مقاله ها

لیزر الکس یا لیزر دایود؟ کدام بهترین است؟

لیزر الکس
5/5 - (1 امتیاز)

دستگاه هایی که در بازار برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. لیزر الکس و دایود از این دسته دستگاه های لیزر مو به شمار می روند. اما همیشه با این سوال رو به رو هستیم که لیزر الکس یا لیزر دایود؟ کدام یک بهتر و نتیجه بخش تر است؟

برای این که بتوانیم به راحتی پاسخ این سوال را بدهیم، باید ابتدا در مورد دستگاه های لیزرمو اطلاعات لازم را بدست آوریم. این که دستگاه های لیزر الکساندرایت چگونه هستند، یا دستگاه های دایود چه ویژگی هایی دارند؟ پس از آن می توانیم بگوییم لیزر الکس یا لیزر دایود؟

اصولا همه پزشک ها از یک نوع دستگاه لیزر استفاده نمی کنند. به دلیل این که دستگاه های مختلفی وارد بازار شده است، که هر کدام دارای ویژگی ها و عملکرد های مخصوص به خود می باشد. معمولا از هر پزشکی که بپرسید لیزر الکس یا لیزر دایود؟  بدون شک همان دستگاهی را به شما پیشنهاد خواهد نمود، که خود برای لیزر موهای زائد از این استفاده می کند.

به همین دلیل بهتر است از روش های دیگر اقدام به کسب اطلاعات لازم در خصوص دستگاه های الکس و دایود نموده، و با درک تفاوت ها و شباهت های این دستگاه ها، اقدام به استفاده از آنها نمایید.

لیزر الکس یا لیزر دایود؟

دلایل انتخاب دستگاه های لیزر مو

زمانی که شما به دنبال این سوال می روید، که بدانید لیزر الکس یا لیزر دایود؟ کدام یک بهتر است، بدون شک هدفی در پیش دارید. میدانیم که هزینه های لیزر درمانی بسیار بالا می باشد. از طرفی هر چه قدرت تعداد جلسات درمان بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری برای لیزر پرداخت نماییم.

اما همه ما به دنبال استفاده از دستگاهی هستیم که این هزینه ها را برای ما به حداقل برساند. از این رو میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟ ترجیح می دهیم از لیزر الکس استفاده کنیم. زیرا استفاده از این دستگاه حداکثر جلسات را تا 6 جلسه می کشاند. در حالی که استفاده از دستگاه دایود حداقل 8 جلسه لازم دارد.

پس مسلما بین لیزر الکس یا لیزر دایود؟  استفاده از دستگاه های الکساندرایت می تواند مقرون به صرفه تر باشد. اما برخی دیگر از افراد بیشتر از این که به فکر هزینه باشند، به دنبال کسب نتیجه بهتر هستند. به همین دلیل روشی را برای لیزر درمانی انتخاب می کنند، که بهترین نتیجه را برایشان داشته باشد.

از این رو این دسته از افراد از بین لیزر الکس یا لیزر دایود؟ ترجیح می دهند با لیزر دایود موهای زائد خود را از بین ببرند. اصولا طول موج در لیزر درمانی بسیار مهم و حساس است. به همین منظور زمانی که شما از دستگاه های لیزر دایود استفاده می کنید، به دلیل داشتن طول موج بالا، نتیجه بهتری در از بین بردن موهای زائد شما حاصل می شود.

اما میزان طول موج در دستگاه های لیزر الکساندرایت تنها 755 نانومتر می باشد. که همین مسئله منجر می شود تا احتمال رشد مجدد موهای زائد ممکن باشد. پس با دلایل بسیاری می توان بین لیزر الکس یا لیزر دایود؟ تصمیم گیری کرد.

 

چرا انتخاب لیزر الکس یا لیزر دایود؟

اصلا چرا از میان این همه دستگاه لیزری که در بازار وجود دارد، تنها میان این دو دستگاه گرفتار شده ایم؟ ایا دلیل خاصی دارد؟ باید بگوییم بله. در میان این دو دستگاه، دستگاه الکساندرایت از قدمت بالاتری برخوردار است. از طرفی استفاده از آن هزینه بسیار بالایی را در بر خواهد داشت.

اما لیزر دایود سیستمی با تجهیزات جدید است، و قیمتی بسیار ارزان دارد. این تفاوت قیمت مسلما انسان را دچار سردرگمی می کند. بین لیزر الکس یا لیزر دایود؟ ان دستگاهی را انتخاب کنیم که از تکنولوژی جدید تری برخوردار است؟ یا دستگاهی که از قدمت بالاتری برخوردار است؟

مسلما دستگاه قدیمی که لیزر الکساندرایت باشد، تمامی آزمون های خود را به نتیجه رسانده است. می دانیم عوارض طولانی مدت، عوارض کوتاه مدت و هرگونه عوارض جبران پذیر و جبران ناپذیر ان کدام است. اما درمورد دستگاه دایود متاسفانه نمی توانید به طور قطع اظهار نظر کنیم.

این دستگاه دارای سابقه طولانی نبوده و مدتی کوتاهی است که وارد بازار شده است. درست است که در میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟ عوارض کوتاه مدت هر دو مشخص شده است، اما ما در مورد عوارض طولانی مدت دستگاه دایود هنوز نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

ممکن است طول موج بالایی که دستگاه دایود دارد، و قادر است به راحتی فولیکول های مو را از بین ببرد، در بلند مدت برای بدن مشکلاتی را به بار آورد. در حالی که می دانیم بین لیزر الکس یا لیزر دایود؟ احتمال بازگشت لیزر درمانی در برخی از افراد وجود دارد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر الکساندرایت چگونه دستگاهی می باشد؟

دو ویژگی مهم در لیزر الکساندرایت وجود دارد که میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟ منجر به محبوبیت بیشتر این دستگاه می گردد. یکی از این ویژگی ها، طول موج دستگاه الکس است، و دیگری میزان انرژی این دستگاه. می توان به راحتی از دستگاه های لیزر الکس برای موهای زائد هر نوع پوستی استفاده نمود.

زیرا برخی از دستگاه های لیزر عملکرد مناسبی در برابر پوست های روشن یا تیره ندارند. اما میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟  لیزر الکساندرایت قادر است بر روی هر نوع پوستی کاربرد داشته باشد. اصولا این دسته از لیزر ها از خانواده لیزرهای جامد می باشند که با طول موجی معادل 755 نانومتر، در محدوده نوری مرئی اقدام به از بین بردن موهای زائد می نمایند.

پزشکان بین لیزر الکس یا لیزر دایود؟ ترجیح می دهند از لیزر الکساندرایت استفاده نمایند. زیرا این دستگاه را از قدرتمندترین و موثرترین دستگاه های لیزر موهای زائد به شمار می آورند. یکی دیگر از ویژگی هایی که منجر به محبوبیت این دستگاه ها گردیده است، سیستم خنک کننده گاز نیتروژن بر روی لیزر الکس می باشد.

 

دستگاه لیزر دایود چگونه دستگاهی است؟

حال باید به سراغ سیستم های لیزر دایود برویم. برخی میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟، ترجیح می دهند از لیزر دایود استفاده نمایند. اما به نظر شما چرا؟ آیا این دستگاه های جدید ویژگی های خاصی دارند که منجر شود محبوبیت بیشتری نسبت به لیزر الکس بدست آورند؟

یکی از مهمترین دلایلی که می توانیم برای انتخاب لیزر دایود از میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟  بیان نماییم، طول موج اسن دستگاه است. قدرت طول موج در دستگاه های دایود از 750 آغاز و تا 1060 نیز می رسد. همین قدرت بالای لیزر درمانی، منجر می شود تا در از بین بردن موهای زائد، نتیجه بهتری بدست آید.

از طرف دیگر وجود طول موج بالا در این دستگاه، باعث آسیب رساندن به پوست نمی گردد. زیرا طول موج دستگاه دایود، دقیقا به عمق فولیکول های مو نفوذ کرده، و آنها را از بین می برد. هر چه قدر ریشه موها تیره تر و ضخیم تر باشد، قدرت تاثیر گذاری لیزردایود نیز بیشتر می شود.

لیزر الکس یا لیزر دایود؟ هر کدام عوارضی را نیز به همراه دارند. مثلا تغییر رنگ پوست در استفاده از لیزر الکس بسیار مشاهده شده است. برخی که دارای پوستی سفید بوده اند، به پوستی تیره گرفتار شده اند، در حالی که افرادی با پوست تیره، پس از لیزر درمانی پوستی روشن بدست آورده اند.

البته نمی توانیم بگوییم این مسئله می تواند عوارض سنگینی برای استفاده از لیزر الکس یا لیزر دایود؟ به شمار رود. اما خب برای برخی از افراد این تغییر رنگ ممکن است چندان خوشایند نباشد.

لیزر موهای زائد بدن

لیزر دایود بهتر است یا لیزر الکس؟

پیش از این که اقدام به لیزر درمانی با لیزر الکس یا لیزر دایود؟ نمایید، بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که پزشک و کلینیک مورد نظر برای انتخاب چنین عملی، بسیار مهم است. زیرا ممکن است یک پزشک کم تجربه با بهترین دستگاه لیزر هم نتواند نتیجه مناسب را برای شما به ارمغان آورد.

حال بگذارید بدانیم برای هر ناحیه از بدن بهتر است از کدام دستگاه لیزر استفاده نماییم. لیزر الکس یا لیزر دایود؟. چون این مسئله می تواند ما را در انتخاب بهترین دستگاه کمک کند.

  • افرادی که دارای موهای رنگی هستند، یا موهای بدن آنها بور است، بهتر است از دستگاه الکساندرایت در لیزر درمانی استفاده کنند.
  • افرادی که دارای پوست تیره ای میباشد، بهترین انتخاب برای آنها، لیزر دایود است.
  • اگر تحمل درد را ندارید، یا برایتان مهم است در حین لیزر درمانی دردی احساس نکنید، بهتر است از میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟، لیزر الکساندرایت را انتخاب کنید.
  • بهترین انتخاب دستگاه برای محل های سایز بزرگ بدن همچون ران ها و پشت کمر، لیزر دایود است.
  • اگر شما دارای پوستی روشن هستید، بهتر است از لیزر الکساندرایت استفاده نمایید.
  • بهترین انتخاب از میان لیزر الکس یا لیزر دایود؟ برای موهای زیر بغل و بیکینی، لیزر دایود می باشد.

با این تفاسیر باید بگوییم هر دوی این دستگاه ها در حذف موهای زائد به یک اندازه موثر بوده و قابل استفاده هستند. اما تفاوت هایی که این دستگاه ها با یکدیگر دارند، منجر شده است تا افراد برای انتخاب یکی از این دستگاه ها، دچار تردید و سردرگمی شوند.

لیزر الکس یا لیزر دایود؟ هر دو دارای ویژگی هایی هستند که مثبت یا منفی می تواند در لیزر درمانی تاثیر گذار باشد. اما اگر به دنبال بهترین دستگاه برای حذف موهای زائد بدن خود هستید، بهتر است در کنار مطالعه و کسب اطلاعات، با یک پزشک متخصص نیز در این خصوص مشورت نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *