مقاله ها

زیبایی و جذابیت با لیزر دستگاه دایود مو | مزایای دایودلیزر موهای زائد

دستگاه دایود مو
به این نوشته امتیاز دهید.

در جهان هر کسی به دنبال زیباتر شدن و خاص تر شدن است. اما متاسفانه داشتن موهای زائد در بدن و صورت، بسیاری از انسان ها را از زیبایی دور کرده است. این افراد به فکر استفاده از دستگاه دایود مو هستند، تا زیبایی خود را افزایش دهند و از دست این موهای زائد خلاص شوند.

دستگاه های لیزر مو چند سالیست که وارد بازار شده و خانمها و آقایان برای استفاده از آنها بسیار مشتاق هستند. زیرا دیگر نگران نیستند که از دیگر انسان ها زیبایی کمتری داشته باشند. به راحتی با دستگاه دایود مو از تمامی لک ها و موهای زائد بدن خود رها خواهند شد.

برخی از افراد نگران این هستند که ممکن است استفاده از دستگاه دایود مو برای بدن آنها عوارضی را به همراه داشته باشد. باید بگوییم مسلما در لیزر نمود موی بدن عوارض وجود دارد. اما این عوارض به ندرت و در افراد معدودی بروز می کند.

پس نباید نگران این مسئله بود که هر فردی که از این دستگاه های لیزر مو استفاده می نماید، بدون تردید با مشکلات بسیاری روبرو خواهد شد. باید بگوییم دستگاه لیزر دایود از جمله جدیدترین و محبوب ترین دستگاه های لیزر به شمار می رود که تاثیر فوق العاده از در حذف موهای زائد بدن دارد.

لیزر درمانی با دستگاه دایود مو چگونه صورت می پذیرد؟

بسیاری از مردم کنکجاو هستند تا در مورد نحوه عملکرد این دستگاه ها اطلاعاتی بدست آورند این که یک دستگاه دایود چگونه و با چه فرایندی قادر است موهای زائد بدن را از بین ببرد.  این دستگاه از تکنولوژی نیمه هادی برخوردار می باشد.

از این رو در زمان تولید نور، نور در محدوده ی مرئی مادون قرمز تولید می شود. نکته جالبی که باید در مورد دستگاه دایود مو بیان نماییم، این است که اصولا نوری که از این دستگاه بر روی پوست تابیده می شود، تنها محدود به محل مورد نظر است.

یعنی نگرانی از این که ممکن است دیگر نقاط بدن نیز از آسیب های این نور ساطع شده در امان نباشند، بی مورد است. کلینیک های تخصصی که از دستگاه دایود مو برای حذف موهای زائد بدن استفاده می کنند، اصولا به این نکته اشاره دارند که این دستگاه از کمترین عوارض برای پوست برخوردار می باشد.

نوری که از دستگاه دایود مو بر روی پوست می تابد، قابلیت نفوذ در عمق پوست را داشته و همین مسئله منجر می شود تا نور توسط ملانین های مو جذب شود. از این رو ریشه مو به کلی سست شده و نابود خواهد شد. دلیل محبوبیت استفاده از این دستگاه ها، دقیقا همین نکته است.

از طرف دیگر برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد قادر نیستند بر روی پوست های تیره عملکرد مناسبی داشته باشند. اما دستگاه دایود مو علاوه بر تاثیر بر روی پوست های روشن، عملکرد بهتری در برابر پوست های تیره داشته و به راحتی می تواند موهای زائد را برطرف کند.

قدرت دستگاه دایود مو به قدری بالا است که حتی قادر است موهای ضخیم و تیره بدن آقایان را نیز از بین برده و رشد مجدد آنها را محدود کند. تمامی این دلایل منجر شده است تا مردم دنیا ترجیح دهند موهای زائد بدن خود را با استفاده از این دستگاه لیزر کنند.

 

پیش از لیزر درمانی با دایود چه باید کرد؟

همه می دانیم که لیزر درمانی عملی حساس و خاص است. از این رو باید برخی پیشگیری های لازم در خصوص استفاده از دستگاه دایود مو پیش از انجام لیزر انجام شود. برخی از این نکات عبارتند از:

  • قبل از لیزر به شدت باید از برنزه کردن پوست با نور خورشید اجتناب شود.
  • استفاده از لوسیون یا دئودورانت پیش از لیزر درمانی، که منجر به تحریک پوست می شود خودداری نمایید.
  • قبل از این که اقدام به لیزر درمانی نمایید، باید از اصلاح و اپیلاسیون پوست خود اجتناب نمایید. مگر به درخواست پزشک متخصص.
  • اگر سابقه بیماری های به خصوصی را داشته اید بهتر است پیش از لیزر با دستگاه دایود مو حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
  • اصولا کسانی که از پوست های تیره ای برخوردار هستند، باید از انرژی کمتری برای لیزر درمانی استفاده کنند. به همین دلیل افزایش جلسات درمانی مسلما می تواند برای کسب نتیجه بهتر برای آنها مفید باشد.

تمامی این نکات در خصوص کسانی بوده که قصد استفاده از دستگاه دایود مو را داشتند. اما اگر قرار است از دستگاه های لیزر دیگری برای درمان موهای زائد استفاده شود، بدون تردید نکات مخصوص به خود را خواهد داشت.

 

اقداماتی که بعد از استفاده دستگاه دایود مو باید مد نظر قرار داد

اگر تصمیم گرفتید از دستگاه های لیزر مو استفاده کنید، یا حتی در کلینیک های مخصوص نوبت خود را دریافت نمودید، بهتر است بدانید پس از لیزر درمانی چه اقداماتی را باید انجام دهید. تا هم روند بهبود لیزر درمانی سریعتر صورت پذیرد، هم این که عوارض استفاده از دستگاه دایود مو به کلی از بین برود.

بهتر است پس از لیزر درمانی برای این که قرمزی و التهاب پوست خود را کاهش دهید، از کمپرس آب سرد در محل لیزر شده استفاده نمایید. این عمل منجر می شود تا حرارت وارد شده بر روی پوست شا کاهش یافته و احساس خوشایندی به دست آورید.

می توانید پس از لیزر دستگاه دایود مو به اصلاح موها بپردازید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که این عمل باید حتما با توصیه و نظر پزشک صورت پذیرد. زیرا ممکن است پس از لیزر درمانی نیازی به استفاده از اصلاح کننده ها نداشته باشید.

کسانی که دارای موهای بلوند و یا روشنی هستند، مسلما زمان بیشتری را باید مصرف کنند تا به نتایج مورد نظر خود دست یابند. زیرا دستگاه دایود مو بیشتر قادر است تا موهای ضخیم و تیره را از بین ببرد. که این مسئله در مورد موهای روشن و بلوند، روند درمان را کمی طولانی خواهد نمود.

صبر برای دیدن نتیجه لیزر درمانی مهمترین اصل است. زیرا نتیجه لیزر با دستگاه دایود مو تقریبا چند هفته بعد مشخص می شود.

بهتر است تا چند هفته پس از این که اقدام به لیزر درمانی نمودید، از در معرض نور خورشید قرار گرفتن پرهیز کنید. یا این که مثلا زمانی که از دستگاه دایود مو استفاده نمودید، برای بیرون رفتن از خانه، حتما از کرم های ضد افتاب و کلاه های نقاب دار استفاده نمایید. رعایت این نکات می تواند شما را به بهبود سریع و نتیجه مسلوب نزدیک کند.

 

لیزر موهای صورت

لیزر موهای صورت

مزایای استفاده از دستگاه دایود مو

استفاده از هر روش درمانی برای خلاص شدن از موهای زائد، هم دارای مزایا و هم دارای معایبی خواهد بود. از این رو دستگاه های دایود نیز مزایای خاص خود را دارند. از جمله این مزایا می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.

اصولا استفاده از دستگاه دایود مو بهبودی سریعی را به دنبال داشته و دوران نقاهت آن کوتاه است.

می توان با استفاده از این دستگاه، طول موج مورد نیاز را تغییر یا تنظیم نمود. تا بدن را از آسیب های جدی دور نمود و به نتیجه مطلوب رسید.

سرعت بالایی که سیستم های دایود لیزر مو در پرتاب لیزر دارد، باعث شده است تا بیمار جلسات کمتری را به کلینیک مراجعه نماید. که این مسئله هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی خواهد نمود.

برخی از افراد معمولا از درد لیزر درمانی با دستگاه های لیزر مو گلایه می کنند. اما باید بگوییم دستگاه دایود مو تنها دستگاهی است که استفاده از درد چندانی نداشته و عملکرد سریعی دارد. به همین دلیل نیاز نیست یک منطقه را چندین مرتبه مورد لیزر قرار داده تا فولیکول ریشه مو را از بین ببرد.

مکانیسم گزینشی که در دستگاه دایود مو وجود دارد، باعث می شود تا بدون آسیب رساندن به پوست، موهای تیره، زبر و ضخیم به راحتی از بین برده شوند.

از آنجایی که این دستگاه لیزر مو دارای طول موج بلندی است، به راحتی در عمق پوست نفوذ کرده و خطرات و آسیب های کمتری را به بدن وارد می کند.

احتمال این که اپیدرم در استفاده از دستگاه دایود مو آسیب ببینید، بسیار کم است. زیرا این دستگاه ها اصولا قابلیت تنظیم طول موج داشته و می توان از این آسیب ها جلوگیری نمود.

علاوه بر تمام این موارد باید بیان نماییم که استفاده از دستگاه های لیزر دایود، علاوه بر تاثیر عالی بر روی پوست های روشن، بر روی پوست های تیره نیز بسیار موثر است. می توان صورت، گردن، بیکینی و تمامی قسمت های مختلف بدن را با دستگاه دایود مو لیزر نمود.

لیزر درمانی موهای زائد

برخی از عوارض استفاده از دایود لیزر

با وجود مزایای اشاره شده، باید بگوییم استفاده از این دستگاه می تواند عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. که از جمله مهمترین این عوارض احتمال بروز ضایعه اورتیکاریا در برخی از افراد است. از طرف دیگر از آنجایی که این نوع دایود لیزر مو مدت طولانی نیست که وارد بازار شده است، به همین دلیل نتایج قطعی از درمان در طولانی مدت آن در دست نمی باشد.

یعنی می تواند پس از چند سال مجددا رویش موهای زائد اغاز شود، ممکن هم است دیگر این رشد برای همیشه متوقف شده باشد. به همین دلیل اگر افرادی برای شما از نتیجه تضمینی استفاده از دایود لیزر صحبت کردند، بدانید چنین مسئله ای صحت ندارد.

[yasr_overall_rating]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *