مقاله ها

تجربه لطافت پوست با لیزر الکس مو

تجربه لطافت پوست با لیزر الکس مو
5/5 - (1 امتیاز)

بسیاری از بانوان و آقایان از داشتن موهای زائد بدن خود به شدت رنج می برند. این افراد همیشه به دنبال راه حل هایی هستند که بتوانند از شر این موها خلاص شوند. لیزر الکس مو یکی از بهترین و موثرترین روش های از بین بردن موهای زائد در دنیا به شمار می رود.

البته باید گوییم لیزر موهای زائد تقریبا روشی جدید است. در زمان های قدیم بانوان به روش های دیگری از دست این موها رها می شدند. اما پیشرفت روز افزون تکنولوژی و استفاده از لیزر الکس مو، این ویژگی را برای بانوان به ارمغان آورد که با کمترین درد برای همیشه از شر موهای زائد خود رها شوند.

در همین مدت کوتاهی که دستگاه های مختلفی برای لیزر وارد بازار شدند، بسیاری از مصرف کنندگان و داوطلبان لیزر درمانی را دچار سردرگمی نموده است. تعریف از هر دستگاهی باعث شده است که بسیاری از افراد برای لیزر درمانی از روش های غیر استاندارد بهره مند شود.

اما لیزر الکس مو از جمله بهترین روش های لیزر درمانی در دنیا می باشد که علاوه بر هزینه مناسب، کارایی فوق العاده بالایی دارد. نام این دستگاه، لیزر الکساندرایت است. البته علت نامگذاری این دستگاه به این نام،  استفاده از مکانیزم الکساندرایت در دستگاه می باشد.

ویژگی پوست های مختلف برای لیزر درمانی

مسلما همه ما می دانیم که هر پوستی دارای ویژگی های مخصوص به خود است. زمانی که اقدام به لیزر الکس مو می نمایید، باید درمورد رنگ پوست، جنس مو، نوع موهای زائد و .. شناخت کافی داشته باشید. تا بدانید کدام نوع از دستگاه های لیزر قادر هستند بهتر بر روی پوست شما جوابگو باشند.

بهترین روشی که می توانید از این مسئله اطلاع کسب نمایید، مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه است. البته یک کلینیک تخصصی در زمینه لیزر الکس مو نیز می تواند نیاز شما را در این خصوص برطرف نماید. حتی اگر شما از بهترین برند لیزر مو در دنیا استفاده نمایید، اما پزشک و کلینیک مناسبی را برای این عمل انتخاب نکنید، نتیجه مناسبی دریافت نخواهید کرد.

البته حتما پیش از مراجعه به هر کلینیکی که مد نظر شماست، بهتر است خودتان در مورد دستگاه مورد نظرتان اطلاعاتی را کسب نموده باشید.

نحوه از بین بردن موهای زائد با لیزر الکس مو

تمامی سیستم های لیزر مو، تقریبا به یک صورت فعالیت می کنند. تنها مسئله ای که یک دستگاه را از دستگاه دیگر متفاوت می نماید، قدرت طول موج دستگاه می باشد. وقتی شما از لیزر الکس مو استفاده می نمایید، باید بدانید طول موج این دستگاه دقیقا چقدر می تواند باشد.

زیرا این مسئله بدون شک در کاهش یا افزایش تعداد جلسات درمانی شما تاثیر گذار خواهد بود. دستگاه لیزر الکس مو نوری که از خود ساطع می نماید را به انرژی گرمایی تبدیل می کند. این انرژی توسط فولیکول و پیاز مو جذب شده و امکان رشد مجدد آن از بین می رود.

با این روش می توان برای همیشه از دست موهای زائد بدن رها شد. این که دستگاه شما دقیقا از چه میزان طول موجی برخوردار است، می تواند در تاثیر لیزر درمانی تاثیر بالایی داشته باشد. اصولا لیزر الکس مو از آنجایی که دارای طول موج قدرتمندی می باشد، بیش از 70 تا 80 درصد موهای بدن را به راحتی از بین می برد.

کاربرد های لیزر مو با دستگاه های الکساندرایت

برخی از داوطلبان با این ترس که ممکن است لیزر درمانی به دیگر مناطق بدن و پوست آنها آسیب وارد کند، از این روش دوری می کنند. اما باید بگوییم دستگاه لیزر الکس مو مجهزی که در بازار وجود دارند، به گونه ای طراحی شده اند که تنها فولیکول مو را تحت تاثیر قرار می دهند.

از این رو نیازی به نگرانی و احتمال بروز مشکلات پوستی در این روش های لیزر درمانی وجود ندارد. علاوه بر استفاده از لیزر الکس مو برای از بین بردن موهای زائد، می توان برای کاربرد های دیگری نیز از این سیستم ها استفاده نمود.

برخی از افراد برای پاک کردن اثر تاتو یا خالکوبی به سراغ لیزر درمانی میروند. برخی دیگر برای این که ضایعات عروقی کارآمد بدن خود را از بین ببرند اقدام به استفاده از لیزر الکس مو می نمایند. برخی دیگر نیز رنگدانه هایی که بر روی پوستشان ایجاد شده است را با لیزر درمانی از بین می برند.

تمامی این کاربرد ها در کنار از بین بردن موهای صورت، بازو، پا، زیر بغل و… از ویژگی ها و خاصیت های لیزر الکس مو می باشد. پس لیزر درمانی تنها مختص به افرادی نیست که قصد دارند از  شر موهای زائد خود خلاص شوند. بلکه کاربرد های دیگری نیز در استفاده این دستگاه ها وجود دارد.

لیزر درمانی

دلایل انتخاب دستگاه لیزر موی الکس

بهتر است پیش از انتخاب دستگاه های لیزر الکس مو ویژگی های خاص و منحصر به فرد آن را بشناسیم. از جمله ویژگی های این دستگاه ها عبارتند از:

 • کاربرد برای هر نوع رنگ پوست، تیره و روشن
 • قوی ترین و پیشرفته ترین دستگاه لیزر مو در دنیا
 • سرعت بالا در لیزر الکس مو
 • کمترین عوارض و بیشترین تاثیر در از بین بردن موهای زائد
 • قابلیت تنظیم طول موج و میزان انتقال انرژی به پیاز مو
 • داشتن دستگاه نک کننده پوست و از بین برنده سوزش در حین لیزر درمانی
 • قابلیت استفاده برای از بین بردن موهای نازک، ضخیم و کرکی
 • دارای تاییدیه از FDA آمریکا
 • لیزر الکس مو تنها دستگاهی است که قابلیت روشن کنندگی بخش های تیره بدن را دارد.
 • هیچ خطری در استفاده از این دستگاه های لیزر برای بدن وجود ندارد.
 • استفاده از این دستگاه نیاز به بی حسی در حین عمل نیز نخواهد داشت
 • قابلیت استفاده برای تمامی نواحی بدن
 • نفوذ بسیار عمیق در عمق پوست
 • کاهش تعداد جلسات لیزر درمانی با استفاده از لیزر الکس مو
 • پوشش دهی فوق العاده وسیع

تمامی این موارد منجر شده است تا استفاده از دستگاه های الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد از محبوبیت برخوردار شوند.

انواع دستگاه های لیزر الکساندرایت

دستگاه های لیزر الکساندرایت خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند، که هر کدام از آنها ویژگی های خاصی دارند. لیزر ARION یکی از قدرتمند ترین و سریع ترین دستگاه لیزر الکس مو می باشد. این دستکاه با داشتن طول موج 755 نانومتری قادر است به راحتی موهای زائد بدن را در بخش های وسیعی از بین ببرد.

این دستگاه موهای زائد را به آرامی اما به نحو موثر و در زمانی کوتاه از بین می برد. سیستم خنک کننده ای که در این دستگاه ها قرار دارد، به صورت مستقیم به هندپیس متصل است از این رو عوارض جانبی لیزر درمانی را به میزان فوق العاده کاهش می دهد.

دستگاه لیزر الکس مو کوترا یکی از نمونه های دیگر این دستگاه های لیزر مو به شمار می رود. این دستگاه به دلیل داشتن قدرت فوق العاده بالا، برای لیزر موهای آقایان بسیار مناسب می باشد. زیرا ضخامت موهای بدن آقایان نسبت به خانم ها بیشتر بوده و به قدرت بیشتری برای لیزر نیاز دارند.

دستگاه لیزر آلما قادر است به راحتی طیف وسیعی از موهای زائد بدن انسان را از بین ببرد. استفاده از این دستگاه لیزر الکس مو برای داوطلبان سرعت و آسایش را به همراه دارد. علاوه بر آن می توانید نتیجه فوق العاده عالی با استفاده از این دستگاه به دست آورید.

تکنولوژی که در این دستگاه لیزر مو به کار رفته است، از جمله پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد. از این رو بهتر است برای لیزر درمانی حتما از دستگاه های لیزر الکس مو آلما بهره مند شوید. بازگشت موهای زاید با این دستگاه به میزان زیادی، ممکن نیست.

مراقبت های پس و پیش از لیزر با دستگاه الکس

پس از این که تصمیم گرفتید از دستگاه لیزر الکس مو استفاده نمایید، در نظر داشته باشید که شش هفته قبل از لیزر درمانی به هیچ عنوان از بند، موم، یا الکترولیز استفاده نکنید. علاوه بر آن در طول همین مدت هرگز اقدام به آفتاب گیری در زیر نور مستقیم ننمایید.

انجام هر یک از این روش ها می تواند منجر به افزایش عوارض لیزر درمانی برای شما گردد. لیزر الکس مو در اصل همچون بند یا وکس، ریشه موهای زائد را هدف قرار می دهد. از این رو باید مراقب پوست خود باشید. اگر این توصیه ها را مد نظر قرار دهید، هرگز پس در لیزر درمانی دچار مشکلات و عوارض خاصی نخواهید شد. پس از لیزر الکس مو برای این که درد را در محل مورد نظر کاهش دهید، بهتر است از کیسه های یخ استفاده نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از انواع پاک کننده ها، و حتی مالیدن محل لیزر، پس از درمان به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

پس از لیزر درمانی با لیزر الکس مو از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شدت پرهیز نمایید. زیرا پوست بدن و صورت شما به دلیل قرار گرفتن زیر انرژی گرمای بسیار زیاد، حساس شده و باید از آن بسیار مراقبت نمایید. ممکن است پس از لیزر الکس مو در ناحیه مورد نظر با قرمزی، خارش یا تورم روبه رو شوید. این مسئله پس از چند رو از بین خواهد رفت. پس به هیچ عنوان اقدام به روش های درمانی همچون دست زدن، ننمایید. می توانید پوست خود را پانسمان کنید، تا از ساییدگی آن اجتناب نمایید.

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر حذف موهای زائد را حتما بخوانید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *