته میشه هم این دما خیلی خیلی مهم است. دستگاهی که برای درمان واژینال و داخل واژن استفاده میشه تنها دستگاهی هست که متریال مورد استفاده در ساخت همپیست هست که . . . . . . . . . داره و برای استفاده در داخل بدن و از طرف دیگه تابش امواج الکترونسی بصورت 360 درجه است و نیازی نیست که توسط پزشک یا اپراتور در حین درمان پروب چرخونده بشه چونکه وقتی که بصورت دستی پروب چرخونده بشه دو تا مسئله رو ایجاد میکنه تابش امواج ردیوفرکنسی در تمام 360 درجه و تمام طول کانال بصورت یکسان و موثر نخواهد بود و از طرف دیگه کاملا وابسته به اپراتور میشه. از جذابیت‌های فناوری دستگاه مادام X این است که زمانی که دما رو داره بصورت لحظه‌ای اندازه گیری میکنه از هر پروب بصورت جداگانه از مادر مانیتور گزارش میشه و این کمک میکنه به پزشک تا بتونه پلن درمانی رو برای بیمار در نظر بگیره و بصورت منوال حتی تنظیمات دستگاه رو برای بیمار تنظیم کنه.

استفاده از همپیست‌های یکبار مصرف در درمان بیماریهای داخل واژن بسیار بسیار مهمه و این مقوله رو دستگاه مادام  X حل کرده بخاطر اینکه برای جلوگیری از احتمال ابتلا و انتقال بیماریهای جنسی از جمله HNC و HND و سایر بیماریهای جنسی مثل کلادیرها که میتونه از فرد به فرد دیگر طی خدمات درمانی حتی منتقل بشه باید از همپیست‌های یکبار مصرف مخصوص فرد حتی در هر جلسه برای بیمار استفاده میشه کمک میکنه که در نهایت سلامت بیمار در روی پلن B درمانی قرار بگیره و هیچگونه بیماری او رو تهدید نکنه.

در بسیاری از مشکلاتی که در کف لگن وجود داره از جمله آلتروفیل‌ها، واژینیس‌ها و حتی مواردی که نیاز به جوانسازی هست خیلی مهمه که ما فقط با درمان اینترواژینال بسنده نکنیم و بتونیم همزمان ناحیه . . . .  ژنیتال رو هم درمان کنیم. وجود دو پروب اینترو واژینال کمک میکنه ما یک درمان کاملی رو برای بیمارمون برنامه ریزی کنیم و همزمان با جوانسازی و رفع مشکلات داخل واژن بتونیم مشکلات اکسترواژینال رو هم در بیمارمون حل کنیم و  وجود این دو پروب در دستگاه مادام X به پزشک این کمک رو میکنه که بتونه یک درمان مناسب رو برای بیمار پیش ببره.

از جمله جذابیت‌های دستگاه مادام X اینه که کمک کرده در درمان اختلالات کف لگن از جمله بی اختیاری‌های ادراری، استفاده از تکنولوژی EMS هست که همزمان با تحریک عضلات کف لگن در کنار امواج ردیوفرکنسی که مورد استفاده قرار میگیره نتایج درمانی خیلی موثر تر و ماندگار تری رو برای بیمار ما ایجاد کنه.

 متاسفانه در برخی از دستگاه‌های RF توصیه میشه که استفاده بشه از همپیست‌های یکبار مصرف معضلی که ما روبرو هستیم در مواردی که بیاییم از پروب‌های چند بار مصرف خصوصا برای درمان‌های   ؟   استفاده کنیم در دو مقوله بسیار بسیار مهم میشه خلاصش کرد. در درجه اول ریسک انتقال بیماریهای جنسی از فردی به فرد دیگه افزایش پیدا میکنه . افزایش واژیناتهای کاندینایی و  ؟ کاندینایی حتی در مواردی که از دستگاه‌های با پروب یک بار مصرف استفاده شده برای درمان ما می‌بینیم که به کلینیک مراجعه میکنن و از طرف دیگه انتقال بیماریهای جنسی از فردی به فرد دیگه وجود داره. مقوله دیگه در بحث استفاده از پروب‌های چند بار مصرف مطرحه بحث استریل سازی است سنسورهای دمایی که در پروب‌ها استفاده میشه حتما نیاز هست برای اینکه سلامتشون حفظ بشه و بتونن حداکثر عملکرد رو داشته باشن و از ایجاد عوارض در درمان با RF جلوگیری کنند در صورت استفاده از روش ‌های روتینی مثل . . . . . . .  استفاده از محلولهای غوطه ورسازی، استفاده از شوینده‌هایی که در مطب مورد استفاده قرار میگیره این پروب‌ها و سنسورهای دمایی کاملا آسیب میبینند و این خطر رو ایجاد میکنند در حین درمان ایجاد سوختگی اتفاق بیفته و هم زمانی که سنسور دما، دمارو بطور کامل به ما گزارش نده نتیجه درمان و پلنی که پزشک برای بیمار و ادامه درمان خواهد داشت قطعا دچار خدشه میشه.

اینجاست که استفاده از پروب‌های یکبارمصرف با حداکثر کیفیت با سنسور دمایی که کاملا تست خودش رو پس داده و میتونه در آن واحد دمارو کاملا لحظه ای و ثانیه ای برای شما  نشون بده اهمیت پیدا میکنه. این از ویژگی‌های برتر دستگاه مادام X است که پروب‌ها یکبار مصرف هسته و برای استریل سازی به هیچ عنوان ما در مطب امکانش وجود نداره و شرایط استریلش شرایط خاصی هست که قطعا توسط شرکت الولیزر انجام میشه، این اطمینان رو به ما میده که هم عاری از هر گونه بیماری باشه و هم اینکه کیفیت پروب در حد بالای خودش حفظ بشه. با توجه به اینکه محیط واژن کاملا محیط مرطوبه و PH اسیدی داره و پر از باکتری‌ها و لاکتوباکتری‌هایی هست که مرتب در حال تولید اسید لاکنیک هستند اهمیتی که جنس پروب پیدا میکنه در اینه که پروبهایی که حاوی آلومینیوم هستند خصوصا وقتی که به مدت طولانی داخل بدن دارن استفاده میشن خب در استفاه از ردیوفرکنسی هم ما احتیاج به گرما داریم و در محیط اسیدی تولید گرما میشه و احتمال آزاد شدن یون‌هایی وجود داره که میتونن در دراز مدت ایجاد سمیت سلولی بکنن و عوارض خودشون رو داشته باشن.

در رابطه با سایر دستگاه‌های RF که استفاده میشه از پروب‌های درمان اینتراواژینال بصورت اختصاصی از پروب استیل 316 در واقع استفاده میشه که احتمال آزاد سازی یون ها را در دمای بالا نداره و کاملا سیو هست و عوارض بعدی برای بیمار ایجاد نمی‌کنه. بطور کلی سوالی که مطرح میشه این هست که در چه کسانی نمیشه از دستگاه مادام x بهره برد، هر خانمی که در ناحیه ژنیتالیا دچار عفونت حاد باشه که اون عفونت درمان نشده باشه وجود ضایعات فعال هرپس وجود ضایعات فعال HPV توجه داشته باشین که صرفا داشتن HP و HP مثبت بودن . . . . . . . . . . نیست ولی اگر مبتلا به وارت باشه یا سرویسینگ داشته باشه یا زخم دهانه رحم داشته باشه که تعیین تکلیف نشده در اینگونه موارد مثل سایر مدلیتهای انرژی از دستگاه مادام x نمیتونیم استفاده بکنیم. هرگونه ترشحات غیر طبیعی واژنال به این دلیل که میتونه ناشی از یک بیماری مزمن باشه و از طرفی کیفیت درمان رو کاهش میده میتونه جز موراد کندی انکاسیون هست و حتما باید عفونت ها درمان بشن بعد از دوران بهبود از RF استفاده بشه. وجود عفونت های ادراری فعال هم وجود سیسیت هم با کندی انکاسیون قابل درمان هست.

در خصوص استفاه از IUD و هم زمان استفاده از RF در موردهایی IUD هایی که هرمونال هستند وجود نداره در مورد IUD های مسی کنترل هست برخی از رفرنس‌ها RF را همزمان با IUD مسی در واقع توصیه نمی‌کنیم ولی دیده شده در افرادی که IUD مسی داشتن و RF استفاده شده هیچگونه عارضه جانبی و سایدبکتی متوجه بیمار نبوده اما ممکنه بصورت تئوریکال و از نظر تئوری باعث کاهش طول عمر مفید IUD بشه. من شخصا در کلینیکم برای کسانیکه IUDهای مسی دارن از RF استفاده میکنم و هیچگونه عارضه جانبی در این مورد گزارش نشده. در کسانی که به دلیل مشکلات و بیماریهای قلبی دارن و استنس گذاشته شده و در کسانی که تعریف مفهوم مفاصل داشتن و پروتزهای فلزی در داخل بدنشون هست توصیه میشه از RF استفاده نشه علی الخصوص که اون پروتزها در فیلدی باشن که امواج رادیوفردنسی در آن تابونده میشه. خانمهایی که باردار هستند و یا شما به هر عنوان حدس میزنید که بارداری داشته باشند ریتارد داشته باشند استفاده از RF توصیه نمیشه تا تکلیف باردار نبودن و بودن اون خانم‌ها مشخص بشه. در دوران شیر دهی هیچگونه منع مصرفی نداره و میشه در شیردهی استفاده کرد و یکی از بهترین درمانها در خشکیهای واژینال ناشی از افزایش پرولاکتین و دوران شیر دهی هسته.

تعدادی از خانمها هستند که در طی دوران زندگیشون دچار کنسرهایی میشن که حالا این کنسرها میتونه در ناحیه ژنیتال باشه و سیستم ژنیتال رو درگیر کرده باشه و به دنبال درمان اتفاقی که میفته دچار استنوز در واژنال میشن و دچار خشک از رادیو تراپی و کموتراپی. یکی از بهترین درمانهایی که برای خشکیهای واژینال بعد از قطع هورمون و بعد از رادیو تراپی وکموتراپی در خانمهای مبتلا به کنسرتوصیه میشه استفاده از RFهای واژینال هست حتما قبل از شروع درمان شرایط کلی بیمار ارزیابی بشه با اونکولیژیست مشاوره انجام بشه در زمینه استفاده از مولیت‌های انرژی و در صورتی که منع مصرف وجود نداشته باشه با یا بدون هورمون تراپی اون هم باز به نظر اونکلوژیست در واقع باید توجه کرد و بیماری زمینه‌ای که فرد بهش مبتلا بوده و تحت درمان قرار گرفته RF میتونه در درمان خشکی و در درمان مشکلات روابط جنسی و اینترکورس و حتی در تنگی و استنوز بعد از درمانهای ناشی از کنسر در خانمها بسیار تا بسیار موثر باشه. فقط نکته ای که اینجا وجود داره بحث کانسرت با اونکولوژ هسته و جراحی که بیماری رو درمان کرده و از طرف دیگه توجه به اینکه طول جلسه درمان نسبت به موارد دیگه خب طول کشنده تر هسته و نیاز به صبر و حوصله بیشتری داره.

از ویژگیهای ممتازی که RF واژنال داره اینه که غیر از اینکه در یکسری از مشکلات مثل مشکلات ارگاسم مثل عفونت های مکرر و مثل خشکی ناشی از هورمون بصورت اصلی مورد استفاده قرار میگیرهو در یکسری از بیماریها و مشکلات ما میتونیم به عنوان درمان مکمل و تکمیلی از RF واژینال استفاده بکنیم. RF واژینال درکلینیک ما بطور ویژه اگر بخوام توضیح بدم به عنوان درمان مکمل در پلن‌های درمانی ما در درمان واژیمینوس‌ها و در درمان بی اختیاری‌های ادراریو همچنین در درمان خشکی‌های ناشی از واژینال هورمون مورد استفاده قرار میگیره. عزیزانی که به دلیل پرولپس و حتی بی اختیاری‌های ادراری کاندید گذاشتن پسایی هستند و کاندید جراحی هستند از جمله افرادی هستند که در استفاده از RF سود میبرن به این صورت که قبل از بازتوانی توانبخشی خیلی خوبی رو در کف لگن داشته باشیم همونطور که همزمان روی مخاط واژینال دخالت میکنه و جوانسازی رو انجام میده در حل مشکلات عضلات کف لگن بسیار بسیار موثر هسته و به عنوان یک درمان کمکی و نگهدارنده در بیماران جراحی و افرادی که کیس گذاشتن تسایی هستند در کلینیک ما مورد استفاده قرار میگیرد.

از ویژگیهای منحصر به فردی که دستگاه RF مادام X داره در مقایسه با سایر دستگاه‌های RF که برای درمان مشکلات کف لگن مورد استفاده قرار می‌گیرن اضافه شدن تکنولوژی EMS هست که در اون تحریک الکتریکی عضلات کف لگن  همرمان با تابش امواج RF صورت میگیره و موجب جلب نتایج درمانی بهتر، موثر تر و پایدارتر میشه در اختلالات کف لگن و این ویژگی منحصر به فرد تنها و تنها در حال حاضر در تکنولوژی دستگاه مادام X قرار داره و مورد استفاده قرار میگیره .

جا داره من اینجا تشکر کنم از مدیریت محترم شرکت الولیزر و سایر دوستان و عزیزانی که در معرفی دستگاه به کلینیک ما بسیار بسیار به ما کمک کردن. از جمله خدمات بسیار خوبی که شرکت الولیزر در حمایت از لیدرهای این دستگاه داره و آموزشهای به روز و مداومی که ارائه میده با تیم توسعه و تحقیق شرکت الولیزر بصورت دو جانبه به ما کمک می‌کنند تا بتونیم بهترین پلن‌های درمانی رو برای بیمارانمون بریزیم و بهترین نتایج در مقایسه با سایر دستگاه‌ها در واقع داشته باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *