دایود لیزر, مقاله

با دستگاه دستگاه دایود الکس 2019 بیشتر آشنا شویم

لیزر دایود الکس

امروزه اکثر افراد به دنبال لیزر حذف موهای زائد بدن خود هستند. بر اساس همین تقاضا دستگاه‌های لیزر متنوعی روز به روز وارد بازار می‌شوند. در حال حاضر دستگاه لیزر دایود الکس به روزترین و پیشرفته‌ترین در بین هم نوعان خود می‌باشد. پزشکانی که تمایل دارند از بهترین دستگاه در کلینیک خود استفاده کنند این گزینه بهترین انتخاب برای آن‌ها خواهد بود. از این رو لازم دانستیم تا در این مقاله مطالب مفیدی را جمع‌آوری کنیم. به کمک این مطالب می‌توانیم با دستگاه دایود الکس 2019 بیشتر آشنا شویم.

دستگاه دایود الکس 2019 چیست؟

دستگاه دایود الکس 2019 با هدف حذف موهای زائد بدن  انواع بیماران طراحی و ساخته شده است. این دستگاه از تلفیق دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر دایود ساخته شده است. به همین دلیل یکی از کامل‌ترین دستگاههای لیزر حذف موهای زائد است. در حالت کلی ۶ تیپ پوستی در دنیا وجود دارد. قبل از اینکه این دستگاه وارد بازار شود بیماران مجبور بودند تا در مورد لیزر مناسب پوست خود تحقیق کنند. پوست‌های درجه یک (بسیار روشن) که مستعد سوختگی هستند تا پوست‌های درجه ۶ (پوست‌های بسیار تیره) که در جذب پرتوهای نوری بسیار مقاوم هستند پاسخ مثبتی در طول درمان با لیزر دایود الکس خواهند داد.

آنچه دستگاه دایود الکس 2019 را متمایز می‌کند توانایی آن در ساطع کردن سه طول موج مختلف می‌باشد. به عبارتی دیگر توسط این دستگاه می‌توان سه طول موج (755nm,808nm,1064 nm) را بر روی پوست بیمار اعمال کرد. در نتیجه سه عمق مختلف پوست را می‌توان هدف قرار داد. نتیجه کار به این صورت خواهد بود که موهای ضخیم تا کرکی روی هر رنگ پوست از بین می‌روند. در بازار این دستگاه تحت عنوان لیزر دایود الکس پلاتینیوم نیز شناخته می‌شود. ایده ساخت و طراحی این دستگاه با ترکیب لیزر الکساندرایت و دایود شکل گرفت.

 

تکنولوژی جدیدی که در ساخت دستگاه دایود الکس استفاده شده است وجود ۲ برد جداگانه در آن می‌باشد. یکی از برد‌ها مخصوص ایجاد طول موج الکساندرایت+اندیاگ است. برد دیگر مخصوص ایجاد طول موج دایود+اندیاگ می‌باشد. به همین دلیل دستگاه دایود الکس فقط توانایی تولید یک طول موج را ندارد. این دستگاه می‌تواند به طور همزمان هر سه طول موج را ساطع کند. یا هر برد به صورت جداگانه روشن شود و هر طول موج جداگانه ساطع شوند.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در دستگاه دایود الکس به چشم می‌خورد سرعت پالس بالای آن است. به کمک این دستگاه پزشک می‌تواند ۱ تا ۱۰ شات در هر ثانیه بزند. در نتیجه سرعت کار بسیار بالا خواهد رفت.

در دستگاه‌های دیگری که با هدف لیزر حذف مو زائد صورت می‌گیرد بیمار می‌تواند احساس درد یا سوختگی کمی بکند. قابل ذکر است که دستگاه لیزر دایود الکس مجهز به سیستم خنک کننده بسیار قوی است. همین باعث می‌شود تا سر هندپیس همواره سرد باشد و بیمار به هیچ وجه احساس دردی نکند.

 

دستگاه دایود الکس 2019 چگونه عمل می‌کند؟

همانند دیگر دستگاه‌های لیزر حذف موهای زائد بدن، دستگاه دایود الکس با ساطع کردن اشعه لیزر در قالب پالس‌هایی به پوست چرخه رشد موهای زائد را مختل می‌کند. در نتیجه رشد آن‌ها مختل شده و به مرور زمان به طور کلی از بین می‌روند. با ایجاد هر پالس اشعه لیزر به لایه اپیدرم پوست نفوذ پیدا می‌کند. سپس توسط ملانین که در فولیکول مو واقع شده است جذب می‌شود. انرژی لیزر در این قسمت به انرژی گرمایی تبدیل شده و ریشه مو را از بین می‌برد. به همین دلیل این دستگاه‌ها به سیستم خنک کننده قوی مجهز شده‌اند. این سیستم‌ها مانع از احساس گرما و درد در بیمار حین لیزر حذف موهای زائد می‌شود.

 

چه تفاوت‌هایی بین دستگاه لیزر الکساندرایت و دستگاه دایود الکس 2019 وجود دارد؟

گفته شد که دستگاه لیزر دایود الکس از تلفیق دو دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت ساخته شده است. با این حال یکسری تفاوت‌های اساسی بین این دستگاه‌ها وجود دارد. در این قسمت سعی شده است به سوال چه تفاوت‌هایی بین دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر دایود الکس وجود دارد؟ که برای اکثر پزشکان مطرح می‌شود پاسخ داده شود.

[button size=”medium” style=”primary” text=”در این مورد بیشتر بخوانید” link=”https://www.alolaser.com/ref/diode-laser/” target=””]

        منبع اشعه لیزر تولید شده

دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر دایود الکس از لحاظ منبع اشعه لیزر تولید شده با هم تفاوت دارند. اشعه لیزر ساطع شده توسط دستگاه لیزر الکساندرایت از سنگ و کانی گران قیمت الکساندرایت منشا می‌گیرد. اما اشعه لیزر ساطع شده توسط دستگاه دایود الکس از مواد نیمه هادی (سیلیکون با ژرمانیوم) مولد دیودی منشا می‌گیرد. همین دلیل می‌تواند عامل بسیاری از تفاوت‌ها باشد.

 

        تعداد طول موج‌های ساطع شده

دستگاه لیزر الکساندرایت فقط توانایی انتشار موج‌هایی با طول ۷۵۵ نانومتر را دارند. ولی در دستگاه دایود الکس می‌توان با توجه به نیاز مشتری یکی از طول‌ موج‌های۷۵۰-۱۰۶۰ نانومتر را منتشر کرد. همچنین این امکان وجود دارد که دو یا سه طول موج به صورت همزمان بر روی پوست اعمال کرد.

 

        تعویض منبع لیزر تولیدی

در لیزر دایود الکس بعد از مدت مشخص شده‌ای اپراتور باید منبع لیزر تولیدی را تعویض کند. ولی در دستگاه لیزر الکساندرایت نیازی به چنین کاری نخواهد شد.

 

        تفاوت در قدرت و عمق نفوذ لیزرها

دستگاه لیزر الکساندرایت قدرت جذب بالایی دارد. ولی عمق نفوذ آن در ملانین مو رضایت بخش نیست. در صورتی که در دستگاه لیزر دایود الکس هر دو گزینه قدرت جذب و عمق نفوذ قابل تنظیم کردن می‌باشند.

        کاربرد لیزرها

دستگاه لیزر الکساندرایت صرفا جهت حذف موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که درستگاه لیزر دایود الکس علاوه بر حذف موهای زائد کاربرد دیگری نیز دارد. این کاربردها عبارتند از: درمان موثر ضایعات مربوط به رنگدانه‌ها، درمان موثر ضایعات عروق، جوان سازی پوست.

 

همان طور که گفته شد منبع تولید لیزر در دستگاه الکساندرایت کانی بسیار گران قیمتی می‌باشد. به همین دلیل قیمت این دستگاه‌ها بسیار بالا می‌باشد. در صورتی که برای خرید دستگاه لیزر دایود الکس هزینه کمتری پرداخت می‌شود.

 

        تعداد جلسه‌های درمانی با دستگاه دایود الکس 2019

دستگاه دایود الکس دارای سه طول موج متفاوتی است. لذا قدرت و میزان نفوذ اشعه لیزر در آن زیاد است. همین امر باعث شده است تا تعداد جلسه‌های درمانی برای این دستگاه در مقایسه با دستگاه الکساندرایت کمتر باشد.

video

        داشتن نتیجه ایده‌آل بر اساس رنگ پوست بیمار

لیزر الکساندرایت در پوست‌هایی با رنگ روشن و موهای ضخیم بهترین جواب را می‌دهد. حتی بعد از گذراندن چند جلسه درمانی با دستگاه الکساندرایت موهای ضخیم حالت کرکی به خود می‌گیرند. در این صورت دیگر این دستگاه جوابگو نخواهد بود. ولی به کمک دستگاه لیزر دایود الکس می‌توان تمامی مراحل را برای هر رنگ پوستی طی کرد. این دستگاه مناسب برای پوست‌های روشن تا تیره با موه‌هایی ضخیم و کرکی می‌باشد.

مزیت‌های استفاده از دستگاه دایود الکس 2019

دستگاه لیزر دایود الکس تحولی در زمینه حذف موهای زائد بدن به حساب می‌آید. چرا که گفته شد تلفیقی از دستگاه‌های لیزر دایود و الکساندرایت است. به همین دلیل در این دستگاه سعی شده است تا معایب دو دستگاه قبلی حذف شوند. همچنین از مزیت‌های دو دستگاه استفاده شود. از جمله مزیت‌های استفاده از دستگاه لیزر دایود الکس عبارتند از:

1. امکان استفاده همزمان از سه طول موج ۷۵۵، ۸۰۸ و ۱۰۲۴ ناهنومتر به صورت همزمان

2. قدرت لیزر بالا و عمق نفوذ بیشتر

3. مجهز به سیستم خنک کننده بسیار قوی (حدودا ۱۰- درجه سانتی‌گراد)

4. توانایی ایجاد ۱ تا ۱۰ پالس در هر ثانیه که باعث افزایش سرعت عمل کار خواهد شد.

5. داشتن سر هندپیس با سطح مقطع بزرگ

6. رسیدن به نتیجه ایده‌آل در تمامی پوست‌ها و انواع موها

7. عدم ایجاد درد و عوارض جانبی مثل التهاب یا سوختن در حین و بعد از عملیات لیزر.

Our Score

به این نوشته امتیاز دهید!
[کل آرا: 1 میانگین: 5]

2 نظر در “با دستگاه دستگاه دایود الکس 2019 بیشتر آشنا شویم

  1. Borna گفت:

    قیمت این دستگاه چقدره؟

    1. مشاور الولیزر گفت:

      برای دانستن قیمت لیزر دایود الکس از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. یا با شماره 02177448434 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *